Hirdetés

Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Eredetileg a logout blogomba szántam, de onnan minden személyes bejegyzésemet kitakarítottam, csak a telefonokkal kapcsolatos írásaimat hagytam meg. Tulajdonképpen megelégeltem, hogy az igazán értékes írásaim alig pár tucat lekérést kaptak. Jó lesz a blogomba néhány mobilos cikk is. Elvégre mobilmániásként könyveltettem el magamat a Mobilarénán.

    "2004. július 17. szombat 12:00

    Este az Ördögbab történetemre gondoltam, amit még valamikor május elején álmodtam meg. A sztori egy apokaliptikus jövőben játszódik, amikor az embereknek nincsen elég élelme, tiszta ivóvize, tüzelője stb. Az emberek vadásznak egymásra. A nehéz életkörülmények csak a legerősebbek számára elviselhetők, a gyengék elpusztulnak. A fekete piacokon kéz alatt terjednek a veszélyes cuccuk, amikkel fel lehet erősíteni a törékeny emberi testet. Ezek közt szerepel az űrből a Földre került és életveszélyesnek minősített húsevő parazita az ördögbab. Valójában csak tudni kell vele bánni, mert aki megérti az ördögbabot, igen hatásos társat fogad a testébe. Az ördögbab meggyökeredzik a belekben, onnan nyeri az életéhez szükséges tápanyagokat. Rostjait lassan az izmokba is bevezeti, ezáltal megerősíti az emberi testet. Egy kifejlett ördögbabot hordozó ember súlya megduplázódik, és testi ereje megnégyszereződik. Jó kis sötét történet szól egy ördögbabot nevelő fiatal lányról, aki száz évvel később már nem is annyira ifjú, de még mindig életben van a parazitájának köszönhetően.
    Egy évszázad alatt az emberiség kijutott a sötét átmeneti korból (sötét, mert egyáltalán nem volt áramszolgáltatás) és újra fejlődésnek indult. Persze a problémák zömét még nem oldották meg. A bolygó állat és növényvilág a réginek csak az öt százaléka! A légkör rendkívül felforrósodott, mivel nincsenek erdők, amik megkötnék a felszaporodott szén-dioxidot. A meleg ellenére az északi-sark jégsapkája megnőtt, mivel a Golf-áramlat kihűlt. Az eső szinte mindig heves zivatarok kíséretében hullik a földre. Az emberiség maradéka Ausztrália és Ázsia déli peremén él, a tengerek közelében. A déli-sark felől hideg-áramlat hoz édes vizet a partokhoz hatalmas jégtömbök alakjában. A föld jelentős része atomsugárzással szennyezett. A nagy katasztrófa beütésekor számos atomerőmű felrobbant. Észak-Amerika teljesen kihalt, Európa elnéptelenedett, Afrika népei kiirtották egymást, Kínában és Indiában járványok pusztítottak. 2200-ra kb. kétszázmillió ember él a Földön.
    Mi okozta az emberiség vesztét: nem sikerült megfékezni a létszámnövekedést, 2050-re kilencmilliárd ember nyomorgott a Föld lakhatónak ítélt tengermelléki területein. Az ipar és mezőgazdaság nem győzte az ellátásukat. A gigászi városi agglomerációk egymás után váltak a káosz fellegváraivá. Az őrület és az agresszió futótűzként terjedt. Nem lehetett megállítani az elharapódzott indulatokat. Minden kis apróság is vérontáshoz vezetett. Az áramszolgáltatás megszűnte és ezáltal a technikai árucikkek működésképtelenné válása megdöntötte az emberi faj civilizációját.
    A kőolaj 2020-ra teljesen elfogyott. Sok kőolajat importáló ország valótlan adatokat állított a 2000-es évek első évtizedében, hogy tőkéseik a hazugságokkal megtámogatott gazdasági békében fel tudják duzzasztani a vagyonukat. Az olajbáróknak nevezett társadalmi réteg tagjai 2045-ben a Holdon hoztak létre egy kolóniát, amit a Földön ragadtak csak nyomortanyaként emlegetnek. Az alternatív energiaforrások nem tudtak időben elterjedni a bolygón, hogy képesek legyenek energiával ellátni az emberiséget. Kőolaj nélkül leállt a személy- tömeg- és áruszállítás. Az energiahiány megpecsételte a még megmaradt erdők sorsát.
    Az emberiség génállománya jelentősen leromlott. Emiatt nem tud az ember újra elszaporodni. A csecsemők zöme életképtelen a velük született súlyos deformitások miatt.
    Ez az utópia a kedvencem, mert valószínűnek tűnik a megvalósulása."

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Aktív témák