Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Thulcandra #1557 üzenetére

    Amit én linkeltem, az nem cikk, csak lencsehordási javaslatok, amivel teljesen egyetértek, ezt mondják a szemorvosok is. A cikket, amit linkeltél, elolvastam, de épp azt írja, hogy egynapos lencsénél is lehet, és a nem megfelelő tisztítás és csapvízzel érintkezés terjeszti, sőt szaruhártya sérülés kell hozzá, amin bejut. Namármost ezeket csak akkor tudod kikerülni, ha egyáltalán nem hordasz lencsét. A napi lencse (szerintem) irreálisan drága dolog, pláne ennyi miatt. Nem szabad elhanyagolni, tényleg veszélyes tovább hordani a lencsét, ha érzed, hogy viszket vagy valahogy nem oké és szemorvoshoz kell menni, ez nagyon fontos. Meg pl. ha meg van fázva az ember, akkor sem szerencsés lencsét hordani, ennek is valami ilyen oka van. Szerintem ha ezekre figyelsz és higiénikusan tartod a lencséd, akkor nincs nagy kockázat havi lencsénél sem.

    Azért kidobom a mostanit és veszek egy új adag Solo Care-t (új doboz is lesz benne), még egy utolsót (remélem még idén meg tudom műttetni a szemem, és akkor teátrálisan ki fogom dobni az összes lencsecuccot meg szemüveget :DD )

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák