Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Nikaré #1003 üzenetére

    Aztán neki mi köze volt ahhoz? Kifejtenéd?

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • Karmko

    tag

    válasz Nikaré #1003 üzenetére

    A híveknek kell mutatni valakit, akire a hazája megmentőjeként hivatkoznak a propagandisták (úgy, mint itthon Orbánra LOL). A fideszes "háttérhatalmat leleplező" megmondóemberek is odavannak Trumpért. Drábik, Világ helyzete, Bogár László stb., stb. Egy kis közpénzért bárkit felmagasztalnak, akire épp szüksége van a Pártnak.

    #1004 niof
    Talán mert a Capitolium elé lett szervezve egy demonstráció, aminek célja a választási eredmény megmásítása volt? Talán mert Trump is felszólalt, aki a csillapítás helyett inkább hergelte az embereket? Talán.
    Neked is helyed van a CPAC konferencián! Szükség van a nyáladzó fidesz- és Trump-imádó emberekre! A Megafon is vár sok szeretettel! Talán még egy kis kö(s)zpénz is csordogálhat a zsebedbe...

  • niof

    addikt

    válasz Nikaré #1007 üzenetére

    Pont az a probléma, amit fentebb is vázoltam, hogy nem volt fair play. Trump-nak csak ez az egyetlen baja volt, semmi több. Ha egy teljesen tiszta játszmában alul marad, szerintem üzletemberként gratulál, felkel, és elsétál. Az USA-t is úgy irányította, üzletemberként, miért tett volna másképp, ha tisztességes versenyben veszít?
    Amúgy meg nem tudom feltűnt e, de eddig Trump volt az egyetlen amerikai elnök, akinek a nevéhez nem köthető háború. Biden épp most próbálkozik egynek a kirobbantásával. Csak szólok. De legalábbis fordított játszmát játszik, azt mondja, hogy meg akarják védeni Ukrajnát, a valóságban viszont a demokráciát akarják "terjeszteni". És azt mind tudjuk, hogy ez mit jelent.
    Konkrétan, az USA be van szarva attól, hogy elveszíti a világ jótevője szerepét, és retteg Kínától és Oroszországtól. Csak mondom, ha ezen a félkegyelmű dilettáns libsi barmon múlik, nagyon könnyen bekövetkezhet egy Kuba 2, vagy rosszabb. És azzal ki jár jól? Hát nyilván, hogy az USA. Óriási katonai tőkeinjekciók, jöhetnének "békét őrizni", és megint ők lehetnének mindenki jótevői, a világmegváltók. Miközben kb. ők a világ szemete.

    Ja, amúgy meg még annyit, ehhez a karlevágós, lefejezős kommentedhez, hogy ha ezt elkezdhetnénk, akkor a legnagyobb vihar bal kéz felől lenne. Azt hiszem napokig lehetne sorolni a visszásságaikat, nem csak a kormányoldalnak, de nekik is.
    Az meg megint más kérdés, hogy milyen ember az, aki egyáltalán ilyen ötlettel jön elő, hogy kezeket, fejeket vágjunk le? El kéne egy kicsit gondolkodni. És igen, tudom hogy ezt múltidőben értetted, de ebben a kontextusban ez egy eléggé áthallásos megnyilvánulás volt.

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • Karmko

    tag

    válasz Nikaré #1010 üzenetére

    "Ez a céljaik eléréséhez szimplán csak hazaárulás!"
    Ó, dehogy! Ez hazafias cselekedet! Kérdezd csak meg bármelyik szektást! Sorosista, gyurcsányista, migránssimogató, oltástagadó hazaáruló "libsi" ellenzékkel szemben bármi megengedett. Ugye, niof? ;]

    "[...]hosszútávon beláthatatlan következményei lesznek!"
    Gondolod, érdekli a híveket egy pillanatig is?
    Olcsóbb a farhát, igyenpénz mindenütt (hitelből), és a mindennapi gyűlölet is adott.
    Ez már elég a boldogsághoz! ;]

    Aki sosem élt itt, sosem adózott itt, az valóban ne szavazhasson! Vannak viszont páran, akik kényszerből költöznek külföldre. Ők meglátásom szerint szavazhatnának, hogy az általuk kívánt változás után hazaköltözhessenek.

  • niof

    addikt

    válasz Nikaré #1014 üzenetére

    Én sosem mondtam, hogy bármelyik irány jó lenne. Meg hát minek is mondanám bármelyiket, olyan kis pont itt mindegyikünk, hogy érdemben befolyásolni nem tudjuk egyik oldal dolgait sem, úgy tesznek, ahogy kedvük tartja. A politikusok meg csak lavíroznak, keresnek egy olyan ösvényt, ami talán járható, és próbál mindenki életben maradni. De azt azért lássuk be, ami pl. Németországban zajlik energia fronton a liberális lobby hatására, az több, mint nevetséges. Brüsszel detto. Ha nem lenne Orosz szerződésünk, mi is piaci áron kapnánk a gázt, és az nem lenne jó. Néha bele kell nyalni 1-2 olyan helyre, ahova nem akarunk, ez van, ez egy ilyen világ.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Nikaré #1021 üzenetére

    Na ezzel a teljes hozzászólással elejétől a végéig egyetértek. Nagyon sokszor beszéltük barátok egymás közt, hogy a teljes politikai elitet el kellene zavarni a francba, és tiszta lappal indulni. Nem vagyok balos (gondolom ez nyilvánvaló), de ha jól emlékszem Medgyessy mondta, hogy egy szakértői kormányt kellene felállítani az országban, ami ideológiáktól mentes, és mindenki csak a dolgával foglalkozik. Sajnos, ahogy írod is, ezt nem lehet megtenni. Sem itthon, sem máshol. Az ideológiák mélyen beégtek a tudatba, és most ott tartunk, hogy erről legkevésbé a politikusok tehetnek. Most a "civil" szervezetek, a lélektani problémákkal küzdő (unatkozó, magukkal mit kezdeni nem tudó) "elnyomott/megkülönböztetett" társadalmi csoportok, a woke idióták diktálnak, lobbyznak azért, hogy mindenki másnak is szar legyen az ő baromságuk miatt, illetve el akarják fogadtatni a társadalmak még épeszű tagjaival, hogy amit ők akarnak, az a helyes, közben nem számít, hogy kit taposnak a földbe. Általában azért szidják a a jobb oldalt, vagy ha úgy tetszik a konzervatívokat, mert nem hajlandóak azt elfogadni, amit ők képviselnek (pl. LGBTQIA+ agyrém). És mostanában volt már itthon is rá példa, hogy az aktivistáik általános iskolai érzékenyítő órákat tartottak, szóval ez már messze nem csak a nyugat hóbortja. Sosem mondtam én magam, hogy elutasitom, akinek ilyen elvei/devianciái vannak, az ő dolga, de tartsa meg magának az orientációját a négy fal között, ahová tartozik, nem kell ezt hírdetni, semmilyen módon. Alapvetően azzal sem értek egyet, hogy a vallást beviszik az iskolákba (hittan óra), az is egyrészt magánügy, másrészt ugyanaz érvényes rá, mint a szexuális nevelés kérdésére. Egy bizonyos kor alatt nem tudja az ember felfogni megfelelően, hogy ez mit jelent valójában, így kifejezetten káros, hogy ezzel terhelik a fiatalokat.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Nikaré #1027 üzenetére

    "nincs időm ilyen kevert szóvirágokra, sem írogatni, sem megfejteni mire gondolt az író."
    Akkor ne is pazarold...

    "Először is nem tudom elfogadni a Compliance stílusú semmiről beszédet, sem az akadályozó inproduktiv szemléletet (sem) !"
    Akkor ne tedd...

    "Senkinek semmi köze ahhoz, hogy miben, kiben hiszek."
    Téves szemlélet, és ennek okát niof-nak az #1029-ben kifejtettem.

    "A végére írok egy megtörtént esetet."
    Ez nem jellemzi/minősíti általában az adott hitet/vallást, csak helyi probléma, amit meg kell oldani. Kivetítés+általánosítás.

    "amikor fanatizálódik vagy áfás számla nélkül ad megváltást az több mint nevetségessé teszi."
    Egyetértek.

    "nem a katedráról, könyvekből, tévéből vagy mások meséiből merítem a leülepedett tapasztalataimat, gondolataimat."
    A kettő együtt teljesíti ki egymást, önmagában egyik sem a teljes kép.

    "Szerintem."

  • Karmko

    tag

    válasz Nikaré #1034 üzenetére

    Simán valláskárosult a szófosó fidesz-szektásunk.

    De vajon ezt a "hívő" embert zavarja-e a "keresztényi" lopás, "keresztényi" hazudozás, "keresztényi" drogozás, "keresztényi" kurvázás, "keresztényi" emberölés, "keresztényi" baltás gyilkos elengedése, "keresztényi" macedón bűnözők befogadása, "keresztényi" korrupció, "keresztényi" pénzimádat, "keresztényi" megfigyelés és lehallgatás, "keresztényi" (keresztényeket üldöző) kommunista Kína seggnyalása, "keresztényi" fideszes privatizáció, "keresztényi" embereket ölő kommunista türk diktátorok melletti kiállás, "keresztényi" drogos melegpartikon való részvétel, "keresztényi" mindent is titkosítás, stb., stb...

    "Hívő"... Már csak az a kérdés, hogy milyen. :DDD

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Nikaré #1042 üzenetére

    "Elbocsátó szép üzenet" (csakneked, csakmost, csakazértis, akcijááóóósan)

    "Szia uram! Safe space olcsón érdekel?" ;]

    "Nézd és hallgasd tovább Németh Sándor magas szintű elmélkedéseit mint szakmabelit!"
    Annyi jelző tolul fel egyszerre, de muszáj mellőzni őket :O
    MUTASS már RÁ, hogy honnan vetted, hogy hitgyülis vagyok, hogy követem, hallgatom azt a Németh Sándort? (Mentőöv: katolikus, Te nagyon Te. :DDD )
    Bónusz kérdés 1 tapasztalati pontért: Nettó személyeskedésen túl tartalmilag, logikailag mit akartál mihez fűzni ezzel a mondatoddal?? Hogy jön ez bármihez, hogyan viszi tovább a diskurzust?

    ""a kötelező egyetértési igény" ??? Mi van? Semmi sem kötelező! Főleg az egyetértés!
    Igényed lehet rá, add be írásban és harminc napon belül válaszol... valaki!"
    Szövegértés rulez :DDD

    ""érzelmi érvelés" ???
    Részemről semmi érzelmi töltése nincs az írásaimnak.
    Engem nem molesztált a pap (szerencsére)
    Nem is akartak máglyán elégetni (egyelőre)
    Tőlem nem szedik be a tizedet"
    Nincs egy nagy lófa..t :DDD
    Molesztálás-halálos ítélet: konkrét esetről tudsz-e (bizonyítékod van-e) --> ha van, irány a rendőrség feljelentést tenni (kötelességed), ha nincs, a nettó bulvár-hangulatkeltésen túl van bármi e felhozott böfögések mögött? Mihez kötöd ezt hozzá, mit akartál vele mondani (alátámasztani, vagy bármi)?

    "mire megfejtem a zavart az erőben, addig lehetne hasznos tevékenységet is folytatni /mondjuk dolgozni/). Érted?"; "Bocsásd meg nekünk, hogy nincs oly sok időnk elmélkedi és felzárkózni hozzád, de valakinek dolgozni is kell, hogy legyen mit a tejbe aprítani az Isten szolgáinak!"
    Neem, buta vagyook! :O :DDD
    1. ha szövegértési gondjaid vannak, fejleszd magad, ne másokat traktálj az önértékelési válságoddal (Atkinson, Mackie bevezetésnek jó - hogy ne kelljen már ezt az utalást is A4 terjedelemben kifejteni...)
    2. Mit akartál ezzel mondani egy nyílt, önkéntes részvételi alapú FÓRUMON? Bánt, hogy valakinek van ideje-kedve - MUNKA MELLETT - összetett, bővített mondatokat is bepötyögnie? Te mia lóf.szért vagy itt, ha minden kommentedben a "nincs időm, nincs kedvem, nem értem" szentháromságga traktálsz? Kényszerít valaki? Húzzál dolgozni, bánom is én... Érthetetlen :(
    3. Nem mintha rád tartozna - pláne nem érdemled meg -, de a miheztartás végett: suli mellett éjjeli műszakban melóztam, aztán nappalin, aztán főállásban éjszakai-nappali váltott 12 órás műszakban 9 évig, tavaly óta (új hely) 8 órás nappali (ún. "irodai") munkarend szerint dolgozok. Nahát! Csoda!! Neeem, az nincs, megírta a Blikk :DDD

    Kivetítés - pipa
    Defenzivitás - pipa
    Passzív-agresszív attitűd - pipa.
    Király esettanulmány vagy, hisztérika :DDD

    #proliberálisgeneráchio
    #szigorúbbcenzust!!

    "Szerintem."

  • Karmko

    tag

    válasz Nikaré #1049 üzenetére

    Ne aggódj, tudja ő, milyen összefüggésben vannak a leírtak a "keresztényi" fidesszel, csak szektásként nem nagyon tud mit írni erre, mert csak egyre lejjebb kerülne a logikai bukfencekben. :D
    A vakhit és a félrefordulás majd megvédi a liberálbolsevista ármánytól... :DDD

  • Karmko

    tag

    válasz Nikaré #1053 üzenetére

    Gondolod, a szektásokat egy pillanatig is érdekli, hova tűnik az adójuk? :)

    Talán az itteni két szektás át sem futja a link alatti dolgokat, mert
    1. "[...]na hagyjuk. Csupa szélsőbalos oldal. Tövig benyelted az OSF propagandát, úgy tűnik. Szinte már csak a 444 hiányzik a hazai szennylapok közül. Ennél nekem nem is kell több."
    2. Nem érdekli, hisz ez 'nagyonnemzeti' lopás, botrány. Talán még tetszik is nekik!
    3. Gyúúúcsány is lopott, szóval minden a legnagyobb rendben.
    4. "Onnan tudjuk, hogy jó az irány, hogy a libsik panaszkodnak."

    Meg amúgy is, mit érdekli őket a saját életüket befolyásoló történések, mikor az óceánon túlról sokkal nagyobb erők alakítják az életét! :D

    Úgy vannak vele, mint az átlag fidesz szavazó a Völner-üggyel. Szerintük Schadl György sem pénzt adott Völnernek a zacskóban, hanem rózsafüzért...

    Ők csak a sajtóperek százait vesztő, 'nagyonnemzeti' médiából tájékozódnak, ahol minden "épül-szépül"... :DDD

    Ez a szint. Sokat nem kell várni tőlük. Elszámoltatást főleg nem!

    [ Szerkesztve ]

  • Karmko

    tag

    válasz Nikaré #1065 üzenetére

    Nem is akartam a folytatni. A célom elértem.
    Már mindenki számára világossá vált, milyen ember is bújik meg a nick mögött.
    A nettó rosszindulat már korábban is megmutatkozott a tudatos félrevezetésével, aztán mikor kérdőre vonták, akkor ugyanígy röhögéssel reagált kínjában. Ő amolyan fideszes módon "keresztény"...
    De itt sem a tájékoztatás volt a célja, elhiheted.
    Tartom, hogy akár a Lendvay utcából is oszthatja az észt vagy valamelyik kifizetőhelyről a sok közül...
    Na mindegy. Túltárgyaltuk. Pont.

Új hozzászólás Aktív témák