Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz kenwood #15441 üzenetére

    Ez teljesen instant (mármint attól függ, milyen gyakorisággal megy a polling) és szerintem kisebb terhelést rak a szerverre a kis .json-t időközönként lekérni, mint az email küldések.
    Másrész én nem szemetelném tele az email fiókom emiatt. A privátokra még be van állítva a mail küldés, de így, hogy fut a script a háttérben, gyakorlatilag felesleges. Annyi az előnye, hogy az email kliens mobilon is küldhet push notificationt.

    Amúgy utánanéztem... A firefox mostanában állt át a WebExtension használatára. Itt minden kiegészítő kizárólag a html + js + css kombóra épül. Az 57-es verizótól kezdődően, tehát az év végétől már csak a WebExtension-ök fognak futni és a többi, legacy addon deprecated lesz. Cserébe ez a formátum teljesen kompatibilis a Chrome, Opera, Edge, stb. kiegészítőivel, vagy csak nagyon minimálisan kell módosítani portoláskor.
    Jelenleg a FF-os addonok 14(!) százaléka WebExtenion és még több JS API hiányzik, hogy a régi, Add-on SDK-val írt kiegészítők egy részét teljesen portolni lehesenn WebExtension-re, bár ezeket folyamatosan fejlsztik és jönnek az új APIk. Szóval érdekes évnek nézünk elébe. Több fejlesztő már bejelentette, hogy nem fogja átírni a kiegészítőjét WebExtensionre. Év végén az emberek vagy otthagyják a böngészőt, vagy nem frissítenek tovább, ami biztonság szempontból nem túl előnyös.

    Mindenestre én js kódot tudok olvasni, de még semmi komolyat nem írtam benne, szóval egy ilyen feladatra alkalmasabb lenne egy front-endes figura.

    A HA-s szerver a prohardverestől kéri le a privátokat a háttérben, mint ezt a json-t is. Szóval egyszerűbb az ilyeneket direktben PH-s / MA-s oldalról nézni. A HA session kezelése is borzalmas és folyamatosan jönnek a bugos topikba, hogy nem lehet bejelntkezni meg adatot módosítani. Pedig minden működik, csak a prohardver felől kell intézni.

Új hozzászólás Aktív témák