Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #17508 üzenetére

    Huh, jó extrát kérdeztél. :D

    1. eSATA eleve 2 formában létezik, a sima csak 3 Gbps, újakon van a 6 Gbps. De, hogy mit tudnak, az passz, itt dokkolókkal eleve nem nagyon van tapasztalat. TechPowerUp oldalát ajánlanám, ott van minden féle-fajta külső vinyó, külső ház, dokkoló teszt.
    Sebesség meg eleve vezérlőchip függő is, melyik, mit tud. Illetve USB 3.0/ USB 3.1 esetében is olyan házat kell nézni, ami az UASP módot támogatja, mert csak azzal érhető el a max sebesség. Sima BOT módban nem használható ki.

    2. mSATA és mini PCIe foglalat úgy tudom kompatibilis egymással, de a sima SATA interfésszel már nem. Vagy azzal is?
    A 2,5" és 3,5" rack topikokban is HDD + SATA külső ház felállás van még csak, mert az SSD ilyen célra nagyon nem elterjedt. Legtöbb új USB 3.1 külső ház is sima SATA-ra épül [link].
    A neked kellő belső csatlakozással, max a neten rákeresve tudom pl. ezt a kettőt mondani [link], [link], de hogy milyenek, azt passzolom...

    Esetleg, ha vmilyet beújítasz, akkor én arra lennék kíváncsi, hogy USB-n működik-e TRIM, mert arra még nem találtam egyértelmű infót?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #17521 üzenetére

    Nem ismertem az a laptop dokkolót, ez egyre futurisztikusabb lesz. :D

    Na igen, a Sabrent és társai itthon nem igazán szerezhetőek be, de az a Delock 42508 jó lehet. Bár nem olcsó az tény [link], igaz a sima SATA-s 42488 is drága a multiport miatt.
    Amúgy a 42488-ban JMicron JMS551 chip volt korábban, ami SATA 3 Gbps és vsz az eSATA portja is arra épül. De a 42508-ban vsz vmi újabb, SATA 6 Gbps lehet.

    Interfész adatátviteli sebességek

    Névleges sávszélesség | névleges érték | gyártóspecifikus maximum (érték *0,8 /8) | gyakorlati maxixum

    eSATA —► 3 Gb/s —► 375 MB/s —► 300 MB/s —►max. kb. 285 MB/s
    eSATA 6G —► 6 Gb/s —► 750 MB/s —► 600 MB/s —►max. kb. 550 MB/s
    USB 2.0 —► 480 Mb/s —► 60 MB/s —► 48 MB/s —►max. kb. 35-40 MB/s
    USB 3.0 —► 5 Gb/s —► 625 MB/s —► 500 MB/s —►max. kb. 400-450 MB/s
    USB 3.1 —► 10 Gb/s —►1250 MB/s —► 1000 MB/s —►max. kb. 800-900 MB/s

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #17525 üzenetére

    Kérdés mennyi tud az az mSATA SSD, de a 3.1 igazából SSD RAID megoldásokkal használható ki, az meg eleve drágább és még kevésbé elterjedt? Bár kétségkívül időtállóbb lenne egy olyan külső rack.
    Ha majd megvetted, akkor a TRIM infónak és esetleg egy rövid kis tesztnek örülnénk a fentebb is linkelt 2,5" rack topikba. :R

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #18809 üzenetére

    Azért azt meg kell említeni, hogy a 2,5" 4 TB-os külső merevlemezek még drágák és 3,5" méretben jobb ár-érték arányú megoldásokat lehet találni ekkora, vagy akár nagyobb tárolókapacitásban. Viszont, ha fontos a mobilitás és a magasabb ár sem akadály, akkor természetesen előbbi megoldás is ok.

    Az adott listához sokat nem tudok hozzáfűzni, mert ekkora tárkapacitású modellekkel itt a fórumon és a topikban még nem nagyon van tapasztalat. A belseje vsz mindegyiknek Spinpoint M10P, ami pontosabban lehet éppen az ST4000LM016. Bár utóbbi nem biztos. Továbbá a Samsung M3 / P3 Portable esetén integrált USB aljzatos merevlemez van.
    Tehát összességében ezek között a fő különbség maga a külső burkolat, szoftveres körítés és esetleg az USB 3.0 chip. Ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy válaszd azt, amelyik szimpatikusabb és / vagy több rá a garancia! Valamint tovább szűkíti a listát, hogy itthon nem mindegyik kapható, illetve akad köztük elég drága is.
    Árak: Lacie ; Samsung ; Seagate ; Seagate

    A témában még a korábbi cikkemet tudnám ajánlani, amit nemrég frissítettem:

    Nagy tárolókapacitású (2-4 TB) 2,5" külső merevlemezek

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #18812 üzenetére

    OK, ez nyilván érthető. Jómagam is inkább a 2,5"-os típusokat preferálom. Csak arra akartam célozni korábban, hogy amennyibe egy 2,5" 4 TB-os kerül, azért már 3,5" 6 TB-os külső HDD-t lehet venni [link].

    Az USB chip a stabil működés és a kompatibilitás miatt fontos. Voltak olyan esetek, amikor egyes noname vezérlőket nem kezelt a HDS. Vagy éppen az alaplapi + külső ház USB 3.0 vezérlője + az OS együttműködése nem volt tökéletes, állandóan eldobálta a kapcsolatot stb. Ilyen volt például a Fresco Logic alaplapi USB 3.0 vezérlő és WD külső merevlemezek esete [link], [link].
    Viszont általában gyári külső winchestereknél nem szoktak akkora problémák lenni az USB chip miatt. A legtöbben rendszerint ASMedia, Initio, JMicron, VIA vezérlő szokott lenni, amik ~ jónak mondhatónak. Elvétve előfordul Fujitsu chip is, valamint a WD-k egyes modelljeiben szokott lenni Symwave a hardveres titkosítás miatt [link].

    A stabil áramellátás inkább a gazdagéptől és annak USB portjaitól függ. Előbbi terén egy PC, notebook általában ok szokott lenni, hacsak nem az alaplap és / vagy tápegység hibás. Az olyan egyéb eszközök problémásabbak inkább, mint például TV, médialejátszó, mini PC, router és társai. Egy normál PC-n a hátlapi USB 2.0 portok is már stabilnak mondhatóak áramleadás terén és egy 2,5" 5400 RPM külső vinyót rendesen meghajtanak. Más esetekben esetleg szükség lehet USB Y kábelre. Az USB 3.0 port pedig eleve ok, azon még egy 2,5" 7200-as típus is normálisan használható.
    Tehát az "egészséges áramellátás" nagyban függ a gazdagéptől, azon lévő USB portok típusától. Ha nincs semmi gond a géppel és a port vélhetőn tudja a névleges értékeket, akkor felesleges méregetni. Persze, ha valaki annyira biztosra akar menni, akkor beszerezhet ilyen célra különféle kütyüket. Egyik fórumtárs korábban ilyennel csinált méréseket. Illetve hasonlókat lehet vásárolni olyan nemzetközi webáruházakban is, mint pl. az eBay. Viszont azt meg kell említeni, hogy az efféle USB-s mérőeszközök nem feltétlenül adnak minden esetben 100%-osan pontos értékeket, de nagyjából elfogadhatóak szoktak lenni a mérési eredmények.

    A gyártók által használt marketing töltetű kifejezéseknek pedig nem feltétlen kell a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Amelyik eleve kiemelkedik a mezőnyből, annál úgyis látszik a prémium dizájn, szoftveres extrák és egyéb extra funkciók alapján, hogy nem piskóta. Viszont ugyanakkor a belseje általában mindegyiknek valami olcsó, konzumer HDD szokott lenni és nem igazán pakolnak beléjük drága, enterprise kategóriás merevlemezeket.

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #18825 üzenetére

    Majd lesz, ha a többi merevlemez gyártója is fejleszt ilyen téren. 2,5" 4 TB-os HDD-t jelenleg csak a Seagate (Samsung) tud felmutatni. A WD és a Toshiba meg nyilván a saját merevlemezeit teszi a külső vinyóiba is. A Hitachi pedig leragadt 1 TB-nál... Amúgy ezek a 4 TB-os mobil külső HDD-k is elég vaskosak. Ha nem is a tégla, de a féltégla feeling azért megvan ezeknél is. :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #18827 üzenetére

    Külső méretekre gondoltam elsősorban. Nézd meg az alábbi teszteket [link] | [link], hogy ott a normál méretű modellekhez képest mennyivel vaskosabbak. Például ezen a képen jól látszik. Bár az igazi féltégla jelzőt az SP külső vinyóira lehetne inkább ráaggatni [link]. Volt már a kezemben A80, illetve más modell is és fizikális méretre eddig ezek voltak szinte a legnagyobb 2,5" külső merevlemezek, amikkel találkoztam.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz t72killer #22951 üzenetére

    Ez ilyen felállásnál inkább eszközspecifikus kérdés, amit a gazda, vagyis az okostelefon felől elsődlegesen értelemszerűen pl. az okostelefonok témakategória megfelelő topikjában kellene megérdeklődni.

    Magán az okostelefonon van a specifikációja alapján USB 3.1 Gen 1 (= USB 3.0) Type-C port, az Android felől meg az USB 3.0 és az UASP megfelelő támogatása a lényeges az adatátviteli sebességre vonatkozóan. Aztán maga a gazda hardver is számíthat, ahol lehet eltérés okostelefon vs. asztali PC, laptop teljesítménye között. Plusz a külső SSD mellett a kártyaolvasó, a belehelyezett memóriakártya sebessége is befolyásolhatja a tényleges másolási sebességet. Valamint ugyanakkora adatmennyiségnél megint lehet különbség kisebb és nagyobb méretű fájlok másolásánál, plusz OS és eszköz szinten a bekapcsolt/kikapcsolt írási gyorsítótárazás (write cache) is számíthat. Továbbá ha egyszerre több eszköz van az USB-elosztóhoz (hub) csatlakoztatva és egyidőben használva, akkor annak megfelelően általában megoszlik az adatátviteli sebesség. Azt, hogy várhatóan mennyi lesz, az előbbiek pontos ismeretében lehetne megmondani/megtippelni, de lehet csak tényleges kipróbálás után derülne ki.

Új hozzászólás Aktív témák