Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    veterán

    válasz AssAssynn #146881 üzenetére

    de egy: az hagyományos ház volt, kettő: nem tudjuk a műszaki színvonalat, és a telek árat, három: valószínű nem a legolcsóbb dolgokból építettek. Négy: 35 a fele a 60-nak, de nyilván minden árat aktualizálni kellene...

    Szerintem te még mindig nem érted ezt az egészet. Lényegtelen, hogy hagyományos ház, vagy könnyűszerkezetes, azonos műszaki színvonalon egyik sem olcsóbb a másiknál. De biztosan nem olyan mértékben, amit te gondolsz. Bizonyos egyedi esetekben lehet 10-20% difi. De ez rajtad nem segít.

    Telek ár nem volt ebben természetesen, ez csak az építkezés ára. Ezelőtt 5 évvel. Azóta egy x1,5-2-vel bőven számolhatsz.

    A műszaki színvonalat leírtam: alsó kategória.

    Tehát abból indultam ki, hogy ha valami értelmeset akarok legalább kellene 60 hozzá, de nincs, így maradnak az alternatív megoldások.

    Ha neked nincs ennyi pénzed építkezésre, akkor nem szabad belevágnod. Egyértelmű bukás lesz a dologból. Vannak itt vérprofi szakemberek, akik konkrét kivitelezésben dolgoznak, ők is leírták. Ha az ő szavukra nem adsz, akkor kiére?

    Az ács oktatómat szeretem ilyenkor idézni: akinek nincs pénze, az ne építkezzen!

    Saját szervezésben (nem generálossal), bizonyos melókat önállóan eldolgozva szerintem 50 millióból ki lehet hozni egy házat. De ez csak egy tipp, én ennyivel kalkulálom a sajátunkat. Viszont ha nekünk ez a végén 80 lesz, abba se rokkanunk bele. Ha ez nem így lenne, el se gondolkodnék építkezésen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák