Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cOxeR

    Ármester

    válasz lemmy71 #141829 üzenetére

    Fa keretre közvetlenül gondoltam az xps-t pont a súly felesleges növelésének elkerülése miatt, fa/osb nem jó ötlet azt már elengedtem. Az egyik oldala nyitott lenne, pont amiatt, hogy pára tudjon távozni, igazából bírja az időjárás viszontagságokat, csak a bal oldalon motor nem kaphat direkt esőt a nagy barna tartály mellett - lehet csak azt kellene fednem (bár mást ír a gyártó IPX5 és mást mond egy szakszerviz... utóbbi azt mondja fedjem, vélhetően okkal), bár vélhetően a szelepvezérlő karnak se tesz jót egy téli fagy, ha nem 1-2 év alatt, de idővel tuti hazavágja.
    Nem annyira hangos, így bőven elég, ha a medence oldalról le van rekesztve és a hang az ellenkező - utca irányába megy. (ma teszek köré pár eps-t az van itthon, megnézem jelent-e bármit is)
    Szóval víz és penész miatt, vélhetően az építő lemez lenne a legjobb, mert az vízálló, akár úgy ahogy van, nem kell csinálni semmit vele csak méretre vágni, no meg kellő tartása van, hogy egy stabil szerkezetet tudjak belőle csinálni puszta ragasztással. (24e egy nagy tábla - 1,2fm x 2,4fm még lehet elég is egy tábla belőle)

    Homokszűrős vízforgató a bal oldal (Eco Top Neo 400), a jobb oldal az meg hőszivattyú (Fairland InverX-26), utóbbit nem kell fedni és halk is, csak ez a 400w-os keringető "zajong" meg van kitéve az elemeknek.
    Pici a medence [kép] vagy inkább mondhatnám a gépészet van túltervezve, 2,5m átmérő, kerek, 60cm mély, de egész éves üzem a terv - ez lesz az első telem, 40 fokig lehet fűteni a hőszivattyúval, szóval igazából egy elektromos dézsafürdő. Gondolkoztam pezsgő funkción, de elsőre azt még elengedtem, később is meg lehet oldani, ha hiányzik.
    20-30m3-es medencét is szerintem kiszolgálna, ez a szett, csak ugye ott kellene még normális medence fedés, mert azt a vízmennyiséget nem fogja télen gyorsan felfűteni - folyamatosan mennie kellene egy adott hőfokon... most meg óránként 4-5 fokot is tudok simán emelni a vízhőmérsékleten, persze ez télen másként lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák