Hirdetés

2017. szeptember 23., szombat

(#1) olee

olee
(újonc)

Van néhány konkrét kérdésem, de ezen kívül érdekelne, hogy akinek van már ilyen, annak hogy tetszik, meg van-e vele elégedve, milyet venne, ha most venne, mire érdemes figyelni, stb.

LCD TV-t szeretnénk venni. Kevés a hely, 50 cm-es tévének nem elég, és valamennyi pénz van is rá, olyan kb. 1000 Euro/250k Ft van rá szánva.
Tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon ez fölötte van még annak, amit ki szoktak adni ilyesmire, és valahol ez még a Luxus kategóriája, és gondolom nem sok lakásban van ilyen.
Most viszont Ausztriában vagyok, itt is sok az 1000 Euro, de itt ez a megengedhető kategória, és sok készülék van 600-1000 Euro körül, de a drágábbak (3-6000 Euro is mindenhol ki vannak téve).

A gondom az, hogy amit ilyen 1000 Euro-ért venni lehet, azok vagy kisképernyősek (35 cm), vagy nagyképernyősek (50 cm), de technikailag nem a legújabbak.
A nagyobb képernyős, 50 cm-es legújabbra, ami technikai paramétereiben biztos elég jó, és neves gyártó készüléke (Sony, Panasonic, Toshiba, Sharp, stb.), arra viszont nincs pénz, azok inkább 3000 Euro környékén vannak.
A kérdés az, hogy az az 50cm-es, amit megtudok venni, az elfogadható-e már, vagy olyat meg nem szabad megvenni.

Az LCD TV-t 80%-ban TV műsor nézésre használnám (Magyarország, Ausztria, PAL), 10%-ban Playstation 2 játék, 10% DivX nézésre laptopról.
DVD-t, HDTV-t nem tervezek rajta nézni a következő egy-két évben.

Kérdések
1. Az ideális esetben mekkora legyen a felbontása az LCD TV-nek a PAL tv műsorhoz?

A házi-mozi.hu-n találtam egy jó cikket a felbontásról, de hogy a végén az LCD tv esetében mi a jó és nem jó, arról nem írnak. Azt megértettem, hogy a PAL 576 sort használ, az NTSC 480-at, eszerint a PAL-hoz a 640x480-as felbontás kevés.
A másik, hogy ha progresszív bemenő jelet tud adni az ember a készüléknek, akkor sokkal szebb lesz a kép.
Bővebben: link
(Videó sorfelbontás és progresszív képfrissítés - Szakcikk)

2. Gyakorlatban milyen felbontású LCD ad már jó képet?
A kicsit régebbi, 640x480-as felbontású LCD TV ugyanis kb. fele árúak, mint az 1024x768 felbontásúak. Szabad ilyen 640x480-asat venni, vagy nem?

3. Némelyik LCD TV-n van VGA bemenet is. Ezen keresztül jobb képet ad, mint az S-Videon keresztül, vagy elhanyagolható a dolog?

Pl. itt egy típus, ami tetszik, ez 50cm-es, de csak 640x480-as. Nézegettem a képét több üzletben, sima TV műsort, olyan elment, semmi extra, a tuner sem volt lassú.
Toshiba 20VL43U

Meg egyébként, bárkinek bármilyen véleménye van LCD TV vásárlással kapcsolatban, örülnék, ha megosztaná.

[Szerkesztve]

(#2) olee

olee
(újonc)

Némi háttéranyag:

CNet Tv Buying Guide Bővebben: link

CNet's guide to TV types Bővebben: link

http://www.avsforum.com/ Bővebben: link

PCMag Dream Screens Bővebben: link

HWSW Három LCD-televízió villámtesztje

(#3) olee

olee
(újonc)

CNet 16:9 vs. 4:3 Screen size calculator Bővebben: link

(#4) olee

olee
(újonc)

Mi az, senki nem tud hozzávakkantani? :(

(#5) Rolly válasza olee (#4) üzenetére

Rolly
(PH! addikt)

vakk :))

nem tudom LCD TV-k nem nagyon érdekelnek, de magyarországon van 100 e Ft alatt is kis LCD TV. S most akarok venni TFT-s monitort.

(#6) Elemér

Elemér
(lelkes újonc)

UP!

Üdv!

Szeretnék mostanában LCD, vagy plazma TV-t vásárolni.
Sajnos nem tudok dönteni.

Plazma olcsóbb, már megfizethető. Viszont nem a jövő felbentásával van megáldva. Ráadásul úgy tudom, hogy 3-4 év után már kezdődnek a bajai... (nem is tart sokáig) ....bár mit vesz az ember manapság hosszú távra!. :C

Az LCD tv kisebb szögből látható, szép a képe, nagy felbontás. Úgy hallottam, hogy ez a technológia azért bírja az évek folyását, nem megy gyorsan tönkre.
Viszont nagyon drága egyelőre.

Viszont azt is hallotttam egy ismerőstől, hogy nemtom milyen cég beindított vmi gyárakat, és hogy mostanában elkezdik tömeg-gyártani a 90cm fölötti nagyságú LCD-ket. Ezzel az árak is lemennek. Igaz lehet ez?

Ha lenne LCD 600k-ért nagyobb méretű, akkor megvenném azt, viszont a plazma jelenleg 107cm-es Panasonic 499.000.Ft, ami már nem rossz ár. Nomeg lehet, hogy átmennék ausztriába egyért, mert ott csak 420.000.Ft körül van.

Segítsetek dönteni! :R

(#7) wassermann

wassermann
(PH! addikt)

Szóval megpróbálom röviden:

Az olcsóbb LCD tévék többsége sajnos tényleg az amerikai piacra szánt 480*640-es (NTSC) felbontású típus. Ezek mindenképp minőségromlással használhatók a mi 576*768(720) soros PAL rendszerünkben, melyhez a 600*800-as lenne a minimum, de ilyen nagyon kevés van... mostmár inkább nagy felbontásút kell venni ami később a HDTV szabványt is kielégíti.

A plazmák ellen több hátrány szól: a panel élettartama csak kb.5év, nagyon sokatfogyaszt (télen nem kell mellé fűtés, nyáron viszont elkel egy légkondi), könnyen beleégnek ezek a nálunk használt, áldott kis korhatár karikák.

Aki viszont tud egy-két évet várni, az tegye. Mert érdemes! - jönni fognak az OLED-panellel szerelt csodák.

[Szerkesztve]

(#8) Elemér válasza wassermann (#7) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Hm...

Most, hogy így mondod, a plazma tényleg sok hátránnyal jár....
Az OLED-re sajnos nem tudok várni, mert annál előbb kell :)

LCD-t kéne mindenképpen...
Csak az a gondom, hogy 82cm-es kizárva, mert az még sajnos kicsi. Tehát marad mondjuk egy 97cm-es.

Azt nem tudom viszont, hogy ez az LCD árcsökkenés év vége felé, vagy akár egy hónap múlva lesz-e?

(#9) Lacix29 válasza Elemér (#8) üzenetére

Lacix29
(őstag)

Én a SED-es TV-kre várok. :)

(#10) Elemér válasza Lacix29 (#9) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

:) nem lehet rossz....

(#11) Racecam válasza Lacix29 (#9) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Úgy látom Neked sem kerüli el semmi a figyelmedet! :)
Az OLED-re meg, attól tartok, még annál is többet várhatunk! :U :(
Bár, ki tudja? ;) Bővebben: link

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12) Elemér

Elemér
(lelkes újonc)

Amúgy LCD-knél a 600:1 kontrasztarány és egy 500cd/m2 brightness nézhető képet ad?
(egy közepes megvilágítású szobában)

[Szerkesztve]

(#13) Elemér válasza Elemér (#12) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

UPP :B

(#14) Racecam válasza Elemér (#13) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Igen!
De ennyire nem lehet sűrgős! :U

(#15) Elemér válasza Racecam (#14) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Már nagyon régen vágyom egy új TV-re.
Egy régi Thomson tizenéves nyögdécsol jelenleg a nappaliban, de már csúny is, meg minden baja is van.... :)

És hát most végre látok néhány megfizethető LCD-t, és most nagyon fellelkesedtem....

Van egy LG, meg egy Toshiba amit nézegetek egyelőre...
500.000.Ft körül vannak. 37''-osak.
Plazmáknál tudom, hogy mi számít jó márkának, de LCD-ben fogalmam sincs.
Lehet, hogy teljesen más a gyártók top 5-je?

(#16) Elemér

Elemér
(lelkes újonc)

Ere az LG-re gondoltam. Nagy felbontás megvan, de állítólag nincs rajta a HDTV kompatibilis jelző. Ilyet akkor nem is érdemes? Vagy elég, ha megvan a felbontás?

Ausztriában már 520k-ért meg tudnám venni. Gondolkodóba estem.... :F

(#17) neduddki válasza Elemér (#15) üzenetére

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

En ezert vennek inkabb egy pana 36pd50-et, mjad ha az is elfard 10 ev mulva akkor neveznek be egy plazmaba vagy oledbe...
miet: ha nem tudodo nativban meghajtani az lcd-t, akkor a kepminoseggel gondok tunnak lenni:- ((( es a hd meg annyira nemterjed erre felenk, habar dvi/hdmi-s jatekos mar oleg jol beszerezheto

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) wassermann válasza Elemér (#16) üzenetére

wassermann
(PH! addikt)

Megnéztem a linket, amit kinéztél. Nagyon szép, de sajnos a kontraszt aránya nem túl jó. Ahogy már korábban is észrevettem, az LCD monitorok valamiért mindig előrébb járnak, ha a panel műszaki specijét nézi az ember. - csak sajnos méretben jóval kisebbek.

(#19) Elemér

Elemér
(lelkes újonc)

Hű... ez igaz amiket írtok. Amíg nincs magyarországon digitális TV-adás(még jópár év), neadjisten HDTV (aminek véleményem szerint nem sok értelme van.), addig felesleges LCD-t venni...
A saját LCD monitoromon tapasztalom a natív felbontás hátrányait sajnos, és ha tv-nél is ilyen a helyzet, az elég zavaró tud lenni....

Lehet, hogy egy plazmát kéne beszerezni néhány évre, és akkor majd utána újjult erővel egy jó kis jövőbeli megjelenítőt. :F

(#20) Racecam válasza Elemér (#19) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Na, nem ennyire súlyos a helyzet, javaslom nézz meg néhányat ezek közül pl. a MM-ben, vagy mindegy hol, csak ne valami gagyi elosztóra legyen dugva, aztán majd meglátod, összehasonlítva a plazmával! ;)

(#21) PB válasza olee (#1) üzenetére

PB
(fanatikus tag)

Tv tuneres LCD monitorokon nem gondolkodtál még? Mivel azt mondtad 50centis képátlóban gondolkodsz,akkor 19'' vagy 21'' is elég lehet!

(#22) neduddki válasza Elemér (#19) üzenetére

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

Hat ez igy nem igaz nezz meg egy 720p-t es mingya ragyusz hogy nem is ojjan humbung az:- ))))) en mar nagyon varigatim, meg az uj 500 soros lp-s pana felvevoket is:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) wassermann válasza PB (#21) üzenetére

wassermann
(PH! addikt)

Egyébként a 19''-os monitor + egy TV-box párosítás tényleg elgondolkoztató:
Például a mostani ''BestBuy'' FuSi 19-4 egy AverTVBox9-el olcsóbb mint egy LCD-s TV.
Csak hát a méret kicsit kisebb mint egy 51cm-es TV-jé.

(#24) wassermann válasza PB (#21) üzenetére

wassermann
(PH! addikt)

.

[Szerkesztve]

(#25) neduddki

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

De esetleg eloferdulhet hogy O egy aprokat nagyobb kepernyore vagyik:- ))), lad azt a 37 colos izet:- )))

udv

neduddki

(#26) PB

PB
(fanatikus tag)

A topicnyitó kolléga viszont 50cm-ben gondolkodik,250e ft-ért,amiből vagy egy 640x480-as TV-t vagy egy 1280*1024-es 19'' monitort tunnerral lehett venni,de lehet ausztriában egy 21'' is belefér a keretbe!
Én biztos nem tv-t vennék ebből a pénzből,hanem jó kis 16,7M színű TFT-t!

(#27) neduddki válasza PB (#26) üzenetére

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

JA bocsanat aszitem az idoszakilag eliminalodott a kerdes:- ))))

udv

neduddki

p.s az besztios hogy 250 kisse megtodanam es vennek egy nec2180-ast es bolodlennek rajta tv-t nezni:- )))

(#28) Elemér válasza Racecam (#20) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Na megnéztem a MM-ban:

Plazmák közelről nem egy szépek... viszont az 50-es panasonic szériának elég jó a fekete megjelenítése.

Nagyon szép képet produkálnak az LCD-k, de nem tudom, hgy ezek milyen forrásból kapák a jelet?
Lehet, hogy vmi nagy felbontásút? Vagy kizárt?
Ugyanolyan lehet a bemeneti jel, mint a plazmáknál esetleg?!?

A kiállított díjnyertes LG-hez (2004 legjobb 37''-os LCD-je, 1.200.000.) képminőségben mennyire lehte hasonlítani mondjuk ezt az olcsó LG-t?

Egy fő kérdésem is van: Mondjuk egy hónap múlva elképzelhető, hogy lemennek az ilyen 600-800k-es LCD-k árai akár 500k körülre? Csak metr akkor várnék.... (már ha az LCD-t választanám)

[Szerkesztve]

(#29) Elemér válasza Elemér (#28) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Csak mert az LCD-knek tényleg nagyon szép volt a képük, és most már tényleg nem tudom, hogy mit vegyek.... :O

Plazma a 42PA50, vagy a 37PA50 jöhet szóba. (499k/ 420k)

LCD-ből amit írtam LCD az már itthon is kapható. (520k FT)
Na most ennél még azt sem tudom, hogy elég-e vajon az a tulajdonság-arzenál, amit ez az lcd birtokol.... (fényerő,...stb)

Tehát úgy néz ki, hogy max 1 hónap amit várni tudok egy esetleges olcsulásra.

(#30) wassermann

wassermann
(PH! addikt)

EGY HÓNAP HOSSZÚ IDŐ! - én mindenképp kivárnék, bár engem nem sürget semmi.

(#31) Elemér válasza wassermann (#30) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Na most kimondtad a nagy igazságot! :C
Próbálok erőt venni magamon, és a változatosság kedvéért: ...VÁROK...:D

(#32) PB válasza Elemér (#31) üzenetére

PB
(fanatikus tag)

Hogy megkönnyítsem a várakozásod,ismerek jónéhány embert,akik megvették HITELRE a projektoros tv-iket,az elsők között min. 7-800e ft-ért sőt volt aki többért is,mostmeg 250ért hazavihetsz egy akciósat! A balfaszok még mindig törlesztenek,szóval türelem lcd-t terem!

(#33) wassermann válasza Elemér (#31) üzenetére

wassermann
(PH! addikt)

Nézdd csak mit találtam neked (16:9, stereo és DVI-je is van, szerintem SAMSUNG-panel van benne mint a FuSi-monitorokban):

http://www.directshopper.de/fujitsu-siemens-fsc-tft-30-lcd-tv-myrica-v30-1-display-_25-zoll_p

Magyarországra is szállítanak!

[Szerkesztve]

(#34) Elemér válasza wassermann (#33) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Köszönöm szépen.
Nem rossz, csak az a baj, hogy minimum 37''-os LCD-t keresek... :B

(#35) Elemér

Elemér
(lelkes újonc)

Kezdem rosszul bírni a várakozást! ... :(

(#36) Racecam válasza Elemér (#29) üzenetére

Racecam
(HÁZIGAZDA)

Ugye, hogy ugye! ;)
Miért nem kérdeztél rá a videójelre? :F

Talán írd le, azt a tulajdonság-arzenált! ;)

(#37) Elemér válasza Racecam (#36) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Most legutóbb amikor újra megnéztem már normál tv adás-jel volt rajta, szép volt az is.
Lehet, hogy meg fogom venni az LG-t 500k-ért.
Lehet, hogy lemegy majd az ára, nemtom.
MM-ban ki van állítva ez a példány is.880k körül van árilag ott. :) Vannak hiányosságai tulajdonságok tekintetében, de a lényeget tudja sztem.
Nem olyan jó az 500:1-kontrasztarány, de nekem megfelelne talán....

Olvastam az új LG LCD-kről, 1000:1-kontrasztal, állítólag csak nyár végén lesznek magyarországon, vagy nem? :F

(#38) Elemér

Elemér
(lelkes újonc)

UP!

Tedna vki véleményt írni az LG RZ 37 LZ 30 LCD tv-hez?

Itt van róla némi tulajdonság lista:

94 cm képátmérő
• S-IPS technológia - Széles rálátási szög (176°)
• Számítógépes monitorként használható (DVI-I)
• Felbontás: WXGA (1366x768)
• Fényerő:500cd/m2
• Kontraszt arány: 500:1
• 128 old. teletext
• Hangzás: 2x 10W - térhatású hangzás
• Progressive Scan
• DCDi
• Digitális fésűszűrő
• PIP - PC - 2 tuner

• csatlakozások: 2 Scart, S-Video, A/V kompozit, RS-232 , DVI-I, PC audio bemenet

(#39) Elemér válasza Elemér (#38) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Mármint vmi határozott véleményre gondolok :)

Jó, mert.....
Rossz, ne vedd meg, mert....
Egész jó, mert.....

:R

(#40) wassermann válasza Elemér (#39) üzenetére

wassermann
(PH! addikt)

Jónak tűnik, de én is láttam egy kicsit kisebbet a budaőrsi CORA-ban - szinte világított a többi között: GRUNDIG XENTIA 26LW - nem volt kiírva, de a panelje tuti jobb, mint 500:1.

(#41) neduddki válasza Elemér (#38) üzenetére

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

LEgalbb a Farudja csinajj a skalazast es mar az is vmi:- ))) mongyuk az lg mindig is nagy lenduelttel epitette cuccaiba a farudjat:- )))

udv

neduddki

p.s. lehet hogy ez a keveseb hivatalso neve, de en mar igyszoktam meg:- )))

(#42) Elemér válasza wassermann (#40) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

600cd/m2 a fényereje,
600:1 a kontrasztaránya a Grundignak.
Csak sajnos kicsi... :(

(#43) Elemér válasza neduddki (#41) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Ezt a ''farudja''-t kifejtenéd kicsit, mert nem értem :B

Mindenesetre úgy tűnik, hogy vmi jó lehet :C

[Szerkesztve]

(#44) neduddki válasza Elemér (#43) üzenetére

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

guggol:- )))
vagy: Bővebben: link de itt a lap is
ha aszondom ojja dd szeru akkor elfogadhato a dolog marmint ceg szinten:- )))

udv

neduddki

(#45) Elemér válasza neduddki (#44) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Na most má világosabb :)

Viszont találtam alternatívaként egy másik TV-t, ami ugyanennyibe kerül, mint az LG:

Toshiba 37 WL 56

Németül leírás:

- 37 Zoll (94 cm) Bildschirmdiagonale
- 10 ms Reaktionszeit
- Helligkeit 500 cd/m2
- Kontrastverhältnis 600:1
- Auflösung: 1366x768xRGB (WXGA)
- Betrachtungswinkel 170°
- Progressive Scan
- PIXEL PROcessing III
- Real Digital Picture
- HDTV-fähig (1080i/720p)
- 2 x 25 Watt Musikleistung
- Digitaler Kammfilter
- Digitale Rauschunterdrückung / MPEG Noise Reduction
- Digital Colour Transient Improver
- Digital Super Real Transient
- Perfect Contrast
- Lichtanpassung, schaltbar / Farbtemperaturwahl
- Multisystem PAL BG/I/DK, SECAM BG/DK/L, NTSC 3.58/4.43
- Synthesizer-/Hyperband Tuner
- NTSC-Wiederwiedergabe
- Leistungsaufnahme Stand by: < 1 Watt

weitere Funktionen
- Stereo-/Zweikanalton
- SRS WOW Surround
- Bassverstärker
- Videotext; Megatext (2100 Seiten); Unterseitenspeicherung; Bild auf Text
- 100 Programmspeicherplätze + 5 AV
- Intelligent Tuning System (ITS)
- Bildschirm Dialog System (OSD)
- Senderliste
- Programmflip / Sendungsinfo
- On-/Off-Timer
- 16:9 Formatumschaltung
- Autom. Formatanpassung (WSS)
- Zoom Modi: 4:3/14:9/16:9 (Kino)/SuperLive/Breitbild
- Blue Screen Automatic
- Abschaltautomatik
- Front Bedienfeldsperre - Kindersicherung
- All in One Fernbedienung
- incl. Tischfuß

Anschlüsse
- HDMI-Schnittstelle
- 2x SCART (1x RGB, 1x S-VHS, 3x AV)
- S-VHS In
- Video In/Out(Cinch)
- 3x Audio In / 1x Audio Out (Cinch)
- PC-Eingang (D-Sub)
- Kopfhöreranschluss (3,5 mm Klinke)

Abmessungen
- 916 x 716 x 300 mm (BxHxT)

Farbe
- Silber

Szerintetek melyik a jobb?
Száít a 600:1 vs 500:1 kontrasztarány sokat?
Viszont az LG nagyobb szögből látható :)

Meg mintha a Toshiba-nak lenne HDTV bemenete, és az LG mintha nem rendelkezne ilyennel....
Viszont lehet, hogy az LG meg képminőségben jobb?
Vagy nem?

Nos? :))

(#46) neduddki válasza Elemér (#45) üzenetére

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

Aszongy a varazsszo :LC370W01
A masik meg: Bővebben: link
nics ojjan sok 37-es panel a pijjacon....

udv

neduddki

p.s. a tobbimeg szep kockas maketing az adatoknal..., mongyuk aszitytem a toshiba inkabb a hitachival nyomul, de hat az foelg plazmanak van:- )))

(#47) Elemér válasza neduddki (#46) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Hű ezt a linket nagyon köszönöm! :R

Ez a LC370W01, ezt beírtam gúgléba, és philips TV-nek néz ki...
Viszont sehol nem láttam árat hozzá...
Netán olcsó? Azért írtad?

(#48) neduddki válasza Elemér (#47) üzenetére

neduddki
(PH! nagyúr)

HI!

Drag abaratom az egy panel!!! meghozza a lgphilips istalobol:- ))) lg lcd beirasa guggolba majd mekkeresese az oldalom:- )))
Latom nemi neveles meg radfer a tftlcd-k teren:- )))
ajanhatom magunkat??? www.tftpanel.hu ????

udv

neduddki

(#49) Elemér válasza neduddki (#48) üzenetére

Elemér
(lelkes újonc)

Hű, most szégyellem magam egy kicsit :B
Elég béna vagyok még ebben a témában, de már most is sokat okosodtam, úgy érzem :R

(#50) wassermann

wassermann
(PH! addikt)

Elemér! Ahogy nézem az idő tényleg neked dolgozik. Találtam egy régi cetlit az asztalfiókomban árakkal: pont LCDTV-k árait nézhettem valamikor Karácsony előtt. Kevesebb mint fél év alatt 15-20% -os volt az árcsökkenés. A műszaki paraméterek pedig javultak.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.