Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    No néhány mondat az SE5 ultimate-ről…megérkezésekor nem igazán akartam ömlengeni, illetve nincs is okom rá.
    Úgy néz ki megtaláltam a hozzá illő kábelt (Forza occ) és nyilván az AK AMP is nagyban hozzájárul a teljes hangkép felvázolásához. Az persze egy új infó lehet, hogy mivel 130 ohmot mértem oldalankénti impedanciánál így nehezen hajtható fülest feltételez, de ennél összetettebb az ügy…tehát nem a hangossággal van a probléma, hanem nem megfelelő forrásról egy középsugárzó szól a fülünkbe…érezzük hihetetlen tisztaságát, de nem az igazi…úgy sok minden hiányzik.

    Először szokatlan volt a tiszta szilikon test behelyezése de hamar „bejáratódott” most már pillanatok alatt bent van és minden eddigi fülesnél kényelmesebb…na meg persze jobban izolál…

    A hangra az analitikus de a meleg oldalon összetett jelzőt tudom használni. Mi is ez?
    Tehát nagyon torzításmentes, minden a helyén lévő hangok összessége, amelynél azért a magasak nem tolakodnak, a közepek rendkívül pontosak, a mély szekció pedig úgy alakul, hogy van egy ütős szubbasszus, de elég csekély a közép basszus…ezért a basszus gyors is meg nem is…a többi természetesen nagyon gyors, pörgős, nem lomha…

    Kisebb tere van mint a DIY Laylának de sokkal pontosabb, precízebb…a tizedét nem színezi.
    Sok szempontból ötvözi az U18-at és a Laylát…persze egyiket így a másikat úgy, de ezekből érzek benne nyomokat rendesen… a Zeusz más világ…talán az digitálisabb, ha ez analógos, az sokkal inkább analitikus.

    Hangszerei kisebbek mint az U18-nak vagy a Laylának, de mindkettőnél precízebbek…talán ebben az U18-ra hajaz, de semmiképp a Laylára.

    Az U18 hangszínpadának szélességét nem lehet hozni semminek, de a méylség nagyobb, és a rétegződés is ennek következtében…viszont egy szinfonikus zenén elvérzik az U18-hoz képest, mert ott kell az a közvetlen tér, a direktség, de minden másban sokkal hallgathatóbb..ebben a Laylára hajaz…

    Ha két napig ezt hallgatom és visszateszem a Laylát, akkor percekig minden a hihetetlen színezettségről szól…félő, hogy 1-2 hét után már vissza sem tudok akár térni a szirénre.

    Egy különös precíz, kissé meleg állatfaj, de nem bántam meg, hogy megvettem…

Új hozzászólás Aktív témák