Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Zeki #7932 üzenetére

    Szerintem elég t*ketlen ügyvéded van. Nem vagyok szaki, de úgy tudom, egyszerűen írsz egy nyilatkozatot az ügyvédnek, hogy - élve a szerződésben foglalt jogoddal (remélhetőleg van ilyen passzus az adásvételiben, nekünk volt) - egyoldalúan felbontod a szerződést, mivel a vevő nem teljesítette a fizetési kötelezettségét a megadott határidőig. A többit már intézze az ügyvéd.
    Jobban belegondolva, anno 2008-ban volt egy hasonló ügyletünk. Akkor 10 milla körül mentek az olyan lakások, amilyenben laktunk, és a válság hatására rohamosan csökkent az értékük. Vevő nem nagyon volt, de mi azért árultuk a lakást. Jött egy közvetítő, aki rossz anyagi helyzetben levő (önrész nélküli) embereknek próbált lakást intézni (banki kontakttal, hogy a hitelbírálat pozitív legyen). Önrészként elég volt 10% akkoriban, amit a szocpolból fedeztek. Valami minimális foglalót adtak csak (messze volt a 10%-tól). Az első vevőjelöltnek visszadobta a bank a papírjait, mi belementünk, hogy átpapírozzák egy másik jelöltre, és a foglalót áttettük a másik szerződésre. Az sem jött össze. Utána ugyan próbálkoztak visszakérni a foglalót (bár nem erőltették nagyon), de mivel nekünk is voltak költségeink (saját ügyvéd stb.), nem adtuk. Emlékeim szerint semmilyen papírt nem töltöttünk ki ezzel kapcsolatban: egyszerűen nálunk maradt a foglaló.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák