Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz kiro4444 #13855 üzenetére

    Első körben meg kéne nézni eszközkezelőben minden rendben van-e, HDS-el, h ok-e a vinyó, SMART-ban nincsenek-e hibák, adatátviteli akár, mert azt okozhatja vinyó döglődésén túl kilazult USB aljzat / hibás adatkábel!
    Csak másolás közben jelentkezik a hiba, v már közvetlenül rácsatlakoztatáskor, mappák tallózásásakor is :F
    Másolás közben vírusírtó is lassítja fájlműveletet, extrém esetben akár befagyasztja rendszert, de erősebb gépeken már kevésbé, fentebb említett okok valószínűbbek.

    (#13856) Lauda: méret, +- külső táp a fő különbség, nagyobbak gyorsabbak vmivel, a maga méret kategóriájában jónak, megbízhatónak mondhatóak a Passportok / MyBook is, de ahogy fentebb részleteztem hw-es titkosításuk van, amivel számolni kell.

    (#13857) td : nem tudom milyen belsőt takar, igazából már nem is nagyon érdekel :N , mikor akad a piacon számtalan, jobb termék is...de ha megtúrod google-t választ kaphatsz: Samsung M3 teszt (SP M8 vinyó) - csomagolás is elég hasonló korábbi M2-höz, akkor vsz nagyrészt minden maradt a régiben.
    Seagate Bachup Plus & teszt video - látszik, h jóval tetszetősebb, mint az Expansion puritán tégla dizájnja, cserélhető interfész adapter is nagy ötlet, vmint Mac-hez adott NTFS driver, mert az is amúgy fizetős OSX alá..
    Expansion Portable szétszedve - ebben is samu M8 van--->jobbik eset :) , saját 5400-as notivinyója Seagate-nek nem éppen a legmegbízhatóbb, vsz ezért pakolják újabban ezekbe is Samsungét :D
    Ezek tükrében, akár még jó választás is lehet a 2 gyártó, nem tudom hirtelen a BP mennyivel drágább a másiknál, de én biztos előbbit venném a + funkciói miatt, mert utóbbi csak egy puritán doboz, ennyi erővel megvehetnéd az említett Spinpoint M8 vinyót magába és hozzá egy 2,5" minőségibb USB3 alu házat.

    Toshibáknál meg ahogy fentebb láttad van sokféle, ha vsz pl. egy ALU2S, nem fogod Basic-el összekeverni :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz kiro4444 #15087 üzenetére

    Vannak HDD Regenerator és társai programok, de van, h többet ártanak, mint használnak...illetve HDS-ben a fizetős verzióban van a lemez felület újrainicializálása lehetőség [link], de az legyalul mindent...
    Viszont ilyen mértékű kondícióromlás mellett nem tudom lenne-e értelme... :F , vsz egész egyszerűen elhasználódott, ha leejtés stb. nem érte, tehát kuka. . :(
    Ez még, ha jól sejtem egy régi USB2 Passport Essential/ Elite lehet [link], igaz ??
    Azért egy HDS állapotképet és SMART tábla screenshotot mellékelhettél volna, abból több látszik.

    (#15084) Kezdő vagyok: szal van gépeden USB3 port, az, h nem megfelelően működik, lehet driver (megfelelő, legfrissebb?) probléma is, v oprendszer újrarakás megoldaná (macerás, felejtős nyilván).
    Gépfüggő is, melyiknek az előlapi, ill. hátlapi USB portja mennyire stabil áramleadás terén, főleg a régi szutyok konfigoknál problémásabb az előlapi csatlakozó. De mivel neked, mondhatni nem rossz géped van, nyilván annál elülső USB csatlakozón táplálni se gond, illetve látom van ott minden, 2x eSATA port, FireWire 400, 2 x USB3...akár olyan csatis külső vinyókkal is megpróbálkozhattál volna :)

    Szerintem nem kell aggódnod :N , mert, ha egyből felpörög, vibrál a burkolata, megjelenik oprendszerben, akkor nagy gond nincsen e téren. Ha nem kap elég tápot, akkor rendszerint felpörgés után leáll, "Az USB-eszközt nem lehet felismerni" hibaüzenetet ad, közel hajolva kattogás hallható. De, ha Y kábelt használsz, az a legbiztosabb, illetve, ha már van, USB3 portokat is használni kéne, vsz csak beállítás kérdése, alaplapod, v Win7 topikjában talán tudnak segíteni.
    Passportohoz, ahogy sok 2,5" külsőhöz, pont USB3 jobb energiaellátása miatt adnak csak szimpla kábelt, feltételezik, h többnyire abban fogja használni a tulaja. Van aki gondol, az USB2 használatra is régi gépeken és ezért mellékel Y kábelt.
    Külső multimédiás eszközök eszközök USB(2) portjának áramellátása mindig bizonytalan....ott, ha van rajta több port, ajánlott lehet az Y kábeles használat. Kipróbáltam én is set-top box, router USB csatijában őket, mentek benne, de ez gyártóként eltérő lehet.

    Azért egyrészt PC , notebook USB2 portjába rendszerint menni szoktak 2,5" külső vinyók, pár esetet leszámítva, pl. régi, gyenge a vas, túl hosszú az USB kábel, silány kivitelezésű előlapi port. Másrészt HDS-nek van hivatalos portable változata, amit telepíteni sem kell, csak rápakolod külső vinyóra és bárhol elindíthatod. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák