Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bences #293 üzenetére

    Haladjunk sorjában: mivel neked 1:1 pixel mapping kellene, ezért a minimum a Samsung 7-es sorozata (abból is az R7x). De a panellottó miatt én inkább a LG 32LC41 / LC51-et javaslom, esetleg a Samsung 32S81-et, de inkább a 32R81-et (viszont ez már 180e Ft körül mozog).

    DVB-T tuner: A nickem alatt van a link a Logout blogomra, ahol az LCD TV-k alapfogalmait összegyűjtöttem, itt olvashatsz röviden a DVB-T-ről, illetve van egy link az Antenna Hungária DVB-T oldalára.

    Nem akarlak lebeszélni a DVB-T tunerről, de személy szerint nem vagyok nagy híve, több okból is. Először is még mindig nincs tisztázva az, hogy miként lesz a műsorszórás. Ingyenes lesz, fizetős, esetleg egyes csatornák ingyenesek, mások fizetősök? Ez azért érdekes kérdés, mert ha fizetős szolgáltatás lesz, akkor azt csakis egy Set-top boxal fogod csak tudni nézni. A fizetős szolgáltatásnál ugyebár kapsz egy dekóderkártyát, és azt kell megetetni a DVB-T tunerrel, adott esetben a TV-n kell lennie tehát ilyen kártyafogadó helynek. Ami az itthon kapható TV-ken nincs, lévén nincs erre megfelelő szabványunk. A másik probléma, hogy nem tudni, mikor lesz megfelelő lefedettség (ha Bp.-i vagy, akkor ez mondjuk nem érint), és főleg, hogy mikor lesz tényleges szolgáltatás (jelenleg csak a három közszolgálati adása megy, kísérleti jelleggel). Szerintem amíg ilyen képlékeny a helyzet DVB-T fronton, addig kár előre gondolkodni vele. Egy DVB-T tuneres TV ilyen kategóriában 20-40e Ft-vel drágább a DVB-T tuner nélküli testvérénél (Samsungnál a 6-8 végződésű modellekben van DVB-T tuner, pl. 32R88, LG esetében az 5-ös és 6-os végződésüekben, pl. 32LC55). Személy szerint azt vélelmezem, hogy inkább legyen most egy DVB-T nélküli TV, és később veszel hozzá megfeleő beltéri egységet, vagy egy USB-s DVB-T tunert (itt a PH!-n is teszteltek egy ilyet pár hónapja), mivel laptopra lesz rákötve a TV, ez is lehetőség számodra.

    A jelölésmizéria jó kérdés, sokszor ugyanaz a TV többféle jelöléssel szerepel az eltérő boltok árlistájában (pl. LG 32LC51 vs. LG RZ-32LC51). Azt nem tudom, hogy a Samsungnál mit takar a X végződés a jelekben (a B a káva színére utal, B = Black, W = White).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák