Hirdetés

Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #250 üzenetére

    Az idegesít a legjobban, hogy én ezekre az emberekre, a döntéshozóinkra, felnéztem, tiszteltem őket. 2006-ig mindegyik választás népünnepély volt számomra. Megtiszteltetésnek éreztem, hogy szavazhatok. Aztán 2006 őszén lelepleződött, amit már egy ideje sejtettem, de nem mertem beismerni, hogy a politikusaink fűben lapító kutyagumik. "4 évig nem csináltunk, semmit." "Hazudtunk."
    ÁÁÁ
    Aztán jött a fidesz szította utcai randalírozás, a vekkerórás tüntetés, meg hasonló idiótaságok. Pedig egyértelmű volt, hogy a fidesznek esze ágában sincs átvenni a kormányzást, mert még szeretné 4 évig a saját levében rohasztani az mszp-t, az egykori mszmp másik felét. Bár tudom, hogy jogilag az mszp az mszmp utódja, de megfigyelve a fideszes nagykutyák gondolkozásmódját, szellemileg egyformán utódjai a volt pártnak. Nevetséges, hogy egy párti kormányzást csinálnak a 4 évük alatt. Akkor mire föl a parlamenti demokrácia, a több pártiság, ha mindegyik ugyanolyan utolsó szemét, pénzéhes, korrupt, hazug, kétszínű gazember? Ők lennének a magyar nép legjobbjai?! Kétlem. Állítólag a pénzügyi világ nagykutyái mind mutatnak pszichopatákra és szociopatákra jellemző viselkedésmintákat. Szerintem ez így van a politikusoknál is. Valamilyen mértékű lelki deformitás (erkölcstelenség) szükséges a többség átveréséhez.
    Az emberi természet része a rosszra való hajlam. Persze eleve csak az ember szokott merengeni a jóról és a rosszról, és ezekkel kapcsolatos véleményét egyéni és pillanatnyi élethelyzete befolyásolja, vagy a közösség elvárásai vele szemben. Például a dalai láma a neveltetése és a száműzetése miatt lett egy bölcs gondolkodó. Ha azt várják tőled, hogy tényleg legyél egy komoly és felelősségteljes lelki vezető, és erre nevelnek kiskorod óta, akkor bizony igyekszel eleget tenni a közösség felkérésének.
    Van egy olyan érzésem, hogy a politikusaink neveltetése khm, ama átkos évtizedekben nem éppen a magas szintű erkölcsiségről és tudásalapú társadalomról szólt. A magyar társadalom alapja, a mutyi, illetve a "mi kutyánk kölyke" vélekedés. Hülyeség meglepődöttnek lennem. Ezek mind a "Kádár gyermekei". Sose lesz belőlük értelmes, nyugati szellemiségű, magas erkölcsű vezető. Sajnos még kiskorunkban el lettek rontva. Ez van.
    Aki teheti, meneküljön! Itt még 40 évig, amíg Kádár szelleme kísérti az embereket, változás, fejlődés nem lesz.
    Ebben már halál biztos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #251 üzenetére

    A jó vezető összerántja a hasonló érdeklődési körű embereket, és esze ágában sincs dirigálni nekik.
    Mivel Orbánnak masszív rajongótábora van, félnék igazi Orbán hívővel egy fedél alatt tartózkodni. A rajongásnak van egy olyan foka, ami erősen torzítja az ember valóságérzékelését, és engem, aki utálja Orbánt, Gyurcsányt és az összes haza kiárusító gazembert, egy Orbán hívő képes lenne ellenségének tekinteni.
    Futás innen!

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Az egyik falusi fia az István malomban dolgozott. Dolgos éveiben büszke volt a munkahelyére, az ország harmadik legnagyobb malmára, és elégedetten mondogatta, hogy ez egy biztos munkahely, mert lisztre mindig szükség lesz.
    Apró szösszenet az elbaszott 22 évből, hogy egy ideje ipari műemlék a malom... :(

    Tiszta szívből kívánom, hogy megélhessem a politikusaink megbüntetését. Mert ahogy malomra nincs szükség, úgy rájuk még kevésbé van szükségünk. :((

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #253 üzenetére

    Jobb szeretek az arany középúton járni, de a politikusaink ámokfutását nem bírom szó nélkül hagyni. Annyira tenyérbe mászó képük van, de bottal se nyúlnék hozzájuk. Ellenben a tűz még a gennyes sebet is kiégeti és fertőtleníti... ;] Vár rájuk a tisztítótűz. Ennyi bűnnek előbb-utóbb megérkezik a büntetése.
    Hazugnak lenni rossz. Nagyon egyszerű oka van ennek. A hazugság kétszer fáj és oda-vissza hat a pusztító ereje. Az igazság egyetlen egyszer fáj, de megerősít, tettre és fejlődésre sarkal. Magyarország pusztulása elkerülhetetlen a hazugságok mennyiséget tekintve. Szánalom kategória, hogy a pusztulásban tevékenyen részt vettek a "legjobbjaink", a nép választott vezérei, a köpönyegforgatásban EPIC szintű mesterek, jobb- és bal oldali politikusok együtt, kéz a kézben.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Lehet, hogy meglepő az indulatom mértéke a politikusokkal szemben, de csak 2010 óta gyűlölöm őket. Nagyon sokáig hittem nekik, bíztam bennük, drukkoltam nekik és az országnak. Közben éltem a magam minimalista életét. Aztán 2006-ban lefordultak a dicsfényes nemzetvezetői szerepből a maguk termelte mocsokba és számomra azóta is ott vannak. 2006-2010 közt szimplán undorodtam tőlük, aztán látva az emberek 2010-es meghülyülését, adjunk 2/3-ot az Ezüst Hajós, Országimázsos, "nem építünk oda Nemzetit, hanem ide felhúzzuk a magunk Nemzetijét, ami az igazi Nemzeti lesz, mert mi annyira tudjuk, hogy mi a jó nekünk és nektek(?)..." fidesznek, na, ott és akkor "megzakkantam" és az undorból megveszekedett gyűlölet lett. Pontosan tudtam, hogy milyen is lesz a fidesz kormányzás. Picit se tudott meglepni a felcsúti legény és zsivány bandája.
    Annyira szelíd vagyok, hogy a lepke rásétál a rezzenéstelen ujjbegyemre, mégis ha meglátom Lézer Jani pofázmányát a hírportálokon, gondolkodás nélkül fonódnak ujjaim egy képzeletbeli féltéglára... Pedig tényleg nagyon békés és türelmes vagyok, de 22 év elteltével rohadtul elegem van a hazug gazemberekből. Azt hiszem, elég időt adtam nekik, hogy bizonyítsák milyen emberek is ők. Sajnos rosszak. De ez az ő bajuk. Volt egy ismerősöm, aki korán meghalt, mert azt az utat járta mint ezek, vonzotta a "könnyű pénz", de a szíve fellázadt a sok mocsok ellen és leállt... :( A gonoszság és romlottság csak látszólag könnyítik meg az ember életét, valójában egyszer csak benyújtják a számlát... aztán jön a kései feleszmélés és a korai, csúf halál. Ezek semmiből sem okulnak?! Nem elég, hogy gazemberek, de még hülyék is. Szörnyű alakok. :(((
    Hmhm. Futottak egy kört a gondolataim. A képviselők ragaszkodnak a magas fizetéseikhez. Pedig tudniuk kell, hogy nagyon sokan nettó 80-100e körül keresnek és ebből tartják el a családjukat is. Valamennyire szolidárisnak kéne lenniük, hiszen a szavazóikat képviselik, akik közül több tízezren biztosan alacsony jövedelműek. Ennek ellenére ragaszkodnak a magas bérükhöz, aminek mértékéről ők maguk dönthetnek(?!), ami totális agyrém és felháborító pofátlanság. Oké, túllépek ezen, mert egy nagyeszű elemző is megmondta, hogy szerinte még több bért kéne adni a képviselőknek. #&@#&@* :W Ezen is túllépek, sok a kézi vezérlésű droid.
    Tehát a képviselők őrzik a magas bérüket, mert:
    1. Harácsoló kisemberek.
    2. Komolyan elhiszik, hogy nekik ennyi pénz jár.
    3. Az ország sokkal jobb helyzetben van mint azt az aktuális kormány kifelé kommunikálja, hogy a haveroknak zavartalanul tudja szétosztani a pénzt.
    Valahogy senki se gondol rá, hogy mi van ha az ország nem is olyan szegény. Hiszen egyesek elképesztően gazdagok, és ők tutira nem sírnak, hogy mennyire rossz Magyarországon élni. Bár ismerek olyat, aki az év egy részét egy nyugati nagyvárosban éli, másik felét kies hazánkban, és néha kéthetente megteszi repülővel a több ezer kilométeres távolságot. :Y Mert megteheti.
    Tévedés. Sose irigyeltem másét. Mindenki a maga életútján halad. Nekem nincs dolgom pénzbeli vagyonnal. Taszít, mert természetellenesnek tartom. Egyetlen állatnak sincs ennyi kacatja. Még én is egy kacathalom közepén ülök, pedig ezek többsége hétköznapi használati tárgy. Megbolondulnék, ha még több holmim lenne! Minek?! Ha százlábú lennék, tán kéne száz topán, de mivel csak két lábam van, untig elég minden évszakra egy-egy pár cipő.
    Így is, úgy is harácsoló gazembereknek látom a politikusokat. Semmi sem menti fel őket a tetteik alól. Önző, picsogó, gyáva, gazdájuk kezét nyalogató kurafik. Jön még kutyára dér...
    Szeretem a kutyákat, de emberi változatuktól undorodom.
    Az ember legyen Ember.
    Hol is tartottam? Mindjárt hajnali egy, és még semmi értelmeset sem írtam. Kellemetlen dolog az indulat, kitúrja az értelmet az ember fejéből. :(
    Hülye politikusok! Fúúúúj
    Most mondtam, nyugi. Hamarosan belefulladnak a saját mocskukba. :C Annyira jó látni, amikor egy gazemberrel végez a romlottsága.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A tegnapi vezető hír aranyos volt, a földikutyáról szólt. Igaz, ez egy rágcsáló, ami kertekbe betévedve minden növény gyökerét jó étvággyal megeszi, de szegénykének nincs is túl sok választása, mert természetes élőhelye alig maradt. A kerti földben randalírozó egyedeket jobb élve befogni és elvinni őket egy érintetlen mezőre.

    Tegnap vettem egy kevés felvágottat. 5 szelet volt. Ebből hármat a húgom evett meg. Bárcsak több mindent adhatnék neki!

    A szegénység egyre fenyegetőbb. Sose voltunk jómódúak, mindig is a középosztály alatt voltunk egy kicsivel, de pár éve egyre komolyabban csúszunk lefele. Az kész szerencse, hogy tartjuk magunkat és egyikünk sem lett szenvedélybeteg! Nagy ívben kerülöm a drogokat, alkoholt, és egyebet, ha lenne is pénzem tutira nem ilyen hülyeségre költeném, hanem normálisabb ennivalóra. A húgomnak a hétvége jelenti a fénypontot, amikor az egyik tesónk megvendégeli maga főzte étellel.
    Tényleg csórók vagyunk. :(

    Most lefekszem. Ha a fater tud reggel hitelbe tejet hozni a kisboltból, akkor főzök a huginak tejberizst. Imádja a tejberizsemet, mert sokkal kevesebb vizet rakok bele mint az anyánk, és így a tejet szívják magukba a rizsszemek, amitől sokkal nagyobbak és ízesebbek lesznek, miközben nem főnek szét. :C A tejberizs finom és tápláló. Az egyik kedvenc ételem gyerekkorom óta. Kész szerencse, hogy az érzékenyebb gyomrú húgom is kedveli. Legalább ezzel kedveskedjek neki.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Náthásan, túlöltözve mászkálni a hirtelen jött melegben rossz ötletnek bizonyult. Majdnem megbuggyant a fejem. Ma már biztosan nem kaszálok, mert a mai napi erőmet mind elhasználtam. A városig busszal mentem, majd a megállótól elgyalogoltam a bicikli szervizig, átvettem a megjavított öreg drótszamaramat, amivel hazatekertem. Megvolt a napi testedzésem. A náthától sújtott testem nem bír többet kihozni magából. Életveszélyes lenne a kaszával "játszadoznom". :Y Sose vágtam meg magamat, de előbb-utóbb elfogy a szerencsém...

    A Vodafone hívogat, üzenget, hogy fizessek, mert a két előfizetésemre 8000Ft visszakapcsolási díjat terhelnek, ha nem fizetem be az egy darab lejárt számlámat holnap éjfélig.
    Azért koptattam az ízületeimet, hogy első körben a hosszú hétvégén enni tudjunk. Egyáltalán nem biztos, hogy a mobil+net számlára elő tudok teremteni pénzt. Ez van. Ész és tehetség még semmire se garancia.

    Elkeseredve ücsörögtem egy játszótéri hintán. Átszaladt az agyamon, hogy olyan békés itt, akár a hinta állványára is felköthetném magamat. Lenéztem a cipőfűzőre. Aztán a tiszta ég felé fordítottam a tekintetemet. A gondolatfolyamomba beleordítottam: ez már mekkora kibaszás lenne! Követtem el hibákat, a lelkiismeretem heti rendszerességgel figyelmeztet a korrigálásukra, de sose ártottam szándékkal senkinek sem, sose kívántam másét, nem loptam el másét, nem fenekedtem mások ellen (a politikusok sokat tettek azért, hogy gyűlöljem őket), igyekszem betartani az élni és élni hagyni elvét, sokat tettem azért, hogy művelt legyek, fáradhatatlanul gyűjtöm az információkat, szeretem és meg is tudom látni a szépet, tudok írni... és én kössem fel magamat?! Jó, tudom, ennyi még bolhacomb, és igen, nyugodtan felköthetném magamat...

    Elővettem a telefonomat, nézegettem egy számot benne, majd felhívtam. A kulcsmondat ez volt: "Találkoznunk kell, mert veszélyben van az életem értelme, az ismeretterjesztés."

    Nehéz eset vagyok olyan értelemben, hogy sose tudtam reálisan látni magamat. Nulla önbizalmam van. Szerencsére(?) az öngyilkosság gondolata mellett ugrált a napi gombatéma is. Végignéztem a blogomon, és kitört belőlem a másik hangocska is. "Ideje megvédened magadat. Nincs semmi baj veled, igyekszel jó ember lenni, törekszel a jóra, látod a szépet, és szépet alkotsz. Menj és harcolj! Ne add fel harc nélkül!"

    Oké, akkor az alaptermészetemnek ellentmondva, átmegyek agresszív védelmezőbe. Senki se kukoricázzon velem, mert nem babra megy a játék. Egy értékválságban fuldokló világban megtaláltam a magam szigetét, és igen is meg fogom védeni, illetve a partjára fogom húzni a többieket.

    Öreg vagyok már a meneküléshez, de elég tapasztalt a harchoz. ;)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Megcsináltattam a biciklit, 3x jártam meg a héten a belváros-városhatár távot miatta. Fizettem a javíttatásáért. Hazatekertem vele. Mindezt náthásan, vacak közérzettel.
    Az öregem bement a városba, hogy bevásároljon, jól megpakolta a biciklit, így hát visszafele úton ismét tönkrement a főtengely. :W
    Tehát fölöslegesen koptattam az ízületeimet és költöttem el 1500 forintot. Ráadásnak hétvégére mégsem szervezek közös gombászatot, mert bicikli nélkül elég nehezen tudnék jönni-menni a többiekkel. :(
    Miből lett pénz ennivalóra? A családunk összetart.
    Azonban én továbbra sem tudom, hogy miből fogom kifizetni a mobil+net számlámat. Mindkettő előfizetéses, így korlátozásuk feloldása 4000+4000 forintba fog kerülni, plusz a számla, és a májusig befutó újabb számla. :O
    10849Ft a lejárt számla.
    8000Ft a korlátozás feloldása.
    + x összegű következő számla, vagyis körülbelül 30000Ft kéne hirtelen előteremtenem május tizedikéig. A szociális segély összege 25650Ft. A banki törlesztőm 8525Ft. A buszbérletem 5880Ft. Képtelenség kigazdálkodnom.
    Hiába mondjátok, hogy menjek el dolgozni. A fizikai munkához puding lettem. :( Nagyon kevés munka van, ha mégis megcsípnék valamit, azt egy jobb munkaerőtől venném el, én pedig beleszaladnék egy újabb kudarcélménybe. Fizikai munkásként illik hajtani, nem azért van ott az ember, hogy óvatosan a szédüléstől vacakoljon a fájós ízületei miatt a feladatával. Mindez egyéni probléma, és számomra untig elég, hogy az öngyilkosságot fontolgassam. Élhetetlen vagyok. Nincs értelme a létezésemnek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Harci hörcsög állásba vágtam magamat, és órák óta gubbasztok az ágy szélén. Hallgatom a netbook hűtőventilátorának az erőlködését, ami figyelmeztet, hogy előbb-utóbb bedöglik az egyetlen igazán hasznos eszközöm.
    Hiába ébresztett fel reggel hétkor a mobil, kinyomtam az ébresztőt és a másik oldalamra fordultam. Leszavaztam a tegnap még okosnak tűnő ötletemet, hogy harcoljak az eszményeimért. Mi van? Úgy látom, nem kellett volna a napon ücsörögve elmélkednem, mert időlegesen megbuggyant az agyam. Semmi olyan egyedi értékem nincs, amiért érdemes lenne harcolnom. Energiáimat inkább a hatásosabb önpusztítás irányába kell elterelnem. Ez sokkal meghittebb elfoglaltság mint a közönyös természetet figyelni vagy a kiszámíthatatlanul viselkedő emberek közt lavírozni.
    Önző lenne a viselkedésem? Ez még mindig jobb mint pofonokat adni és kapni a létfenntartásért vívott harc során. Mocskos egy küzdelem, mert a végén így vagy úgy, de mindannyian halottak leszünk. Nincs értelme.
    Inkább borongok tovább.
    Miféle értelem? Ne tőlem kérdezd, én egy vidéki senki vagyok, egy tanulatlan szobatudós. Egy lepukkant lakója a "mama hotelnek". Küldj gyorsan ölő mérget! Annak hasznát venném.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Mindegy. Kiseprűzöm a fejemből az "idegen" gondolatokat, amik a disszonanciát okozzák, és megyek tovább az utamon.
    Senkire sincs szükségem. Meg fogom találni a megoldást és teljesen egyedül.
    Ha nincs értékesíthető képességem, akkor jogos az önpusztítási vágyam, ha van, akkor halál biztosan tudom, hogy kimászok a gödörből. Ilyen egyszerű.
    Nem kell itt fogni a fejedet, hogy ez a csaj mennyire őrült! Nagy agykapacitásom van, nagyon sok információval dolgozok nap nap után. A nagy kilengések természetesek egy ekkora forgalmú rendszerben. :DDD Élet és halál. Heh, jópofa búsongani és a halálon merengeni. Olyan ez nálam mint másnál az alkoholizálás. Van benne valami kéjes gyötrelem, elképzelni a helyet, az időt, a kötelet, a folyamatot. Mondom, hogy édesen meghitt dolog az öngyilkosságon merengeni. Próbáld ki, nagyon közel hoz magadhoz a saját halálodon való gondolkozás.
    Ha úgy érzed, hogy senki sem szeret, mert képtelenné váltál közel engedni magadhoz a többieket, akkor a meghittséget ösztönösen pótolni fogod valamivel. Ennyire egyszerű az egész.
    Volt időm gondolkozni. Lehet, hogy idiótának tűnök, de megdöbbentően jól vág az eszem és hatalmas információs kacathegyet őrzök a koponyámban. :)) Kincsek helyett információkat gyűjtök. Mókás elfoglaltság.
    Megyek és járok egyet. Erős sétával levezetem az indulatomat.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Kiöntöttem a keserűségemet a blogomba is.
    "Savanyú kedvemben vagyok. 2010 októbere óta vezetem a blogot, de most először érzek maró elégedetlenséget. Jól tudom, hogy szórakoztatnom kéne téged, kedves olvasó. Kár, hogy kiütközött rajtam is az össznépi pszichózis. A francba! Elegem van, hogy a jó arányérzékem, a természetszeretetem, és a törekvésem a magyar nyelv magas szintű használatára kutyagumis rágógumit sem ér."
    :(
    Pedig szeretem a Gombamániát. Ha ennyire nem lennék nekibúsulva, csak a normális lehangoltságom kergetne őrületbe, akkor tutira visszafogom magamat. Ez már 10+1-es búsulás és dühöngés. Hihetetlenül ingerült vagyok. Egész nap tipródtam. Normális lehangoltság esetén minimum egy kedvenc időtöltésem képes lecsillapítani. Ma órákig tartott eldöntenem, hogy mivel foglalkozzak, mert mindenre nemet mondtam saját magamnak. Aztán bevetettem a végső trükköt, a testmozgást. A fizikai aktivitás elméletileg és gyakorlatilag is enyhíti a szorongást. 5km-t biztosan sétáltam. Kár, hogy a feszültség megmaradt.
    Utálom a "sarokba szorított patkány" életérzést. Egyenes jellem vagyok, és elegem van a seggfejekből, a hamis szavakból, az ostoba kivagyiságból!
    Körbevesznek az emberi szellem alkotásai, a könyvek. Mennyi tudás, és mégis tönkremegy a hazánk!
    Mindegy. Csak azért kéne lelkiismeret furdalást éreznem, amire hatni tudok. Ez pedig a saját életutam.
    Most eldőlök, visszanyerem szellemi és fizikai erőmet, aztán délelőtt folytatom tovább a munkát. Késő délután kaszálok egy keveset.
    Vasárnap ki akarok menni Póstelekre, mert a hosszú hétvégén mindennap van valamilyen rendezvény.
    Nagyon meleg lesz! Azért 30C nem átlagos hőmérséklet ilyenkor.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Mindjárt dőlök le, mert ma kimozdulok a csigaházamból. A hosszú hétvégén sokféle rendezvény van Pósteleken, és vágyom egy kis nyüzsgésre. Látni akarom az embereket szórakozni. A tömegre gondolva, hogy mindenki társasággal vagy a családjával lesz, gyorsan szereztem magamnak társaságot, az exemet. Tudom, dilis ötlet a múltat bolygatni, de ő is egyedül van, és neki is jót fog tenni a kikapcsolódás. Mindketten jól járunk. Ez egy előnyös alku. Hmhm. Oké, csúnya dolog "játszani" az érzéseivel, de világosan elmondtam neki, hogy mit akarok, mi lesz a mai program. Nem hitegetem. El fog tölteni a társaságomban pár órát, közben hallgathatja a csodás sziporkáimat, élvezheti a magán előadásomat, amit csak ő hall és lát. Ez azért nem olcsó ajándék tőlem. Bőven megéri neki, hogy megszabadít a szorongástól, amit a párban járó vagy családos emberek váltanának ki belőlem, ha egyedül kéne mászkálnom. Kezdek begolyózni. Mióta zavar engemet, hogy egyedül jövök-megyek? :( Nem értem. Majd jobban kielemzem a tegnapi döntésemet.
    Jó, tudom, hogy egy magányos férfi többet akar a női csacsogásnál, de számomra a szex nem pusztán testi szükséglet. Ha nem pezseg a képzeletem, nem izzik a szívem, akkor döglött halként gondolok a testi együttlétre és kerülöm a fizikai érintkezést.
    Oh, kegyetlen és szeszélyes érzelmek! Nem tehetek róla, hogy már nem kívánom őt! Ami elmúlt, elmúlt. Kizárólag barátként tekintek rá. Remélem, képes lesz feldolgozni a helyzetet, és nem okozok neki fájdalmat! Egy szép napnak nézünk elébe, túl ne bonyolítsa, mert egyikünknek se lenne jó.
    Nem értem, hogy miért nem ismerkedik? Kétszer kértem tőle bocsánatot, és próbáltam gyöngéden rávenni a társkeresésre, vagy legalább a közösségbe járásra. Hm. Lehet, hogy az utóbbit még nem próbáltam, akkor a mai napon erről fogok beszélni neki, hogy nekem milyen jót tett a többi íróval és gombásszal való megismerkedés. Sőt csillagászokat is megismertem. Ezek csodálatos találkozások voltak. Mindet fel tudom idézni. Jól tettem, hogy kimozdultam a csigaházamból és elindultam megkeresni a hasonló gondolkozású embereket.
    Az a baj, hogy a krónikusan magányos ember ki akarja sajátítani a másikat, hogy együtt kucorogjanak a magánya pincéjében. Hát, egy fenéket! Jönni-menni akarok! Egész gyerekkorom, a "maradj nyugton, ne zajongj" parancs kényszere alatt telt el. Ettől képtelenné váltam az egy helyben maradásra. Mozognom kell, különben becsavarodok. Az más, amikor egy regény megírása miatt időszakosan bezárkózok. Egyébként regényírás alatt ugyanúgy tartom a napi rutint, tehát mozgok, emberekkel találkozok stb, csak éppen napom 70%-a a regényé.
    Férfi ideálom szintén hobbi vagy profi csillagász, kertész, gombász. A legjobb, ha mindhármat kedveli valamennyire. Azonban velem ellentétben neki gyakorlatiasnak kell lennie, hogy tudja menedzselni az életünket. Ideális, ha csodál engemet a képzeletemért és az írói tehetségemért. Természetesen neki is lenne olyan tulajdonsága, ami engemet kápráztatna el. Az értelmet, becsületet, gyöngédséget sokra tartom. Együtt a három nyerő nálam. A fizikai adottságok mellékesek. Egy a fontos, hogy képes legyen tartani a tempómat. Ne dohányozzon, ne igyon alkoholt! Mindkettő szagától undorodom.
    Igen, egy okos férfi kell, aki védelmezne és én cserébe gondoskodnék róla. Jó páros lennénk. Ész és szív.
    Jó lenne összefutni a "másik felemmel". Ideje tíz körmömet férfi hátba vájni és ősi dalt mormogni. Egy bökkenő van, hogy fogalmam sincs merre keressem őt.
    Egy női gordiuszi csomó vagyok, de az okos férfi tudná, hogyan kell kibogozni engemet. Mókás és rafinált játék lenne. A képzelőerőm társulva a luxusigényemmel és az "adni jó" elvemmel hmhm, nem panaszkodna a szemem fénye. :DDD A játékhoz megfelelő társ kell, akibe szerelmes vagyok, akiben megbízok! Ha valaki egyszer is megijesztett, abban soha többé nem tudok bízni. :( Könnyű elriasztani engemet, és képtelenség visszanyerni a bizalmamat. És nálam nem működik, hogy felejtsük el a múltat, mert átkozottul jó memóriám van. Oda-vissza pontos, a saját balfaszságaimat is hűen felidézi. :O
    Majd csak lesz valahogy. Bár nehéz elhinnem, hogy valahol van egy férfi, aki a "másik felem".

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Jó volt a vasárnap. Bevált az exem mint szorongásoldó, és neki is jót tett, hogy kimozdult. Békében váltunk el.
    Fáradt és nyúzott vagyok, mert szombaton kaszáltam, vasárnap cirka 10 kilométert sétáltam, és hétfőn lesarlóztam az udvart, ami kb. 8x10 méteres rész a telekből. Sarlóval fűnyírószerűen le tudom vágni a növényzetet. Az más lapra tartozik, hogy a jobb karomat túlerőltettem. Nagyon dühös voltam tegnap. Az persze őrültség volt, hogy a sarlózás vége felé arra gondoltam, hogy bárcsak megütne a guta a megterhelés miatt. TOTÁLISAN fölösleges a létezésem!!! Megőrjít, dühít a parlagon heverésem. Oké, könnyen lehet, hogy túl sokat képzelek magamról. Az önhittség csalafinta rossz tulajdonság, még egy olyan precíz önelemző lelkébe is bevetheti magát mint én. Erre oda kell figyelnem. Az önhittség káros, mert süketté és vakká tesz. Az önbizalom viszont jó tulajdonság, mert segít az érdekérvényesítésben. Az a baj, hogy nincs önbizalmam. :( Tehetetlenül pörgök önmagam körött. Semerre se tudok lépni, sehol sem érzek biztos talajt. Nincsenek lehetőségek. Az egyetlen igaz barátomat megsértettem, és nem tudom helyre hozni a hibámat. :( Filléres gondok bögölyökként csípik az önérzetemet, mert az azért van egy nagy adaggal bennem. Az évek alatt megtanultam különbséget tenni a rossz és a jó "művészet" között. Tudom, hogy jó alkotó vagyok. Nem zseniális, de az átlagosnál jobb. Ez a tény segít elviselni a nehézségeket.
    Lehet, hogy mindent megkaptam az élettől, és ezért nem tudok továbblépni, mert miért is? Mindenem megvan. :Y
    Az olyasmik, hogy "férj", gyerekek, családi ház, autó, és egyebek az életutamnak nem részei.
    Az a fontos, hogy fizetni tudjam a számláimat, mindig legyenek működőképesek az eszközeim: netbook, fényképezőgép, mobil, a testem se hagyjon cserben, és én se a testemet, megvehessem a szakirodalmat, el tudjak járni szakmai rendezvényekre. Ennyi az összes vágyam! Művész vagyok, minden mást megteremtek magamnak, és álmodozás közben senkinek se okozok fájdalmat.
    Túl sokat kérnék? :F

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Sürgősen ki kell takaríttatnom a netbookomat! :(
    Most le is lépek a netről, és kikapcsolom, mert kezd "fura" szaga lenni.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Ma megtörtént a netbook takarítás. A gépben volt por és szösz bőségesen. Most normálisabb a hangja a hűtőventilátornak. :))

    Nagyon kimerítő napom volt. Reggel kilenctől délután négyig futkostam a városban. Tettem néhány kísérletet, hogy ne kelljen ismét elszakítanom a gyökereimet és világgá mennem. Pedig ez lenne a legjobb számomra.
    Sajnos Magyarország nem igazán szabad ország, mert a lakói többsége fejben még mindig a szocializmusban él. :( Itt nincs helye a hozzám hasonló embereknek.

    A kimerültségem ellenére hatkor kiszaladtam a kertbe és elvetettem a legtöbb magot. Az újabb esők miatt ismét napokat csúsztam volna. Inkább összeszedtem maradék erőmet és megcsináltam a vetést is.

    Alig látom a monitort annyira fáradt vagyok. Lekapcsolom a gépet és kialszom magamat.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Ma nem csináltam semmit. Hallgattam a testemre, ami pihenni akart, így pihentünk. Persze a napi gombás cikket megírtam, és gyűjtögettem újabb gombás témákat, de ezt sem vittem túlzásba. Inkább békésen, lassan baktattam az információs szupersztrádán.
    Kellenek ilyen "semmibe nyúló" csendes napok. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Számomra nem ünnep az újkori találmány, az anyák napja. Nincs mit megköszönnöm az anyámnak, aki egy újabb, az életéért harcoló élőlényt pottyantott a Föld nevű harci arénába 1978 februárjában. A nőstény macskák is gondoskodnak a kölykeikről, tehát anyám gondoskodása se számít rendkívüli tettnek. Az anyák napja buta "ünnep".
    Megírom a napi gombás cikket, aztán kimegyek kaszálni. Levezetem a pusztító indulataimat.
    Hazugokkal vagyok körülvéve. Szeretet? Egy nagy büdös kék erest! Csak a küzdés van, bizakodás és egyéb érzés pusztán az emberi képzelet műve. :(
    Természetesen a dühöngés mellett nevetek az egészen. Betartom az élni és élni hagyni törvényt, és nagy ívben kerülöm a többi arénaharcost.
    Ezek a gondolataim anyám számára, aki meg se értené, hogy miről beszélek neki. Túlságosan egyszerű elme. :( Ronda ordibálás lenne a vége.

    A jó büdös sajtba, hogy 200-an jelentkeznek egy állásra!
    A fenébe, muter, nem vetted észre, hogy a 70-es évek végén már túlnépesedési válság volt?! Elvakított a szocializmus hamis világa, hogy unokáid is az állami csecsen lóghatnak majd, és nekik is lesz kiutalva lakás, meg lesz fix állásuk?! Tájékozódnod kellett volna, nem kölykedzeni a bizonytalanba mint a macska! Oh, muter, nagyon hamar rájöttem, hogy egy törvény van, az erősebb kutya baszik! Én viszont gyenge voltam, és te nem védtél meg, nem tanítottál meg harcolni! Nekem kellett rájönnöm, hogyan lavírozhatok a sok küzdő fél között anélkül, hogy meg kéne szegnem az élni és élni hagyni törvényét! Rondán kibasztál velem muter, amikor életre kényszerítettél a gondoskodásoddal, és most bánhatod, hogy elvadítottál magadtól a kiszámíthatatlan viselkedéseddel! Miért nem beszéltél a faterral a vádaskodó ordibálás helyett?! Miért nem váltál el tőle, mikor fájón rádöbbentél, hogy nem ő az igazi, mert kóborló természetű. Viaszhenger forgott bennem és a te tüskéd vésett belé barázdákat. Hiába dühöngök, a dühöm hideg, így nem tudja leolvasztani a te hangodat, ami visszhangzik bennem. Közösen csesztük el. Hibáztál, és én hálátlan gyermeked lettem. Bánod? Bánom? Senkit sem érdekel. Ez a tánc nem a szeretetről szól, hanem a gyűlöletről, ami a szeretetet, a meghittséget, a bizalmat pótolta kettőnk között. Sajnálod? Sajnálom? Kétlem. A dühöm kérlelhetetlen. Megtanultam az élet játékszabályait. Számtalanszor megtapasztaltam az egyetlen törvény működését: az erősebb kutya baszik, az erősebb győz, és a gyenge csak sír és sír, de nincs kegyelem. Nem vagyok isten, nem nálam van a megbocsátás. Teszem a dolgomat, és leélem az életemet, amit te róttál rám.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #267 üzenetére

    Két rövid cikket írtam. Ezek feldobták a kedvemet. Most pedig ideje kézbe vennem a szerszámait és hadba indulnom az életerős (gyom)növényzet ellen. ;]

    Megjegyzés: Tetszik, amikor "egzotikus" országban nyitja meg valaki a blogomat. A mai trió: India, Mexikó, Argentína. :Y
    Sürgősen fel kell frissítenem az angol tudásomat! Ezzel a szószátyár, kedves természettel nagyobb piacra kell kimennem! 15 millió ember közt túl kevesen vannak a hozzám hasonlók, a lehetséges "rajongóim". Egy művésznek szüksége van a műveire fogékony "vásárlókra", különben felkopik az álla. Ez pedig a közösségnek is veszteség. Lelkiismeretes (élet)művész vagyok, ráadásul őszinte, ami előnytelen tulajdonság egy hazugságukra épülő társadalomban. :( Semmi pánik, elég öreg vagyok már a túléléshez. Ha eddig nem öltem meg magamat... :N

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A mai cikk megírása túl sokáig tartott és még mindig tökéletlennek érzem. :( Vannak napok, amikor szétcsúsznak a gondolataim és juszt se megy az összpontosítás. Ilyenkor lapáttal kergetném azokat, akik szerint az írás oly könnyű, akár a fingás. :(((
    Elégedetlen vagyok a teljesítményemmel. Jobbat kéne nyújtanom. Ez így még mindig kevés.

    Tegnap elköltöttem a szociális segélyemet. A 25650 forint háromfelé ment el: 5880Ft helyi bérletre, 10850Ft mobil+net lejárt számlára, 8525Ft banki törlesztőre. Kész, ennyi volt. Május kilencedike van, de már folytatódik tovább a stressz a kibaszott pénz és megélhetés miatt. :(

    Elégedetlen vagyok a kerttel. Nincs elég erőm a műveléséhez. Nincs pénzem kertészt fogadni. Nincs pénzem új kerítésre. Egyáltalán mi a fenét keresek itt?!

    Fölöslegesen szaladgáltam múlt héten, mert pusztuló szülővárosomnak nincs szüksége rám. :(

    Oké, semmi pánik, az eszem megvan, a végtagjaim mozognak. Ennyi elég is nekem. Megtalálom életem "nagy" lehetőségét.

    Azzal senki se fárasszon, hogy társra van szükségem, mert nem. Érzem a saját erőmet. Éveken át dolgoztam magamon, fejlesztettem a képességeimet. Ne bőszítsetek fel, hogy lebecsülitek az erőfeszítéseimet! :W
    Akkor lenne szükségem férfira, ha családot szeretnék alapítani, de ez nem szerepel az élettervemben. Léha időtöltés az udvarlás. Nem látjátok, mert elrejtem, hogy tisztában vagyok az emberi játszmák természetével. :( Fáj a hazug vagy buta játék, és számomra túl buta a szerelem.

    Mindenki egyedül viseli élete terhét. Ezt nem lehet megosztani. Tévedés, hogy együtt könnyebb.
    Mindannyian hazudunk magunknak.

    Hülyeség magamra vennem a világ minden fájdalmát. Kialszom magamat, ha tudom... :( Vasárnap kaszálás, gyomlálás után kimerült voltam, tehát ideális helyzetet teremtettem a mély alváshoz, ehelyett hajnali kettőig bámultam a plafont, majd reggel hétig félálomban forgolódtam, végül tizenegykor mosogatórongy állagú lényként másztam le az ágyról... :O Csak akkor tudok aludni, ha azt érzem, hogy a valódi természetem szerint éltem. Ez a kibaszott szarakodás a kerttel, bármennyire szeretem a növényeket, dühít és frusztrál. Nem így kéne kinéznie a teleknek. Taszít a tökéletlen munka. Pedig csinálom, hajtom magamat, és mégsem szép. :(

    Próbálok hinni a csalfa reménynek, hogy vannak a Földön olyan emberek, akikben megbízhatok, akik értékelni fogják a munkámat, akiknek szükségük van rám. A szülőföldemen minden feladatomat letudtam, itt már nincs mit tennem. Felnőttem.

    Bíznom kell a képességeimben, a tudásomban. Ezek a valódi támaszaim. A legjobb, ha kibékülök magammal és megbocsátok magamnak. Csak így lehetek sikeres.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Megvetem és gyűlölöm a "pofája nagy, de ereje semmi" férgeket. Szerencsére az ilyenek korán halnak, mert mérhetetlen ostobaságuk miatt előbb-utóbb balesetet szenvednek. ;]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Nyílik az egyik kedvenc virágom. A hidegfront előtt meg kéne csinálnom az idei nőszirom fotósorozatomat. Tehát pénteken. :Y

    Este hétkor kiszáguldottam a kertbe és rendbe raktam a kifogásolt sarkot. Holnap késő délután ismét lefotózom.
    Senki se fogta fel, hogy sarlóval és kaszával dolgozok nőként. De könnyű volt nagy pofával ugratni engemet a gyom miatt. :U

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Megírtam a napi gombás cikket. Ettől már jobb a kedvem. Igaz, kaja nincs itthon valami sok, de beérem kevéssel is. A szellemi "táplálék" fontosabb nekem.
    Biztos kezd unalmas lenni a blogomban, hogy állandóan kárálni kezdek, és civilizációnk összeomlásáról hadoválok, de ez a téma a levegőben lóg, akár a vihar előtti érzés, szinte mindenki sejti vagy tudja, hogy recseg-ropog "ideális" világunk. :(
    Oké, egyelőre nem tudok mást tenni mint írom a blogomat. Gyűjtöm az információt. A tudás nagy érték. Aztán csak szükség lesz rám. Vagy nem. A lényeg, hogy a képességeimet használjam, hogy nyugodtan alhassak.
    Este nem aludtam jól, és nem értem, hogy miért nem. Mi a fene bánt? Az élet nehéz. Ezt elfogadtam. Akkor mi a bajom?
    Odakint 29C van, még várok pár órát, hogy lejjebb menjen a Nap, aztán kimegyek a kertbe, hogy a hidegfront előtt megcsináljak néhány munkát.
    Szeretek kertészkedni, csak bánt, hogy nincs elég erőm. :( Izomlázat nagyon régóta nem éreztem, nem az izomzatommal van gondom, hanem az egész testfelépítésem gyengébb. De fügét mutatok az óvakodásomnak és a nyavalygásomnak, csak azért is csinálom! A szépérzékem majd megpukkad, amikor látom, hogy megint csúnya a kert.
    A holnapi gombás téma szintén megvan. Lehet, hogy még ma megírom, a kerti munka előtt. Most összerakok valami táplálékot a maradékból, aztán alkotok, majd kertészkedek. :)) Így lesz kerek egész a mai napom.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Nagyon vicces, hogy senki sem hiszi el, mennyire rossz a helyzet a dél-keleti országsarokban. Legutóbb egymás után mentek az emberek az átmeneti segéllyel vásárolni a boltba. Én voltam a harmadik, de jöttek még utánam. :(
    Május 14. és összesen van 655 forintom. Az öregem ismét hitelbe jár a kisboltba, hogy ne éhezzünk.
    Erre jöhetne az, hogy miért nem használom ki jobban a telket. Hahaha. Nagyon fasza élettapasztalat néhány kézi szerszámmal megművelni egy kötött talajt. Nincs pénzem a komolyabb termelésre. Erősen kétlem, hogy ekkora területen meg tudnám termelni 4 személy egész éves élelmiszer szükségletét. De mindjárt felbukkan egy nálam is nagyobb okostojás és bebizonyítja nekem, hogy de, igen is lehetséges.
    Három dolgot bánok: megszülettem, nem öltem meg magamat 16 évesen, és nem öltem meg magamat Hollandiában. A fenébe, elszalasztottam egy csodás helyet és időt a halálra!
    Nem akarok a szülőföldemen megdögleni, ami már nem képes életben tartani!!!!
    Elegem van. Rühellem az egészet, ami itt van. Az még nagyobb baj, hogy már nem tudok hallgatni és nyíltan kimondom, gyűlölöm a haza kiárusító gazembereket és börtönbe vetném mindet. Sajnos a nép jelentős része pont olyan mint a "drága urak". :( Ezért aztán lehetetlenség bármiféle változásban reménykedni. Tulajdonképpen a magyarok menthetetlenek. Bizony, azok cselekszenek helyesen, akik elmennek innen.
    Kár, hogy elszalasztottam a saját kitörési lehetőségemet, vagy amikor beláttam, hogy gyenge vagyok, nem öltem meg magamat. Szép lezárása lett volna a fölösleges életemnek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A hétfői cikkel elégedett vagyok. :)) Ki kell találnom a holnapi témát. Persze vannak tartalék ötleteim, ha esetleg totálisan ötlettelenné válnék, de a vésztartalékhoz még sose kellett hozzányúlnom. :) Ez jó. Mindig eszembe jut valami új.
    Illene megírnom egy január vége óta várakozó nagyobb írást, a gombatermesztésest. Még mindig csak vár és vár... :Y
    Azon töprengek, hogy érthetetlenül alacsony a blogom forgalma. A facebookos oldalát eddig csak 56-an "lájkolták"! Ennyire kevés embert érdekelnének a természet különcei? Túl sok lenne a konkurensem, és ők profibbak lennének? Rosszul reklámoznám? Mit rontok el?
    Oké, jobb napokon 200 látogatója van, de az átlag csupán napi száz.
    Havonta kb. 30 cikket írok! Szerintem ennyi kitesz egy magazint. Oké, lehet, hogy több komolyabb írást kéne írnom, minden hónapban legalább kettőt. Ez azért annyira nem könnyű feladat, mert egy hosszabb írás megszerkesztése 2-3 nap.
    Vicces, hogy a totális anyagi ellehetetlenülés árnyékában alkotok. Igyekszem megőrizni az életkedvemet, de a hajnali kirohanásomon is látszik, hogy pengeélen imbolygok.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Rákerestem a gomba blogokra, és egyet sem találtam, ami méltó vetélytársa lehetne a Gombamániának. A többiek, akik szintén igényes bloggerek, inkább szakács vonalon mozognak, és nem az ismeretterjesztés az elsődleges céljuk. A Gombamánia a legtutibb ismeretterjesztő gombás blog Magyarországon. :Y
    Most egy kicsit örömködök. Igen, igen, megéri tepernem. Szép és jó a blogom. :C
    Ráadásnak kitartó munkával feltornáztam a havi oldalmegjelenítések számát 3500 fölé.
    Ha átlépem a havi 4000-et, veszek egy doboz minőségi desszertet magamnak. Azt még nem tudom, hogy honnan lesz pénzem, de előbb-utóbb belefutok a lehetőségbe, ami végre jövedelmet is ad nekem.
    Találtam egy másik blogot, ami ennivaló témájú. Márciusban indult, bloggere naponta frissíti, és már 49 rendszeres olvasója van, és a havi oldalmegjelenítések száma 10000 felett van. :Y
    A Gombamániát 2012. január elseje óta naponta frissítem, de 2010. október közepe óta szerkesztem, és csak 9 olvasóm van. Az ismeretterjesztés kevésbé érdekesebb a készételnél. :( Ez a rideg valóság. De nem akarom a blogomat elvinni a főzőcske irányába! Időnként jópofa bedobni valami ételes témát, de eszem ágában sincs gasztroblogot írni.
    Amatőr természetbúvár vagyok, és nem szakács. Különben sincs pénzem gázpalackra, és az evőeszközeink is kopottasak. Önmagamba néztem, milyen tulajdonságaim vannak, és ezek közt nem szerepel a "konyhatündér" szerepe. Maradok az ismeretterjesztésnél. Ez a profilom. Szeretem. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Gyorsan szökdécselnek a napok a semmibe, és én is egyre közelebb kerülök a végső sötétséghez. Bánjam, ne bánjam? Eldöntetlen, még.
    A mai cikkben "kiborultam", pedig próbálom hátratolni a magyar valóságot, amikor a kedvenceimről csacsogok. :(
    Ez így rossz.
    Nem magamat kell felkötnöm, hanem a nadrágomat, és ismét kiugrani a fazékból, amiben egyre forróbb a víz. Baszki, a rohadékok élve megfőzik a magyarok többségét! A haza kiárusító gazembereknek semmi sem szent, mind hitetlen gonosztevő. Bár lehet, hogy van köztük vakbuzgó is... :U
    Tudom, hogy miattuk idegeskedni teljesen fölösleges. Tényleg az.
    Sóhaj.
    Kialszom magamat, aztán elindítom a következő, megmentem magamat akciómat.
    Nincs mit tennem, a haza elveszett. :(
    Sebaj! Eleve nem is feladatom Magyarország "megmentése"!
    Három dolog megőrzéséről kell gondoskodnom: tiszta levegő, édesvíz, termőtalaj. Ezek globális értékek.
    Akkor vagyok tényleg hülye, ha mutyiföldön képzelem el a célom megvalósítását.
    Használjam már a józan eszemet! :K

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Abszurd tapasztalat, hogy az embernek egy feladata van az életben, valamivel el kell töltenie a születése és a halála közti időt.
    Gondolj bele. Ennyi az egész. :Y
    A bőség zavara, a céltalanság érzése, és bizonytalanság kísért egyszerre. Ilyenkor szoktam elszontyolodni és kedvetlenül bámulni ki a fejemből.
    Össze kell kapnom magamat. Semmi okom a pánikra, azon kívül, hogy államcsőd esetén a vesztesek közt lennék... :( Ez a rohadék kormány fogta magát, és az ország megmaradt erőforrásait átirányította a felső tízezer felé. Holló hollónak jó barátja, vagy mi fene. :((( Le se szarják már, hogy mi lesz az emberek többségével. Majd jól leveri a terror kommandó az éhséglázadást, ha lesz. :( Ilyen stupid országban felnőni és épeszűnek maradni, extrém kaland. Lassan már csodálni fogom magamat azért, hogy néhány furcsa pótcselekvéstől eltekintve egyben van a személyiségem és nem lettem például alkoholista.
    Engemet csak azért se fognak kicsinálni a rohadékok. Közönséges, alantas, harácsoló, kisstílű, de az állam vagyonából nagy lábon élő, SENKIK: Amint kiteszik a lábukat a csicsás porfészkükből, egyből kiderül, hogy jelentéktelenek. Ez azért rendesen odacsaphat a vastagbőrös pofájukra, hogy más tollával ékeskedve is látszódik az igénytelenségük, és szellemük alantassága, valamint lelkük torzsága. Egyiknek, másiknak az arcán is látszik, hogy romlott ember. Az a legnagyobb baj, hogy a magyarok közül nagyon sokan hasonló módon széthullottak. Egyszerűen nem találták meg az új identitásukat a megváltozott világban. :( Mennyi emberi tragédia...
    Gyorsan el kéne felejtenem a másokkal való együttérzést! A politikusok rajongói megérdemlik a sorsukat. Aki nem hallgat a figyelmeztetésre... Egyet megtanultam, a hülyéket senki sem sajnálja, hanem nevetnek rajtuk. Bizony, ilyen kegyetlen az emberi természet. Azon ritka kivételek közé tartozok, aki képtelen nevetni a megvezetett, ostoba magyarokon. Kesergek, dühöngök, de nem nevetek. Tuskó, aki tragédián nevet.
    Mindegy. Nem tudok senkit sem megmenteni szabad döntései következményeitől. :(
    Sürgősen ki kell hajtanom életem parkolójából és el kell indulnom. Esztelenség lenne megvárnom az államcsődöt.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Életem 12504. napja kezdődött el. Hamarosan ledőlök és megpróbálok aludni, mert reggel nyolckor gombászni megyek az egyik gombásztársammal, akivel személyesen most először fogok találkozni. Az internet csodás találmány. Milyen meglepő, amikor offline találkozunk a másikkal. :C

    Imádom a hosszú nappalokat! Mindjárt itt van a kedvenc hónapom, a június. A legtutibb időszaka az évnek, amikor a legjobb gyümölcsök érnek, a szamóca, a málna, a cseresznye. :C "Szerelmes" akarok lenni és egy csomó jó élményt átélni. Nagyon kellenek a sikerélmények, mert el vagyok használódva, és egyre gyakrabban dühöngök vagy kesergek, ami még inkább öregít. :( Ráadásnak el kezdett fájni a gerincem. Megmasszíroztam, erre megint bedagadt a közepén futó izom vagy ín. Nem tudom, hogy mi van a gerincoszlop közepén, ami egybe tartja, de a masszázs után begyulladt(?). Kellemetlen érzés. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak vele. :Y Egyenesen tartom magamat. Legutóbb egy órán át ültem könyvvel a fejemen, tehát a tartásommal nincs baj. Akkor miért nyavalyog a gerincem? Rendszeresen sétálok, ami szintén jót tesz a gerincoszlopnak. Igyekszem tehermentesíteni, és nem csinálok semmilyen extrém mozgást. Ifjabb korom baklövéseit nyögi. :( Hát igen, 30 után az ember kopni kezd. Na, majd összekapom magamat. :C Lehet még 70 évesen is hajlékonynak lenni, hiszen voltak azok az idős hölgyek is, akik 60 után kezdtek el tornázni. Semmi pánik! Még lélegzem. ;]

    A blogommal elégedett vagyok, mert nem engedek a minőségből. :)) Át kell néznem a cikkeimet, hogy megtudjam, mely témákban kell ráerősítenem. Előbb-utóbb meglesz a 4000 lekérés egy hónap alatt, és akkor veszek egy doboz minőségi bonbont.

    Nincs okom az elégedetlenségre. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Mostanában alig alszom. Tegnap este folyton forgolódtam, mert mindkét oldalamon fájt valamim, sőt, még középen is nyavalygott az egyik szervem. Ezért nem is tudtam vasárnap gombák után szaladgálni, mert kialvatlan voltam. A fájdalmak szintén akadályoztak. Végül bevettem egy szem fájdalomcsillapítót.
    Utána kéne járnom az egészségügyi gondjaimnak, mert ez így nincs rendben, hogy szőnyeg alá söpröm a testi bajaimat. :(
    Anyám sincs jól. Az ő állapota még rosszabb. Ráadásnak neki olyan plusz tevékenységei sincsenek mint nekem, amik legalább lelkileg támogatnák.
    Pénzt kell szereznem, hogy meg tudjam venni neki a normális orvosi ellátást. Ez az egyik nagy bánata, hogy hálapénz hiányában átnéznek rajta az orvosok. A pénz miatt én sem megyek szakorvoshoz, a házi dokimat nyaggatom időnként, amikor már tényleg túl sok nekem a testem jajongása.
    Olcsó az ember élet, de drága az orvos. ;] Érdekes. :(((
    Ez van. Az élet szívás.
    Azonban törekszem rá, hogy meglássam a szépet és próbálom egyben tartani magamat.

    Sajnos egyre nehezebb, miközben seggfejek okoskodnak a "tisztelt" házban. :(

    Szerk.: Kertészkedni jó volt, csak a testem kevesebbet bír, így kevésbé vagyok hatékony, de tényleg jól éreztem magamat a kertben. Leszedtem a zöldborsót. Meglepően sok van. :C A borsó szedegetése közben arra az idiótára gondoltam, aki azt javasolta a szegényeknek, hogy műveljék kertjeiket... Ha bejönnél a kertembe, okoska, megtudnád, hol lakik a magyarok Istene... :((( Szép, szép, hogy a nincstelenek műveljék "földjeiket", de közben a felkapaszkodott "urak" arra készülnek, hogy új nagybirtokosi rendszert építsenek ki. Ezek a kimosakodott zsiványok ugatnak a porban hagyott népnek, hogy mit hogyan kéne csinálni. Mit is mondhatnék, az eke szántsa be őket jó mélyre az ebül szerzett földjükbe...

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Azért az is gyakran eszembe jut, hogy még mindig gazdagabb vagyok az emberiség jelentős részénél. Mindennap rácsodálkozok valamire, és az apró örömet berakom a többi kincsem közé. Szellemi és érzelmi szinten bődületesen gazdag vagyok. :D Sikerült kivívnom magamnak a két lábon járó lexikon jelzőt. :C Néhányan szeretnek a közelemben lenni, mert ha éppen semmim se nyavalyog, derű sugárzik belőlem. Rájöttem, hogy a kincseimet nem is lehetne készpénzre váltani a fogyasztói társadalomban.
    Meg lehet venni az életörömet?

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Ha nem leszek ennyire ideges, akkor meg fogom nézni Tarr Bélától a Családi tűzfészket. Most ettől a filmtől Körösnek mennék. :(
    Itt egy részlet.
    Hihetetlen, hogy ezt a szart, a Kádár-rendszer testi és szellemi rothadását sírják vissza egyesek. A magyarok zöme életképtelen függeléke egy torz világnak, bárkinek nyal, aki gumicsontot vet neki.
    Ezért is vagyok átkozottul mérges az "urak" ténykedése miatt. Az egyikük akkora sötét bunkó, hogy állatkertben kéne mutogatni elrettentési céllal.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Évtizedekig jól elvoltam más zsebében turkálás nélkül. Mi a fene változhatott meg bennem, hogy egyre inkább dühít a leendő dísztere a szülővárosomnak? Lásd friss logout bejegyzésemet.
    Az az igazság, hogy a fő cél egyesek további gazdagodása. De ez miért érdekel engemet? Mindenki abból él meg, amiből tud. Az ő lelkén szárad, ha görbe úton szerzi meg az életfeltételei megteremtéséhez szükséges készpénzt. Ez nem az én dolgom.
    Ha zavar a szarszag, nem szagolom. Hogy ez mekkora bölcsesség! Itt egy nagy-nagy trágyahalom van, amit már senki se tud eltakarítani. Fölöslegesen pattogok, hogy mi ez az országméretű disznóól. Ami kicsiben zajlik, itt a városban, az megy országos szinten is, és már 22 év óta.
    Voltam olyan indulatos tegnap, hogy durván általánosítottam, fidesz: hülye emberek, hülye kormánya, vagy Orbán: Kádár-birkák pásztora.
    Még az ismerősi körömben is van kádári bűztől szagló ember. Szerencsétlen... Persze az ostoba sajnálat oda-vissza kóvályog, mert ő is szerencsétlennek gondol engemet, de más miatt.

    Szerencsére Magyarországon túl ott az egész világ!
    Ha zavar a disznóól, ki kell menni a mezőre.

    Komolyan, fel kéne írnom a falra, hogy mindennap lássam: csak azért tartozom felelősséggel, amire hatni tudok, amit tényleg a magam erejéből meg tudok változtatni.

    Ez a bölcsesség NEM vonatkozik az országra. Semmi közöm a hazai közélethez. SEMMI. Honnan a fenéből jön ez az idióta lelkiismeret furdalás, hogy nekem bármiféle dolgom lenne a "hazával"?! Úgy látom, tényleg profi manipulátorok voltak a nagyjaink közt, illetve az egész Kádár-rendszer másról sem szólt csak a tömegek lelki megnyomorításáról, hogy az emberek hűen (a félelemtől beszarva) szolgálják az "urakat". Kezdem belátni, hogy magam is egy kádári nyomoronc vagyok, de legalább nem lettem udvaronca a korcs rendszernek! Minden rosszban van valami jó. Yes!
    Nyomoronc vagyok, de szabad. Szépen elbicegek innen. Csak ki kell jelölnöm a célt. :C

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Szánalmasan 21. századi, hogy a gondjaimat egy blogban tárgyalom meg önmagammal. Nyílt magány. Remek. :U
    Jobban belegondolva, 34 évesen elég öreg vagyok ahhoz, hogy oda-vissza tisztában legyek az emberi élettel, és a problémákra adandó válaszok jelentős részét ismerem. Nincs értelme másokat nyaggatnom, amikor magam is tudom, hogy mit kell tennem. Egyetlen egy gyermeki csökevény érzés zavar, hogy az egyedüllét nyomaszt. Pedig egyedül születünk és egyedül halunk meg. Ezért sem értem, hogy miért zavar a magány. Mindegy. Az élet időtöltés.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Mindjárt megyek a városba a szoc.segélyből befizetni a banki törlesztőt, a mobil+net számlámat és megvenni a bérletet, mert rövid úton megbolondulnék, ha egész nap itthon kéne lennem. Oké, hogy itt a kert, de egy idő után a nagy kertszeretetem ellenére agyamra megy a szótlan növényeim társasága. Mert egyébként fenemód fecsegősek, most ilyen bajunk van, most meg amolyan... én meg sírszéléig frusztrálom magamat, hogy nem tudom maradéktalanul ellátni őket. Futás innen! De mindenütt csak a baj. Ez az örökös válság kommunikáció a médiában még engemet is megtalál és piszkál. :(((
    Nem dőlök be neki. Csak azért is ismét kidolgozok egy külföldi tervet. :)

    Jó lenne a blogomnál elérni a napi 150 látogatót. Akkor meglenne a havi 4000 lekérés. :C

    A freeblogos előzményével együtt megvan a napi 200, de ez nem jelenik meg a blogspotos statisztikában.
    Oké, nem hisztizek. A napi cikk kint van. A lelkiismeretem nyugodt miatta. Előbb-utóbb meglesz a havi 4000. :))

    Akkor most levetem a házi göncöt és felveszem az utcai ruházatomat. Sóhaj.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Ma a blogom elérte a havi 4000 oldalmegjelenítést. :C :)) :D
    "Lájkolom" magamat. :DDD Megdolgoztam érte.
    A pszichológia szerint jó hatású, ha tényleges teljesítmény után megveregetjük a saját vállunkat. Ezt csinálom. Ügyes voltam. Csak így tovább. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Tizennegyedikei naplemente.

    Szombat reggel látszódtak az erdélyi hegyek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A hidegfront csodás naplementét hozott. :) Afrikai hangulata volt.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #287 üzenetére

    Szeretem a nyarat, de 35C felett úgy érzem, hogy túl sok a jóból rossz.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Össze kell kapnom magamat, mert kedden előadást tartok a gyógyhatású gombákról.

    Szakad rólam a verejték. Sajnos a zuhanyzás hatása rövid ideig tart. Hajnalban hiába szellőztetek, délutánra ismét felmelegszik még az észak-nyugati tájolású szobám is. Remélem, keddtől tényleg enyhül pár fokot a forróság!
    Csütörtökön kimozdultam itthonról, azonban a rövid séta felpörgetés helyett kiszívta az erőmet.
    Szeretem a nyarat, de 35-40C túl sok.

    A forróság ellenére dolgozom a terveimen. Egyre nagyobb a valószínűsége, hogy már idén külföldi munkát fogok vállalni. Megfogadtam, hogy életem második felét külföldön fogom eltölteni. Végignéztem és végigéltem az eltelt 22 évet, és levontam a következtetéseket, az én életemben nem lesz jobb Magyarországon. Néhány érdekcsoport felosztotta egymást közt az országot, kialakult az új elit a régiből, és ennek tagjai valódi gonosztevők. Riasztó alakok. Ha egy ország élén bűnözők állnak, ott semmi jóra nem számíthat egy magamfajta idealista, aki képtelen tartani a száját és csak azért is az igazságot mondja. Előbb-utóbb rám taposnának. :(
    Sose voltam gazdag, nem a pénz vonz, hanem a rend, de nem a diktatórikus rend, amiben keveseknek igen jó, de a többség retteg és egymást marja. :(
    Kerülöm az irigy embereket. Tudom, ha bejön a tervem, és bejön, mert szívós és elszánt vagyok, akkor hirtelenjében nagyon sok irigyem lesz, illetve nem várt "barátaim". Ilyesféle tapasztalatokra nincs szükségem.
    Valami még biztos, miután kikapaszkodtam a gödörből, az első dolgom lesz megadni a tartozásaimat. Régóta nyomasztanak az adósságaim, amik nem nagy összegek, de jó emberek várják vissza a kölcsönt. A bizalom kötelez.

    Minden rendben lesz. Ugyan nem hiszek benne, hogy a jó elnyeri a jutalmát és a rossz megbűnhődik, de tudom, hogy a kitartó munkának mindig van eredménye. :C
    Mi a jó és mi a rossz? Nem tisztem eldönteni. Ellenben az életfeladatomat halál biztosan teljesítem. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Nincs időm a blogom szerkesztésére, mert élem az életemet. :C
    Annyi mindent csinálok a munkanélküliségem idején, hogy szükségem lenne néhány plusz órára, vagy minimum egy jobb időbeosztásra. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Nyári szünetre küldtem a blogot, és egyből lejtmenetre került a látogatottsága. Hiába van kint több mint 200 bejegyzés, az olvasóim igénylik a napi "szórakoztatást". :Y
    Amikor 2000 alá esett a havi oldalmegjelenítések száma, akkor ismét a forró lecsóba csaptam. Most 2161. Kénytelen vagyok meghajolni az olvasóim akarata előtt, mert nagyon szeretem a blogomat és semmiképpen sem szeretném, ha elpártolnának tőle.
    Ez van. Ilyen a show. :))
    A nyári szünetre való tekintettel mindenféléről írok. Ma például egy angol nyelvű vers műfordítását raktam ki, mert megtetszett a témája és a hangulata. :D

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #291 üzenetére

    A havi oldalmegjelenítések száma átlépte a 2600-t.
    Egyetlen szabály van, naponta frissíteni kell.
    A gombaszezon őszi berobbanásáig feltornázom 5000-ig.
    Csak azért is, mert megérdemlem. :C

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #292 üzenetére

    A havi oldalmegjelenítések száma átlépte a 3200-t. :)
    A bloggal minden rendben van.

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #293 üzenetére

    Az aszály betesz a gombás blogomnak is, 3300 körül stagnál a havi oldalmegjelenítések száma. Valamit ki kell találnom.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Mostanában az offline életem fontosabb mint az online. Kevésbé vonz az internetes fecsegés. A facebook üzenőfalamra napok óta semmit se töltöttem fel. Megfogadtam, ha a közösségi oldal önkényesen beállítja az idővonalat, soha többé semmilyen cuccot nem kap tőlem. Bármennyire is hihetetlen vagy nagyképű az állítás, de minden szellemi termékem: fotóm, gondolatom érték. Jól tudják ezt az "ingyenes" szolgáltatók, így a Ph! is. Persze a fecsegés ritkán értékes, de nem a tartalom minősége számít, hanem a mennyisége. Túl öreg vagyok már ahhoz, hogy másoknak termeljek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Augusztus elején elmentem egy kisebb problémával szakorvoshoz. Legnagyobb meglepetésemre tegnap kaptam levelet a kórháztól, hogy menjek vissza kontrollra. Hétfőn felhívom a rendelőt és kérek időpontot. Rossz előérzetem van. :( Persze reménykedek benne, hogy semmi komoly, egyszerűen a dokinak eszébe jutott valami új megoldás a bajomra és azt akarja megbeszélni velem. :K Még a végén kiderül, hogy vannak rendes és lelkiismeretes orvosok a szakrendeléseken is.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #294 üzenetére

    Leesett 3200 alá. Az aszály teljesen lelohasztotta az érdeklődést a gombák iránt. Ezen még a napi frissítés sem segít. Mit tehetnék? Készítek valami ebédet, közben töprengek.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Egy angol gombás cikk fordításával vacakolok, mert tele van tudományos kifejezésekkel, amiket nehezen tudok azonosítani. Egyszerűsíteni fogok. :D Persze előbb-utóbb meg fogom tanulni a szakkifejezéseket is, hiszen ez elengedhetetlen a profi szint eléréséhez.

    Hasznos tudnivaló, hogy kizárólag a saját életem érdekel. Természetesen két alapelvemet betartom: élni és élni hagyni; jó tett helyébe jót várj, de a lehetőségeimhez mérten tartózkodom a tömegtől. Nincs időm a szappanoperákra. Egy csomó tudást kell beletömnöm a hatalmas kobakomba. :) Ez sokkal jobban érdekel.

    Hm, nagyképű lenne, ha azt írnám, hogy a legtöbb ember átkozottul képzeletszegény? Mit hisznek, mivel töltöm el a napjaimat? Minden bizonnyal a semmiben lebegek, és csak panaszkodni szállok le az egyszeri halandók közé, akik biorobotokként vegetálnak a multinacionális kizsákmányolók ásta pokol bugyrokban... Huh, ez aztán kacifántos lett. :D

    Természetesen átlagos emberként az átlagos tevékenységek töltik ki a napjaimat. Itt a kert, az állatok, a ház, a családom, tehát dolgozok a kertben, gondozom az állatokat, elvégzem a napi házimunkákat, foglalkozok a szociális életemmel, aztán szerkesztem a blogomat, olvasok, tömöm a fejembe a tudást stb.

    Szerencsére nemcsak a "munka" létezik. Sok-sok tevékenység közül lehet választani. Egyébként a parkolópályás időszakomat önképzéssel töltöm, mert jövőre felpörgetem az életemet, és használni fogom a tudásomat. :) Jó lesz. Élvezni fogom. :))

    Szomorú, hogy sokan jobban kedvelik a panaszkodós énemet, és megrettenti őket, amikor kiderül, hogy sikerült alkalmazkodnom a nehéz viszonyokhoz és csak azért is életben maradtam, és megyek tovább a magam kijelölte úton.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Töprengek a párkapcsolat előnyeiről és hátrányairól. Mi van, ha a férfit zavarja a nő elkötelezettsége valami más iránt?
    A mai világban rég megfordult az oda-vissza támogatás, már nemcsak a nő a férfi támasza egyoldalúan, hanem a férfi is lehet a nő csendestársa annak küldetésében. Csak ezt rohadt nehéz megértetni egy magyar férfival! Sóhaj. Azt hiszem, életem jelentős részét egyedül fogom leélni.

    Szerk.: 10000 órányi foglalkozást igényel minden szakterület a profi, szakértői szint eléréséhez. Eddig cirka 3000 órát foglalkoztam a gombákkal, vagyis még sokat kell tanulnom, hogy szakértőnek tekinthessem magamat.
    Megfogadtam, hogy egy területen szakértő leszek az életem során. Nem dilettáns, nem amatőr, hanem szakember.
    A fenébe is, elegem van abból, hogy senki sem vesz komolyan! Megmutatom, hogy mennyire komoly tudok lenni, és vége a "cukiságomnak". #&@& kegyetlenül unom, hogy a környezetemben élők semmibe vesznek. Ez az egyik oka annak, amiért el akarok menni innen.

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Leszoktam a facebook használatáról, és rájöttem, hogy semmit sem veszítettem, inkább időt nyertem. :D
    Most megyek kiszedem a mosógépből a tiszta ruhát, kiteregetek, aztán kitakarítom a fürdőszobát. A mosogatást letudtam, konyha rendben, csak a padlót kell felmosnom. :)

    A fizikai munka közben az agyam lazít. Aztán váltok, test lerak, agyat munkába állítom. :D

    Csak azért, mert itthon "lopom a napot", még nem vagyok egy értéktelen ember. Bár senki véleménye nem érdekel, mert a saját életemet élem. Plusz senkivel sem cserélnék. Egyetlen egy embert sem irigylek, mert régóta tudom, amit nagyon akarok, így vagy úgy, de meg tudom szerezni. :DDD Az önmegvalósítás fontos számomra. Sok kihasználatlan érték rejtőzik bennem. Mindet felszínre hozom. Ez az egyik életcélom.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Végre megváltozott az időjárási helyzet, és egyből meglódult a blogom látogatottsága. Hónap végére ismét 3000 fölött lesz a havi oldalmegjelenítések száma. :C

    Szeretem a gombákat, de a blog szerkesztése rátelepedett a mindennapjaimra. Munkamániás lettem. Ki kell találnom valamit, hogy ne csak gombás könyvek legyenek körülöttem. Pánik, mindenütt gombákat látok. :DDD

    A téma túlsúlya ellenére elégedett vagyok. Például a mai bejegyzésben sikerült megmutatnom egy kevésbé népszerű nemzetség "rejtett oldalát".

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Végre sikerült egy tökéletes tyúkhúslevest készítenem. Ez egy problémás étel számomra. Egyszerű, de éppen ezért könnyen elrontható. A mai viszont minden tekintetben jó volt. :) Elégedett vagyok.

    Hamarosan itt van a gombásztalálkozó. Kb. ötször izgatottabb vagyok mint gyerekkoromban karácsony előtt. :C

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A múlt heti eső miatt jelentősen megugrott a blogom látogatottsága. Hónap elején leesett a havi oldalmegjelenítések száma 2300(!) alá, de most át fogja lépni a háromezret. Ez jó! :C Elégedett vagyok. Azonban jelentkezett egy "mellékhatás", amitől zabszem van a popómban, hogy gombás kérdéseket kapok. Ez nem igazi begazolt állapot, inkább hideglelős meglepettség, ami kellemesen birizgálja az idegeimet. Hmhm, semmi pánik, bízom a képességeimben. Jó megfigyelő és lelkiismeretes vagyok. Azért két év alatt, cirka 3000 órányi virtuális gombászatnak van némi eredménye. Habzsolom a tudást. Minden rendben lesz. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #303 üzenetére

    3100 fölé lépett a havi oldalmegjelenítések száma. Oké, haladok. Észnél kell lennem, mert októberben rendesen fel fog pörögni a blog, mivel berobban a szezon az esőknek köszönhetően, és ettől megugrik az érdeklődés a vadon termő gombák iránt. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #304 üzenetére

    Ma 3200 fölé ugrott. :C Októberben ismét meglesz a 4000. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #305 üzenetére

    Ma átlépte a négyezret. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #306 üzenetére

    Ma átlépte a kilencezret. :)) Az őszi gombaszezon rendesen felpörgette a látogatottságot. :C

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #307 üzenetére

    Most tetőzött az idei látogatottsági csúcsa a blognak, majdnem elérte a tizenhétezret a havi oldalmegjelenítések száma. :C Ez egy kiváló hónap volt. :)) Elégedett vagyok.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #308 üzenetére

    Azért átmászott a tizennyolcezren is. :)) Szép lenne a 20000, de jön a november, lecseng az érdeklődés a gombák iránt. Majd jövőre átlépi. :D

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #309 üzenetére

    Átkúszott a 19000-en a havi oldalmegjelenítések száma. Sajnos a gombák iránti nagy érdeklődést a tragikus esetek szítják és nem a tudásszomj. :( Groteszk, de igaz, hogy minden rosszban van valami jó, mert az érdeklődők a mérgező gombákra keresnek rá, és találják meg a róluk szóló írásaimat, így legalább ők nem fognak megmérgeződni.

    A bloggal minden rendben. :)
    Egy bajom van, hogy nincs pénzem. Fogalmam sincs, hogy miből fogom kifizetni a szakellenőri tanfolyamot, amire még lehet jelentkezni. Január egytől nem lesz OKJ-s képzésben. Ez az utolsó lehetőségem, hogy megszerezzem a szakellenőri végzettséget. Oké, hogy a tudásom megvan, de ettől még pl. nem lehetnék piaci szakellenőr! Tehát kell a tudásomat igazoló papír. A francba, hogy egész életemben hadilábon állok a pénzzel! A pénzhez nem értek. Sóhaj.
    Majd csak lesz valahogy. :K

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #310 üzenetére

    Oké, 20000 kipipálva. Csak átlépett még egy tízest, de most már csökkenni fog a havi oldalmegjelenítések száma, hogy aztán tavasszal ismét magasra kússzon. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Egyáltalán érdekel valakit, hogy mit írok ide? Mostanában kételkedem benne, hogy bárkinek is fontos lenne, amiben "hiszek". Teljesen öncélúnak érzem az alkotási vágyamat.
    Szerencsére túljutottam azon, hogy keseregjek a magány és a meg nem értettség miatt. Az alkotás öröme mindenért kárpótol. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #311 üzenetére

    A blog látogatottsága jelzi a gombaszezon csúcsait. A november közepi tetőzés után meredeken zuhan, jelenleg 13000 alá esett. A lényeg, hogy folyamatos legyen a blog szerkesztése, mert jövőre tutira meg fog duplázódni a látogatottság.

    Miért nincs több írásom a logouton? Idén kb. 200 cikket írtam, amiket a Gombamániában publikáltam. A többi bejegyzés rövid szösszenet, kép vagy videó. Idén 400 bejegyzés lesz! Ráadásnak pótlom a júliusi cikkeket is. Az idei vállalásom volt, hogy naponta frissítem a Gombamániát. Júliusban megbotlottam, mert a kánikula kicsinálta a gombavágyamat, de aztán augusztusra összekaptam magamat, és rendesen felpörögtem. Októberben elmentem a netgombászok találkozójára. Ez már a negyedik volt nekem. Alaposan kigombásztam magamat. Sikerült vargányát gyűjtenem! Se a nátha, se a fogfájás nem tudta elrontani az örömömet.

    Azt hiszem, beleszerettem a gombákba. Előbb-utóbb mindenki megtalálja élete nagy szerelmét. Az emberekben könnyű csalódni, önmagamban is, de a gombák sosem hazudnak. A gomba, az gomba. Mese nincs.

    Miért élek harmóniában a természettel? Valamihez kötődnöm kellett a magányos gyermekkoromban.
    A természet az igazi anyám.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Csak azért írok egy sort, hogy megörökítsem a hangpróba világnapjának a dátumát. :DDD

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Két dolgot akarok önmagamtól: egy területen jó szakemberré válni és legalább egy természetes élőhelyet megóvni a mohóságunktól.
    Minden más mellékes, így az is, hogy ide részletesebben kifejtsem a gondolataimat.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    2013. Még egy év türelmes készülődés. Most sokkal jobban felkészülök az ország elhagyására. Bepótlom az elmaradt dolgaimat, rendbe rakom a testemet. Tanulni és fejlődni fogok, mert másodvirágzásra készülök. Bár szeretem a barátomat, de ő sem képes rábírni a maradásra. Ha akar velem jöhet, ha nem, itt marad. Nekem nyolc. Egy életem van, ahogy mindenkinek, és nem vagyok hajlandó a hátralévő röpke időmet tötyörgéssel tölteni. Érzem, hogy feszít belülről az alkotási vágy. Mivel senki kurvája nem leszek itthon, én aztán egyik oldalnak sem fekszem le, ezért nincs is más választásom, muszáj kivándorolnom. Ilyen egyszerű. Fölösleges ebbe az egészbe belekeverni a hazaszeretetet, mert attól még sosem laktam jól és az alkotási vágyamat sem enyhíti.

    Szerk.: Azért akadtam ki, mert találtam egy igényes blogot (amerikait), amivel össze tudtam hasonlítani a saját munkámat, és most már látom az értékeimet. Eszem ágában sincs elkótyavetyélni emberi kincseimet. Nincs pénzem, mert nem a pénz a legnagyobb érték, hanem a képességeim és a tiszta lelkem. Egyetlen kötelességem van, önmagam megmentése, hogy aztán másoknak is segíthessek.

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Ez egy jó év volt. Nincs okom panaszra. Jó ötletnek bizonyult a blog felfuttatása a napi frissítéssel. Jövőre kevesebb bejegyzés lesz, de igyekszem majd jó témákat választani és azokat bővebben kifejteni.
    A napi száz lekérés most is megvan. Elégedett vagyok. Csak így tovább. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Algieba #317 üzenetére

    B.Ú.É.K.! :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Indítottam egy blogot 2010 októberében. Az első évben hébe-korba frissítettem, havonta 10-15 bejegyzés volt. Aztán 2011 végén tettem egy fogadalmat, hogy 2012-ben naponta fogom frissíteni a blogot. Sikerült túlszárnyalnom a tervet, több bejegyzés van mint ahány nap egy évben. Ráadásnak még mindig nem álltam le. :C
    Sokáig egy sablont használtam, amit megváltoztattam év végén. Az új kinézet jobban tetszik. Kitömtem ezzel-azzal a jobb oldali sávot, hogy az olvasó egyből szembesülhessen a kínálattal. A címkékből tudományos nevek mutatója lett, amiben a gombák, zuzmók és nyálkagombák vannak felsorolva. 297 fajnál tartok. :Y Amint megvan a 300., megveregetem a vállamat és hosszú percekig örömködni fogok. Kinek mi az élet sója. Nekem ez.
    A legnagyobb dicséret, ami ért, hogy egy gyermek tudásszomját csillapítani tudtam, és egyben még inkább felszítottam az érdeklődését a természet iránt. Elértem célomat a blogommal. Csak így tovább. Jó lesz ez, még ha egyelőre csak egy hobbinak tűnik. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    "Minden utazás az első lépéssel kezdődik."
    Ez egy nagy közhely és mégis igaz, a blogomra is. :))

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Aktív témák