Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Zola007 #19944 üzenetére

    Nem hiszek annak a forrásnak.
    Nem látom a logikát benne különösebb érvelés nélkül, hogy 19 mm-nél miért szűnik meg az addigi linearitás a növekedésben.
    Ellenben a Yasec-féle táblázatban ésszerűnek látszó lineáris felfutása van a párosításnak, amit akár grafikonon is lehetne ábrázolni.

    Amúgy a bringagyártók trükkösek, bevett szokás, hogy az olcsó, spórolós vékony felnire ballonos gumikat pakolnak fel a kényelem jegyében, de amennyire tudom nem ez a normális.
    A gyakorlat ugyan azt mutatja, hogy némileg el lehet térni a Yasec/Ebike féle tábálzattól, de nem ennyire szélsőségesen, hogy 63 mm-es gumit rárakjak egy 19-es felnire. Az minden, csak nem biztonságos. Lehet, hogy boltba járni gyök kettővel jó lesz, de senki ne mondja nekem, hogy az a gumi nem fog leugrani a felniről intenzív hegyikerékpározás alkalmával jelentős oldalirányú erőknél!

    Persze nem szentírás a Yasec-féle táblázat sem, de jó iránymutató a maximális biztonság jegyében.
    Ettől eltérni csak a felhasználással járó kockázatok mérlegelésével lehet. Attól függ csak hol és mire.

    És akkor még a gumi szerkezetéből adódó sajátosságokra ki sem tértem, miszerint a túl ballonos gumi túl vékony felnin idő előtt tönkremegy, stb.

    (#19941) nauro
    Lásd: linkelt táblázat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák