Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyeniko

    őstag

    A vélményeitekre vagyok kíváncsi: a család minden tagja nagyon szeretne egy kiskutyát, ebben óriási az egyetértés. Elvileg (még csak 3 napos az alom és csak képen láttuk őket) teljesen makulátlan, törzskönyves kutyus lesz, aki alkalmas lehet arra, hogy időnként tenyésztőknél "becsajozzon" (mi semmiképpen nem szeretnénk tenyészteni). A probléma abban áll, hogy én ragaszkodom ahhoz, hogy a kutyán ne ivartalanítsuk, mert nem értek egyet azzal, hogy az ember kénye-kedvére nyomorít meg más élőlényeket a saját kényelme érdekében és ehhez gyárt egy sor tudományos érvet (milyen betegségektől óvjuk meg az állatot az ivartalanítással, stb.). Valamiért azt gondolom, hogy ha bármelyik állatot megkérdeznénk, hogy mit választ - ivartalanítjuk és egészségesebb lesz, tovább él, stb.. vagy pedig nem ivartalanítjuk), akkor ez utóbbit választaná. Olvastam egy cikket arról, hogy a kutyák szexuális élete puszta ösztön, nem örömszerzés a célja, ezért az ivartalanított kutyának nem is fog hiányozni a párosodás. Gondolom, felmérést végeztek a kutyák között és a nagy többség ezt válaszolta. :W A lányom a fejemhez vágta, hogy "felelőtlen állattartó" leszek, erre annyira befeszültem, hogy ha nem változik meg a véleményem, akkor nem lesz kutyánk (mert nem akarok felelőtlen állattartó lenni). Az állatok néhány millió évvel korábban érkeztek a Földre, mire hát ez a nagy pofa és erpszakosság? Mit gondoltok, mi a helyes nézőpont?

    Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Új hozzászólás Aktív témák