Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz csƵ #12667 üzenetére

    Milliószor elmondtuk már, hogy az 500 Gigást nem érti meg venni, mert drága. Hacsak nem vagy a saját pénzed ellensége, ne vegyél olyan kicsit. Egyébként meglepően hamar meg lehet tölteni 500 Gigát, főleg HD tartalommal, még akkor is, ha megelégszel szerényebb méretű fájlokkal és átkonvertálod őket alacsonyabb bitrátával. 100-120 film, és már meg is telt 500 Giga.

    Tehát jól fontold meg. Most 2 Terásat érdemes venni, ha lett volna annyim, én sem vettem volna kisebbet.

    Amúgy próbáld ki a WD HDD-ket!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz csƵ #12669 üzenetére

    Persze, ha 480-as DVDripeket tárolsz rajta 700 MB maximális méretben, akkor elég a 300 Giga, úgy elfér rajta vagy 400 film, de ha hdtv-d van, akkor azon már érdemes inkább hd tartalmat nézni, nem? Egy átlag 100 perces, beszélgetős, mászkálós, statikus képű filmet frankón össze lehet tömöríteni 2–2,25 Gigába 1080-ba. Mozgalmas, eksönmúvinak már ennek a másfélszerese kell: 3,5–4 Giga alaphangon. Én se tárolok 12–15 Gigás ripeket meg 25–50 Gigás BluRay-eket, de azért a hd az hd. Egy bizonyos méret alá nem lehet menni.

    Persze, ha a YouTube-ről letöltött Hupikék törpikékről vagy a Szomszédokról van szó 240-ben, akkor nem szóltam. Felhasználásfüggő, kinek mekkora lemez kell, de biztos, hogy egy Gigára lebontva forintosítva nem jársz jól az 500 Gigással. Vesd össze az árakat.

    Arra meg számíts, hogy a médiatartalmak nem állnak meg 1080-nál, máris itt kopogtat az ajtól a 4k és tsai. Pár éven belül azokat kiszolgáló készülékek kerülnek piacra, és további irdatlan méretű fájlok érkezése várható. Tehát a hely sosem elég egy vincseszteren.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz csƵ #12672 üzenetére

    Te mit sértődsz meg, ember?
    1. Fogalmad sincs, mit keresel.
    2. Adtam néhány tippet, nem?
    3. Le se szartad őket.
    4. Azt írtad, tévére akarod kötni;
    5. Most azt írod, nem filmfelhalmozásra.
    7. A két állításod közül melyik nem igaz?
    8. Minden más helyzetben is hazudsz?
    9. Azért írtál nyílt fórumra, mert feltételezhetően tippeket akartál, de már látom, hogy csak a saját ideológiád pozitív megerősítését várod, azt meg tőlem hiába. Ha ilyen válaszokra vágysz, azt ne a fórumtársakkal beszéld meg, hanem a feleségeddel, vele nyelvelhetsz is, itt azonban nem otthon vagy! Viselkedj!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • King Unique

    titán

    válasz csƵ #12672 üzenetére

    Azért ő csak segíteni akart, TV használatot megemlítetted, mondott rá néhány hasznos dolgot, az, h te nem így használnád, te dolgod, de attól még nem kell leszólni, kiokítani, másik picit visszaolvasgatni se árt néha... :U Úgy látszik érik már egy 1. hsz nagyon :)
    Valóban 2,5"-be 1 TB-osok (v nagyobbak) ár-érték aránya a legjobb, de, ha 500 GB biztos elég, akkor vegyél akkorát, te tudod...5400 rpm ajánlott, 7200-as melegszik, usb-n tápgondok lehetnek vele, szinte összes 2,5" "zajtalan", csak egész közel hajolva hallani vmit, ha fontos, h ne melegedjen, főleg most nyáron, vegyél aluházasat, mert sok kompakt műanyagházas csak, de előbbibe legjobb, ha külön megveszed 2,5" külső alu mobilrack+ bele notivinyó, így árban is jobban jössz ki. visszaolvasol picit, akadnak alternatívák: itt és itt, de jó az alink, amit fórumtárs tett be, WD Passportok, Toshibák stb jó, megbízható cuccok.

    Adata mostanság ált. Toshiba belsős, korábban Samsung, de mikor hogy, a tetszetős HE720-asban pl. Seagate Momentus Thin vinyó van. Erre gondoltam, ez az, stílusos acélház stb.. Tetszetős prémium db, bár kicsit megkérték az árát nemrég, de esett most vmennyit,

    (#12673) BonFire: :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz csƵ #12676 üzenetére

    + ö nemrég vett ilyet itteni ajánlásra, eredmények önmagukért beszélnek, itt látszik vinyó típusa, panasza se volt rá, de akár ráí is írhatsz ez ügyben.
    Ok, ha biztos elég 500 GB, ez jó választás :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák