Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kávé Kálmán

    tag

    válasz bajnokpityu #45171 üzenetére

    Nem egészen. Alig hosszabb mint 10 pereces pörkölésekről (soxor még annál is rövidebb) van szó, ami relatíve gyors/rövid. 5kg max kapacitású Probat-ba dobtak 2,5kg zöldet, amire azt gondoltam volna, hogy az abszolút alsó limit, amit egy ekkora gépen jól meg lehet pörkölni. Persze ez a Probat az új égőszett-jével van szerelve (nem atmoszferikus), aminél az égő teljesítmény totál tág határok közt variálható, azt mutatja ....... vonal (ilyet nyúztunk a PÖRKÖLT2-ben, az a Barn rendelésére készült). A világoskék a maghőmérséklet deltáját, a vastag sötét kék a maghőmérsékletet, a piros meg a keringetett hőt mutatja. De mégis a dob alapvetően a hőtehetetlensége folytán meghatározza hol/hogyan működik jól a gép. És optimálisan kell tudnia pörkölnie az 5 kg-ot is, ami szintén biztonsági ráhagyással van meghatározva.

    Azért elég erős eltérések vannak a profilok között. A harmadik helyezett például extrém magas hőfokon töltött (Charge temp 230,9). Amiről én azt gondoltam volna, hogy odab@sz a mézes feldolgozású kávénak, pláne egy ilyen alacsony töltetnél. De hát valszeg tévedek, ha ecce harmadik bírt vele lenni. Zember mindig tanul...

    Zaklatom is Frans-t és Marko-t a részletekért :-).

    Frans blogján a csomó részlet, leírás, foto, video megtalálható:

    http://kostverlorenvaart.blogspot.hu/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák