Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz totron #105658 üzenetére

    Ismerem. Egy ideális világban, amikor 10 percig csak nézed a monitort, mire minden a memóriába kerül. De utána már nagyon gyors, egészen odaáig, míg bármi újat nem akarsz megnyitni. Szerintem ez kabaré. :N

    (#105660) totron: Pár éve megmértem. WoW betöltési idő egy régi X58-as, 4Ghz-re húzott hatmagos CPU-s, 12GB ramos gépben, 1:10s volt HDD-ről, egy Samsung SM951 NVMe-ről 9.5s a SATA3-as Samsung 840 PRO-ról 10.5s, és memória cache-ből töltve 8,3s. Valamint ami itt nem látszott, határozottan hamarabb betöltött pl. a karakter a játék indítása után NVMe-ről, mint a SATA-sról. Pedig nálam csak 1,6GB/s a teteje az NVMe-nek, mert csak 2.0-s adapterben van, igaz, a SATA3-am is csak bő 400MB/s emiatt (PCIE2.0 1X-es controller). Bizos nagyon élvezetes 1 percig csak nézni a semmit, én inkább kihagyom. De tény, nem minden alkalmazásban ennyire látványosan érezhető, de azt mondhatom, nagyságrendi a különbség már egy kétmagos notebookon is egy normálisabb SATA2-s SSD és akármilyen ultrajó HDD között is, egy átlagos notebook HDD pedig szerintem egyenesen a használhatatlan kategória.

    (#105661) vicze1: 7,7W környékéről lett 11,4W környéke az akku merülés mértékének beállt értéke ugyanaz a 1080P x264 film lejátszása közben VLC-ből, SSD-ről. :K CPU Package eközben olyan 3-4W között volt és igyekeztem a többi tényezőt változatlanul hagyni, bár sok időm nem volt a tesztre, tehát nem feltétlen 100%-ig pontos az eredmény.
    A gyári takarékos 256GB-os SATA3 M2 Toshiba SSD-ről fejlesztettem egy Samsung 970 Pro NVMe-re. Nagyon elégedett vagyok amúgy a 970 Pro-val, de sajnos tud torkos lenni, főleg ilyen agyatlanul használva. Persze, a 600MB/s helyetti 3,5GB/s se piskóta, bár sok hasznát nem veszem a relatív lassú kétmagos CPU mellett, inkább a kiegyensúlyozott írási tempó és megbízhatósága miatt választottam ezt a típust. :))

    A hőmérséklettel nincs gondom, T460s gépben van, rendszeresen eléri a 70 fok magasságával, de ott szépen megáll. Az még ezeknek teljesen okés. A 980 Pro adatait nem ismerem, de a 970-es átlag 5,2W-ot eszik olvasás közben az adatlapja alapján [link] , ami nekem nagyjából egybevág a tapasztalataimmal.

Új hozzászólás Aktív témák