Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Ch4r0n #3067 üzenetére

    Szia!

    A LogiLink UA0115 külső házat korábban én is nézegettem, mert tetszett az a forma és olcsóbb is, mint a többi gyártó hasonló cucca. Aztán végül egy nagyobb rendelésnél pont nem fért bele a keretbe. Van rajta DC bemenet is és USB DC Power kábelt is mellékelnek hozzá, valamint belül csavaros rögzítésű. Negatívumként csak a Mini-B aljzat esetleges instabil rögzítését találtam, ami nem tudom mennyire valós. Maga ez a típus elvileg stapabíróbb, mint a standard Micro-B. Nem tudom milyen chip van benne, de az UA0106 ASMedia ASM1053 vezérlős. Tehát előfordulhat, hogy előbbi rack is ASMedia.

    Az ICY BOX IB-273STU3-B adatai megtalálhatóak a táblázatban és valóban tud szinte mindent. Ezen nincsen DC bemenet, de USB Y kábelt lehet hozzá venni szükség esetén. Ennél is van belül csavaros HDD rögzítési lehetőség, amit ez a videó is jól szemléltet. A merevlemezeken oldalt is van furat, egy 9,5 mm magasnál ok lesz a csavarozás. De rögzítőcsavart már nem adnak hozzá és a tetején lévő kék LED is kicsit erős fényű.

    Értem már, mért emlegeted annyira ezt a külső tápot. Maga a Toshiba MK5056GSY egy 7200 RPM | 9,5 mm | 500 GB paraméterekkel bíró 2,5" merevlemez. USB 3.0 portban nem lesz gond, de USB 2.0-ban lehet elkél majd kiegészítő tápellátás. Azt meg Y kábellel a legkönnyebb megoldani, amire fentebb is utaltam ezen hsz végén [link]. Külső tápnak én amúgy a külső adapteres tápellátást nevezném [link], ami nem a gazdaeszközről történik. Továbbá 7200-as HDD esetén nem árt a full alu külső rack a jó hővezetés miatt. Ilyen téren jobb a LogiLink, illetve én 7200-as merevlemezhez Becrux külső házat használok. Az full alu, van rajta DC bemenet és gyárilag Y kábelt adnak hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz Ch4r0n #3084 üzenetére

    Szia!

    Köszönjük szépen a beszámolót, nagyon hasznos és másokat is segíteni fog! :R

    Ennek alapján tényleg szimpatikus a Logilink UA0115 ház!
    Stabilnak tűnik és 12.5 mm vastagságig fogad vinyókat. Szerencsére a vinyó nem fog lötyögni a csavarozás miatt. Az ASM1153E vezérlő kiváló és az 55AA PID miatt frissíthető is. Beállítható hogy a HDD-t leállítsa-e vagy ne.

    Mégegyszer köszönjük!

  • King Unique

    titán

    válasz Ch4r0n #3084 üzenetére

    Üdv!

    Én is vsz ezt vettem volna, korábban is csak egy hajszálon múlt. Illetve eleve tetszik ez a fajta kivitelezés, szerintem külső házaknál ez az egyik legjobb. Full fémház, csavaros rögzítés kívül-belül, 55AA PID azonosító, UASP támogatás, DC Power bemenet és kábel, műbőr tok stb., csupa extra. :)) És még az ára is jó [link], mert a többi hasonló legalább dupla ennyibe kerül.
    Annyi kérdésem lenne még, hogy gyárilag működik leválasztás után a HDD leállítása, valamint alvó mód van x perc üresjárat után?

    "Az enyém már a lapos széles standard micro-B csatolóval van ellátva"

    A korábbi modellen Mini-B aljzat volt, ami ezen a videón is egyértelműen látszik. Ennél olvastam külföldi netes értékeléseknél a korábban említett panaszt. Viszont ezek szerint újabban már Micro-B aljzattal szereli a gyártó [link]?

    Köszönjük a részletes beszámolót! :R

  • King Unique

    titán

    válasz Ch4r0n #3091 üzenetére

    Üdv!

    Ez a 32 - 60 másodperc tétlenség utáni leállítás azért kicsit kevés. Az se jó, ha a külső rack túl gyakran állítja le és pörgeti fel a lemezt. A legtöbb külső háznál, ha működik az alvó mód, általában 10 perc szokott lenni beállítva, ami pont ideális. Persze ez a modell PID:55AA azonosítós, így szinte akármit be lehet állítani neki. :) De nem kell vele babrálni, csak megemlítettem, hogy ilyen is lehetséges!

    Igen, a kép önmagáért beszél, valóban USB 3.0 Micro-B aljzat és csatlakozó található rajta. Csak kicsit furcsállottam először, mert a gyártók általában nem szoktak ekkorát változtatni egyazon modellen belül. Jellemzően az USB 2.0 —► USB 3.0 váltás szokott hozni új dizájnt és csatlakozókat. Illetve más esetekben, ha nagyobbat módosítanak, akkor azt inkább új modellként hozzák forgalomba. De nincs azzal gond, hogy ennél a külső háznál módosítottak, mert nyilván előnyére változott.

    Ismételtem köszönöm a hasznos információkat! :R

Új hozzászólás Aktív témák