Hirdetés

Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Túl sokan vagyunk. A természetnek előbb-utóbb vissza kell vetnie az emberiség egyed számát, mert ennyien már ön- és közveszélyesek vagyunk. Egy kupacba gyűlve nem a bölcsesség tetőzik az emberekben, hanem az agresszió. Ráadásnak a város külső ellátásra szorul. Bármilyen ellátási zavar rögtön kiforgatja az embert látszólagos értelméből és élet-halál harcát vívó állattá változtatja. Ezért sem hiszek egy szebb jövőben. Oktondi állatok vagyunk csodás találmányaink ellenére.
    Túl sokan vagyunk. Túl sokat kívánunk, holott legtöbbünknek már mindene megvan a teljes emberi élethez. Engem boldoggá tesz a szellemi gazdagság. Rájöttem, hogy a városi javak pusztán gumi játékszerek, amit kutyának szokás odavetni. Szórakozz te csavarja a gépezetnek!
    Mindenem megvan. Kezem, lábam és fejem a helyén. Agyam ismét fürgén pergeti a gondolatokat. Lelki panaszaim elcsendesedtek, egyedül a krónikus halálfélelmem liheg a fülembe: "minden erőfeszítésed ellenére meg fogsz dögleni." Micsoda alaphangja van a derüsebb életszemléletemnek... Hát, mindig is szélsőséges jellem voltam és maradtam. :D

    Megjelentek az ősz első jelei. Ugyan még messze van a napéjegyenlőség, de már a kertem zöldjében egyre több a sárga levél.

    Kikölcsönöztem egy újabb kertészeti könyvet, és nagy öröm az olvasása. Szerzőjének gondolatvilága sokban hasonlít az enyémre, és az ismerős gondolatok rávilágítottak a tényre, nekem egy kis tanyára van szükségem, nagy kerttel, állatokkal, messze a városoktól.
    Oké, akkor földműves pályára állok. :) Amúgy is pogány természeti hitem van. Számomra a föld és az ég a valami, amire le- és felnézek. Valódiak és csodálatosak. Minden más az emberi elme gumi csontja. Hogy mennyi fantazmagóriai elfér az emberi fejben! Az Univerzum nem végtelen, de az emberi képzelet, és hajlandósága az őrült képzetekre, határtalan.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Aktív témák