Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz 4Grider #88418 üzenetére

    Amit én mondok az téli , vagy hideg vizes kora tavaszi pecákra pontyra . MInél jobban melegszik a víz lesz mindenhol ponty bár akkor is lesz olyan rész ahol sokkal több. Minél melegebb a víz annál jobban dolgozik a kaja is a vízben nagyobb etetéseket lehet csinálni ami jobban behúzza a halat.

    Teljesen más példa de volt már olyan süllőzésnél tanácsot kértek tőlem. Gumihalazás télen , mutatom srácnak ezzel a sárga manns grubbal fogtam legutóbb ilyen olyan süllőt. Volt a dobozomban ami még nem volt megszúrva próbáld meg . Erre mondja, hogy de akkor te miért nem ezzel dobálsz most ha legutóbb ez volt a nyerő? Csak annyi volt az oka más vízmélység volt és az szín nem volt szerelve kisebb fejjel. Nem akarta elhinni azt hitte át akarom verni ott a ládámban a nyerő csali és én mással dobálok . :) Ezt azért csináltam így mert süllőt is ha megtalálod télen a bandát kb amit ott húzol arra lesz kapás. Ha az sárga vagy zöld vagy akármi kisebb nagyobb kisebb jelentősége lesz mint a bandát megtalálni. Téli pontyozásnál valami hasonló van mert, hogy én a kosárba más kaját teszek és máshogy lebegtetem meg a horgot mint aki mellettem ül a lényegen nem fog változtatni ha előttünk van több mázsa ponty egy bandában. Persze ezzel nem azt akarom mondani mindegy mit és hogyan raksz rá, és mit raksz a kosárba és főleg hogyan van a kaja bekeverve. Csak azt 100 féleképpen lehet ott fogni , ha ott van a hal. Persze lehet úgy is horgászni ott van a ponty tömegesen és még így se legyen kapás, nehéz de azért össze lehet hozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák