Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taru

    tag

    Hello mindenki!

    Remélem valaki tud segíteni, fűtéssel kapcsolatos problémámmal. Idén felszólítottak minket, hogy júniusig béleltessük ki a kéményt (vagy bünti lesz meg lezáratják a kéményt). Ennek költségeit számolgattam interneten, de igen magas összeg jött ki (ilyen rövid idő alatt nehezen összehozható, 2 kémény van, 2 kazán is, bár szeretnénk csak 1-t bélelteni de a második leválasztásának árát nem találtam sehol, így is közelít az összeg az 1 millához ami elég sok). Így felmerült, hogy nem ragaszkodna a család a gázkazánhoz, más megoldás is megfelelne amihez nem kell kémény csak a fűtés ne kerüljön többe. Interneten azt olvastam, hogy manapság már nem olyan drága árammal fűteni (gázzal fűtéshez hasonló áron megoldható).

    Ezzel kapcsolatban kérdezném, hátha valaki tudja, hogy ez mennyire igaz? Egy 127nm, régi építésű, első emeleti (4,5m belmagasságú) lakást fűtenénk elektromos kombi kazánnal (most a gázszámla havonta kb 50-60k téli hónapokban, kb 20 fok lehet a szobában). Lehetséges, hogy ennél nem többől befűthető egy ekkora lakás árammal? Ha jól számolom egy 24kW-s elektromos kazánnal lehetne fűteni, de ennek fogyasztását nem találom, hogy tudjak saccolni.

    Válaszokat előre is köszönöm!
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • Taru

    tag

    Köszönöm szépen, akkor még a klímásat megnézem (hátha jobban széthúzható az összeg, több hónapra, részletre), meg közben akkor a gázt még 1x átgondolom. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Taru

    tag

    Sziasztok ismét.

    Második kört futom gázkazán témában, volt a helyszínen gázszerelő (árajánlatot várom most). De egy kicsit megakadtam azon amit mondott. Eddig egy 24kw-os kazánunk volt ami jól fűtötte a régi építésű 127nm-s lakást közel 30 évig (lehet csak 25 de kb).

    A neten fellelhető információk szerint a kazán választáshoz a légköbmétert kell felszorozni, régi építésű lakások esetén, 35-el és akkor a szükséges kw-t kapjuk. Így nekem 20kw jött ki (sőt 40-el számolva is csak 22.9-23kw). Ellenben a gázszerelő 30kw-s kazánnal számol mondván érdemes felül kalkulálni a szükséges teljesítményt. De ez nagyon sokkal többnek tűnik nekem.

    Mi előnyöm/hátrányom van abból ha ennyivel felül kalkulálom a kazánt? Érdemes ennyivel nagyobbat beszereltetni vagy fölösleges (ez főleg a kazán ára miatt fontos mert nem 2 forint eltérés van a 24 és a 30s között, a 24 és a 25,6 között minimális (így hajlok is a 25,6-ra) de a 30-s közel 40k-val drágább). Mit befolyásol az, hogy a szükségesnél ennyivel többet tud? Jobban fűt vagy tovább tart (később kell cserélni) vagy kevesebbet fogyaszt mivel gazdaságoson is jól fel tudja fűteni? Kondenzációs kazánról van szó (nem tudom ez fontos info-e).

    Válaszokat előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Taru

    tag

    Sziasztok!

    Kis segítséget kérnék az új kazánnal kapcsolatban. Eddig nem volt kombi kazánunk így nem tudom, hogy valamit rosszul állítottunk be vagy valami hiba van, esetleg ez így normális. 4 napja volt kémény bélelés és ezzel összekapcsolva kazáncsere (1 fűtés + 1 vízből lett 1 kombi). Elméletileg minden rendben megy de azt vettem észre, hogy a víznyomást nem tartja hanem folyamatosan csökken. Milyen sebességgel az változó, a szakszervizes amikor beszerelte 1 bár-ra töltötte (este 8 körül), de másnap este már nem volt benne annyi és nem adott melegvizet amig fel nem töltöttem (hiba kóddal villogott, majd miután feltöltöttem abba hagyta és jött a meleg víz). Mondjuk ez is érdekes, mert a gázszerelő még beüzemelés előtt feltöltötte kb 2 bárra (tippelte) de a szakszervíz amikor itt volt csak 0,5 bár volt benne (a 2 töltés között kb 5 óra volt).Tegnap este is feltöltöttem 1,5 bárra és ma délutánra már lement 1.3 bárra (ekkor feltöltöttem 1.7 bárra, most néztem, már 1.3 bár, szerintem reggelre lemegy 1 bár alá). Úgy tűnik nem tölti vissza, nem tudom ez mennyire normális.

    Lehetséges, hogy valamit rosszul állítottunk be (elállítottunk?) vagy ez normális és fel kell töltögetni gyakorlatilag naponta? Esteleg valahol szivárog a rendszer és kezdhetem keresni hol? Ez egy Saunier Duval Combitek F24 (hátha számít).

    Segítséget előre is köszönöm! :R

    Taru

  • Taru

    tag

    válasz szakalistvan #40880 üzenetére

    Akkor legalább csak szivárgást kell keresnem.Már elértem az 1 bárt, így újra töltöttem és elkezdtem végig tapogatni a parkettát a radiátorok alatt. Úgy tűnik végleg kilukasztottam az egyik radiátort mivel reggel még száraz volt a szőnyeg, most már csöpög :((( és 1 radiátor gyanus (nedves de nincs alatta víz), az még holnapig kiderül.

    Köszönöm a segítséget neked is meg DonMenyet-nek is. :R

Új hozzászólás Aktív témák