Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz semetka #5179 üzenetére

    Ez a topik és a másik külső házas társtopik elsődlegesen értelemszerűen a külső házakkal foglalkozik, de másodlagosan/érintőlegesen mindkettőnél téma a HDD dokkolók is, a téma összefoglalókban is vannak dokkolókról beszámolók, tesztek. Ahol ha 2,5"-os HDD/SSD meghajtóhoz való dokkolóról, olyan méretformátumú lemezzel való használatról van szó, akkor az értelemszerűen ezen, míg a 3,5"-os a társtopik témája.

    Ha az adott dokkolóval és benne a HDD-vel laptopon teljesen jól működik a fájlmásolás USB 3.0-n, ellenben a PC-n nem, akkor igen, az utóbbinál, annál a hardver- és szoftverkörnyezetnél nem stimmel valami. Amivel kapcsolatban az itteni téma összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetében vannak kérdések és azokra válaszok. Bár azt nem árt azok próbálgatása előtt tisztázni, hogy PMR / SMR HDD-ről van-e szó. Ha SMR, akkor annál nem meglepő a belassulás másolásnál (írásnál), lásd nemrég más blogbejegyzését.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz semetka #5183 üzenetére

    Ez a HDD már kissé muzeális, ennél pláne lényeges, hogy pl. a HDS szerint milyen az állapota. Valamint ha a SMART-ban az Ultra ATA CRC Error Count értéke növekszik, akkor az adatátviteli hibákra utal, vagyis kérdéses, hogy USB-n rendben van-e a fizikai csatlakozás (port, kábel), szükség esetén javasolt másik USB-kábellel is kipróbálni a dokkolót, stb.

  • King Unique

    titán

    válasz semetka #5186 üzenetére

    Ha maga a dokkoló jó, ugyanazon / másik gépen, illetve ott USB 3.1 (Gen 2) porton megfelelően működik, akkor az már az adott hardver- és szoftverkörnyezet hibája, ha USB 3.0 porton ez nem teljesül. Aminek további fejtegetése már nem feltétlen ennek a topiknak a témája, illetve továbbra is max. azt tudom mondani, javasolni, ami a téma összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetében le van írva erre vonatkozóan.

    [ Szerkesztve ]

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz semetka #5186 üzenetére

    Szia!

    Nekem ugyanilyen Sharkoon QuickPort XT USB3.0 dokkolóval van problémám. Jó sok időt eltöltöttem a hibakereséssel és szerintem rájöttem, hogy hol a hiba.

    Figyeld meg, mindig olyankor van probléma, amikor a dokkoló UASP módban csatlakozik a gépre, tehát USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértárként. Windows 10-en uaspstor.sys ilyenkor a driver. Ez lenne a gyorsabb verzió, de a JMicron vezérlő valamilyen parancso(ka)t nem jól kezel, ezért pár GB írása után nálam mindig hibával megáll és nem megy tovább. Több gépen is próbáltam, mindenhol ugyanez volt.

    Ha viszont a régebbi BOT módban csatlakozik, tehát sima USB háttértárként (Windows 10-en usbstor.sys driverrel), akkor valamivel lassabban, de minden probléma nélkül működik. Ezt úgy tudom elérni, hogy régebbi USB 3.0 vezérlő drivert telepítek a gépre, ami nem kezeli az UASP-ot és BOT módban használja a csatolót.

    Szerintem egy böszme nagy bug van valahol a JMicron JMS56x sorozatú vezérlőkben az UASP kezelésével kapcsolatban, amit nem vettek észre, vagy nem törődtek vele. Tucatnyi hasonló hibaleírást találtam a neten, évek óta panaszkodnak a tulajdonosok, de sehol sem találtam eddig megoldást.

    Balszerencsémre a másik külső USB csatolóm is JMicron JMS 567 vezérlős (Axagon Fastport 2). Ez ugyanilyen hibákat produkál és ugyanaz a megoldás segít rajta. Ezért gondolom, hogy a hiba a JMicron vezérlőnél van.

    Még ideírok néhány adatot, a pontosabb azonosítás végett:

    Device Vendor: Sharkoon
    Device Name: QuickPort XT USB3.0
    Description: USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár
    Device Type: Mass Storage Device
    USB Device ID: VID = 152D PID = 9561
    Product Name: JMS56x Series
    Vendor Name: JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp.

    Device Vendor: AXAGON
    Device Name: AXAGON USB to SATA adapter
    Description: USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár
    Device Type: Mass Storage Device
    USB Device ID: VID = 152D PID = 0567
    Product Name: JMS567 SATA 6Gb/s bridge
    Vendor Name: JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp.

    A Sharkoon gyártói támogatásnak már elküldtem ezt a leírást (rövidebben), de még nem kaptam választ.

    Üdv,
    Krisztián

  • King Unique

    titán

    válasz semetka #5197 üzenetére

    A téma összefoglalóban ott van hozzá a leírás és abban a külső letöltési forrás, + a nemrég linkelt példában is van egy másik JMS567 chiphez. Aztán azt már ne kérdezd, hogy ahhoz a dokkolóhoz pontosan melyik külső firmware lesz jó, ha jó lesz egyáltalán, passz.
    A firmware házilagos módosítása, frissítése csak és kizárólag saját felelősségre javasolt, pláne ha ehhez külső forrásból való a firmware és nem közvetlenül az eszköz (dokkoló) gyártójától!

    [ Szerkesztve ]

  • semetka

    őstag

    válasz semetka #5200 üzenetére

    Sikerült!! És úgy néz ki működik, el se hiszem. Felraktam ezt a 138-as szoftvert és úgy másol usb 3.0-n mint a fene. Nem ezzel a hosszú leírással frissítettem hanem amit leszedtem firmware, exe kiterjesztés volt nem bin. Elindítottam leokéztam és felrakta. Az más kérdés hogy utánna azt hittem tégla lett a dokkoló mert nem mutatta a JMicron JM2033x FW Update Utility a chip típusát mint előtte. De miután beraktam a winyót felismerte onnantól látta a chip típusát. Illetve ha rámentem újra a 138-as exe-re mintha telepíteni akarnám , akkor már azt írta ez van a dokkolón. Szóval minden okés. Kb 1 perces művelet volt.

    @King Unique: Amit linkeltél 5198-as kommentben, a srác kb ugyanezt írta le, most utólag rájöttem. :DD

    [ Szerkesztve ]

    ==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz semetka #5201 üzenetére

    Szia!

    Örülök, hogy neked sikerült. Az én firmware verzióm más lehet, mert próbáltam az összes firmware updater-t, amit találtam, egyik sem tudta frissíteni. Próbáltam USB 2.0-n és USB 3.0-n, HDD-vel és HDD nélkül. Mindegy volt, ugyanez lett az eredmény. Ami neked sikerült, nekem ezt adta:

    Most már legalább tudom, hogy az én Sharkoon QuickPort XT USB3.0 dokkolóm firmware verziója 18.02.00.01-es és VPOWERWINS flash-en van.

    Továbbra is a gyártói támogatástól várok segítséget. Rossz jel, hogy a Sharkoontól semmi választ nem kaptam még. Azért még próbálkozom velük.

    Az Axagon támogatás már visszajelzett, remélem ott lesz eredmény.

    Üdv,
    Krisztián

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz semetka #5204 üzenetére

    Sziasztok!

    Megoldottam a problémámat, habár az okokban továbbra sem vagyok teljesen biztos. Valami az én konfigurációmban nem működött együtt:

    Intel X58 Express chipsetes alaplap
    Axagon PCEU-430VL USB 3.2 Gen 1 bővítőkártya, PCIe x1 sávos, VIA Labs VL805 vezérlővel
    Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
    Windows 10 Pro 2004 64-bit, uaspstor.sys driver

    A külső eszközök írásakor pár GB után megszakadt az írás, 129-es és 153-as eseményazonosítókkal jöttek létre bejegyzések az Eseménynaplóban (Visszaállítás történt a következő eszközre: \Device\RaidPort2; A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 2 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000067) 0x5fc170 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet.)

    A Sharkoon gyári támogatása nem válaszolt. Az Axagon válaszolt, a Fastport 2-t garanciában ki is cserélték, de a cserélt darab is ugyanazt a hibát hozta, szóval előbbre nem jutottam. Vettem egy JMS578 vezérlős dokkolót is, ezzel is ugyanaz a hiba jött elő.

    Ekkor továbbmentem, kicseréltem az USB bővítőkártyát egy PCIe x4 sávos StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 kártyára. Ezen két vezérlő is van: ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812. Megjegyzem, ennek a kártyának normális gyári támogatása van. Letölthető hozzá frissített Windows 10 driver, ami érdekes módon BOT módot használ, nem UASP-ot.

    Amióta ez a kártya van a gépben, nem jött elő a hiba, minden stabilan működik. Az UASP hoz pár speciális esetben nagyobb teljesítményt, de nekem a mindennapi használatban sokkal fontosabb a stabilitás, szóval én jól elvagyok BOT módban is. Így is meg van a 100MB/s körüli stabil írási sebesség egy külső SATA-II HDD-re.

    A mostani konfigurációm:
    Intel X58 Express chipsetes alaplap
    StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 bővítőkártya, PCIe x4 sávos, ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812 vezérlőkkel
    Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
    Windows 10 Pro 2004 64-bit, usbstor.sys driver

    Lehet, hogy a vezérlőkkel voltak gondok, de lehetséges magyarázat, hogy a Windows 10 uaspstor.sys driverében van a hiba. Nagyon sok külföldi fórumon panaszkodnak hasonló eseményazonosítós hibákkal, különböző hardverekkel a Windows 10 UASP módjára.

    /Krisztián

  • King Unique

    titán

    válasz semetka #5713 üzenetére

    Tehát a tool-free kivitelű, USB 3.2 Gen 1 (= USB 3.0) interfészes, USB-C (Type-C) fizikai csatlakozós, 10 perc utáni készenléti (alvó) módot + az operációs rendszerben a szoftveres leválasztás utáni leállítást, valamint UASP + TRIM illetve USB-n SCSI UNMAP funkciót támogató AXAGON EE25-A6C RAW box külső házról van szó. Aminél a "vid: 152D pid: 9561" azonosítónál a "VID: 152D" elvileg valóban JMicron chipre utal, de a pontos típus leginkább csak fizikai szemrevételezéssel állapítható meg.

    Köszönjük az információkat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák