Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz RR-13 #14483 üzenetére

    Ne legyen már több belegondolva abba, ami nincs is.
    OK, megnyugodtam. :) Egyébként inkább nem hozom szóba, utálom őket.

    Az újabb kettő linkedből az Unicredit-nél meg elektronikus kivonatra mutat csak rá, de nem látom benne a hiteles e-kivonat leírást.
    Valóban nem szerepel az Unicreditnél a "hiteles" szó a kivonatra vonatkoztatva.
    Viszont ezt írja az e-kivonatról:
    HIVATALOS – az elektronikus dokumentum tartalmilag és formailag megegyezik a papír alapú kivonattal, valamint a fokozott biztonságú elektronikus aláírással és az időbélyegzéssel ellátva számviteli bizonylatnak minősül.
    Ami számviteli bizonylatnak minősül, az hiteles. Leír főbb tényezőket is, hogy miért minősül számviteli bizonylatnak:
    - mert tartalmában, formájában (kivonat kép) megegyezik a bank papír alapú kivonatával,
    - elektronikusan aláírt, van időbélyegző is.
    Ezek az ügyfél által "látható" tényezők.
    Xml csatolmányról nem ír. Azt sem írja, hogy a bank az elektronikus kivonatot elektronikusan tárolja, hozzáférhetővé teszi minimum 8 évig. Ezek is feltételek, és ezeket is biztos tejesíti.
    Ha nem tenné, akkor nem írhatná le, hogy számviteli bizonylat az e-kivonata.

    Még egyet nem árt tudni az e-kivonatokról. Egy elektronikus bankszámlakivonat csak elektronikus formában hiteles. Kinyomtatva semmit sem ér.

    Az MKB banknál valóban hitelesített pdf e-kivonatot adnak ki, de nem a pdf-ben van a hitelesítés, amiről én írtam, hanem a mellékelt xml fájlban.
    Nem vagyok MKB ügyfél (nem is leszek soha), nem volt "kezembe" soha MKB-s hiteles e-kivonat.
    Viszont az oldaluk leírása így szól:
    Az elektronikus kivonatok egy PDF dokumentumból és a hozzá csatolt xml állományból állnak, amely formátumát tekintve megfelel a NAV vonatkozó előírásainak.
    Az xml csatolmány a pdf-hez soha sem egy külön fájl. Mindig a pdf-en "belül" vannak a csatolmányok, az időbélyegző, az aláírás.

Új hozzászólás Aktív témák