Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz Ixion77 #246401 üzenetére

    Bizonyára kinyitom a pofonládát ezzel a fully fanok között, de legyen :)

    A kilencvenes évek végén kezdtem montizni, egy merevvillás, V-fékes, acélvázas Magellannal kezdtem, na az tényleg kemény volt.

    Volt pár kisebb kihagyásom, de komolyabban újra kb 6 éve montizom, egy másik sportsérülésem miatti regenerálódáshoz kedtem el.
    Aluvázas GT Zaskarom volt, és ahogy nőtt a terhelés, a táv, egyre jobban rázta szét a hátam, minden hosszabb túra után fájt.
    Aztán jött egy Trek Rumblefish, ami félig XC, félig trail, használtam 3 évig.
    A Covid alatti elszállt használt bringaárak miatt vettem végül új bringát, 2021-ben a Canyont.
    Felemás érzés a bringa, lefelé sokmindent megold, de egy idő után pont emiatt nincs kihívás, tetszik, nem tetszik, de nem az Alpokban élünk.
    A Kevély meg hasonló DH orientált helyek nekem kiesnek, inkább az XC maraton vonal fekszik, hosszabbakat megyek, minél gyorsabban.

    Idén nálam "nyaralt" egy barátom karbon hardtail gépe, mert sérülés miatt nem tudta használni, azt mondta, használjam nyogodtan.
    Az én felhasználásomhoz ez a bringa sokkal jobb, felfelé repül, a technikás lefeléknél eléggé figyelni kell, de nekem az is tetszik. 2 óra feletti bringázásoknál azért előjön a fully előnye, jobban esne akkor már a kényelem.

    Úgy döntöttem, hogy most még lehet egy HT bringám, 5-10 év múlva már biztos újra fully-m lesz, nyuggerként meg ebike :)

    2 meglepő dolgot vettem észre a HT-en így több év fully után:
    1. Sokkal gyorsabbnak érződik a HT, felfelé gyorsabb is, de nem egetverő a különbség. Nagyon könnyen megindul, nincs "lag", mint a fullynál (lockolva is)
    2. Az igazán technikás lefeléket kivéve nem lassabb leejtőzve se, mit a fully.

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Ixion77 #246401 üzenetére

    Ez kicsit mas teszta. Itt a fully hatrany lesz, ha nem ott hasznalod, ahova valo. Nem jo a hasonlatod. :N

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák