Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    válasz King Unique #3092 üzenetére

    Korrigálnám magam az 1 perces leállás a win10 energiagazdálkodása miatt volt!!!

    Az a helyzet, hogy direkt visszaállítottam a kiegyensúlyozott energiasémát alapértelmezettre és azt hittem így tuti a szokásos 20 perces hdd leállást adja meg. Azonban az asus t100 2 in 1 gép esetében olyan agresszív az energiagazdálkodás, hogy a sémában alapértelmezetten 1 perc szerepelt mint később kiderült.

    Nem kis fejtörést okozott, hogy egy win regisztri érték 0-ázásával, megjelenjen egyáltalán a másik két energiaséma (teljesítménycentrikus, energiatakarékos), mert ezek teljesen rejtve voltak...! Illetve a beállított kiegyensúlyozottban is a hdd leállítás időtartama is alapból rejtve volt!

    Miután ezt feloldottam ha a hdd leállást 1 percről 5 percre raktam akkor a hdd a külső rackbe is 5perc után állt le. Illetve ha a leállítást sohára állítottam akkor tényleg nem állt le a merevlemez a külső rackben se több mint fél óra elteltével sem. Úgy látszik tehát, hogy ezt teljesen a win beállítása határozza meg alapból, nem írja felül a rackben található vezérlés.

    A többi dolog helytálló leválasztáskor egyből leáll a merevlemez.

    Érdekességként megemlíteném, hogy a Toshiba MK5056GSY hdd-re 95 MB/s sebességgel tudtam másolni az USB3-on nagy videófájlokat a win szerint.
    Illetve a hdd leállítás tesztelése során több mint egy órát pörgött a merevlemez folyamatosan és így melegedett 22C-ról 34C-ra a hds szerint. A hds persze nem futott a teszt közben, mert tudom, hogy a futása meggátolhatja a hdd leállítását, így csak az 1 óra elteltével indítottam el és ellenőriztem a hőfokot.

    A te felvetésed által, hogy szokatlanul kevés idő után áll le a merevlemez mentem utána a témának, mert én is furcsállottam. Illetve észrevettem, hogy a billentyűzetbe beépített HGST hdd is 1 perc után csendesedik el... Köszönöm a felvetést, így fény derült az igazságra és tudtam korrigálni az előző félrevezető hozzászólásomat. Ha van esetleg lehetőség és jogosultság esetleg törölhetnétek az előző kommentemből a félrevezető bekezdéseket. Elnézést és köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák