Aktív témák
-
félisten
válasz pH érték #9784 üzenetére
Lézer TV: A Mitsubishi cég lép a piacra 2008 harmadik negyedévében (Július-Szeptember) a LaserVue fantázianevű TV családjával, ami lézer technológiával működik. Az elv a DLP háttérprojekciós TV-khez hasonló, csak a fényforrás nem sima lámpa, hanem egy infravörös lézer-dióda, amit a frekvencia eltolással hoz létre látható tartományú fényt. A rendszer előnye a nagy színtartomány (de főleg a vörös végen, nem véletlen, hogy a Mitsubishi is főleg a vörös színekkel operáló bemutatót kerített a TV debütálásakor), a nagy képátló (az első modell egyből 65" lesz) és a viszonylag alacsony fogyasztás. Hátránya egyfelől, hogy nem lehet olyan vékonyra készíteni, mint a többi "lapos" TV-t, és kétséges az, hogy az alacsony árrégiókban meg tud jelenni a bonyolult és drága lézerforrás miatt.
OLED: Az OLED az Organikus LED (Light Emitting Diode) elnevezést takarja, és lényegében olyan LCD kijelző, amelynél minden egyes pixel mögött egy organikus (élő) alapú LED fényforrás van. Az OLED előnye az, hogy iszonyatosan rugalmas technológia, szabadon lehet játszani a pixelek méretével, elhelyezésével, és igen vékonyra készíthető, lehet például hajlékony képernyőt készíteni, stb. Hátránya jelenleg az élettartam biztosítása körüli gondokban keresendő, továbbá a sorozatgyártási nehézségek leküzdése.
NANO TV: Ez a Motorolla elnevezése a FED-re (Field Emissive Display). 2005-ben bemutattak egy prototípust, azóta csend. A Sony egyik leányvállalata, a Field Emmisive Technologies azt tervezi, hogy a professzionális piacra legfeljebb 32" méretben 2009-ben piacra dobja a saját FED technológiájú TV-t, a legnagyobb előnyei között a szélesebb színtartományt, és a 240Hz-es képfrissitést hangoztatják. Alternatíva a Canon által támogatott SED (surface-conduction electron-emitter display) technológia, ez már úszik egy ideje, korábban jogi viták miatt pereskedés volt egy amerikai cég és a Canon között, ez végül megoldódott 2007-ben, a Canon várhatóan jövőre dobja piacra a SED TV-it, egyenlőre még nem tisztázott, hogy professzionális vagy otthoni felhasználásra szánják. A FED és a SED is alapjában véve a CRT TV-k alapelvét viszi tovább azzal, hogy minden egyes pixelnek saját elektronforrása van, és ezek váltják ki a foszfor fényét.
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest