Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Karmko #505 üzenetére

    Millió köszönet a zenéért (azért volt ismerős is, mert nem oly rég néztem újra a filmet, de nem tudom, rájöttem volna-e, szóval ezer hála) :R

    marketing :K

    A szabadkőműves tagság a tagok 98%-ának olyan, mint a tinicsajoknak a koncerten a sztár közelébe férkőzni, hogy ti. valaminek a részese vagy, ami egyrészt titkos, izgi, másrészt mégis lehet vele "hencegni" sejtelmesen, ergo kiszakít a szürke mókuskerékből, tartozol valahová, hatalmat ad, stb... Pszichológia, pótlék, ösztönös vágy...
    A legtöbb "hasznos hülye" a gépezetben, ugyanolyan feláldozható senki, mint a nem-tagok.
    Ezek építik a káoszt azoknak, akik tök jól megélnek abból, hogy horgásznak a zavarosban...
    Épp ezért nem feltétlenül egy naaagyvilágkormány-diktatúrát, hanem konstans üzleti gátlástalanságot vélek belelátni ebbe. A történelem során mindig is voltak uralkodók/nyerészkedők, a kommunizmust is csak egy monarchista-katonaállammá tudták összetákolni, pedig micsoda falansztert "álmodtak meg"...

    "Minél feltűnőbb, annál elrejtettebb." Az egész modern reklámmal-terhelt (ajánlom Philip K. Dick - Közvetlen értékesítés c. szösszenetét, zseniálisan előremutató) világunk túlterheli az egyéneket/tömegeket. Már az ajtót sem találja meg az ember, mert próbál minél több (felesleges) ingert kiszűrni... túlterhelés + butítás + ingerküszöb-növelés = egyre kevésbé kell rejtegetni a dolgokat. Továbbá incselkedés (pl. Apple alma-logója), ami keresztbe-kasul hat tudatosan-tudat alatt-majd új kör, és végül elveszted a fonalat - ki van ez találva.
    Ráadásul elérhetők a dekódoláshoz szükséges infók, nincs elrejtve az sem, kérdés csupán az, hogy érdekli-e az egyént... plusz hullám a zavaros tengerbe...

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák