Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtremetuning

    addikt

    válasz Patice #38931 üzenetére

    Ez már Tonyónál is kiderült, amikor a pár százezres motyót megkínáltuk 2 milliónyi kábellel... :D
    Olyat hozott a rendszeren.....
    Persze azt a 2 millát elköltheted komponensekre, de azoknak is legalább olyan kiszolgálásra lesz szükségük. Mert ratyi kábelezéssel (relatíve!!!) feleslegesen költöd összetevőkre a lét, kábel nélkül bennük marad a tudás nagy része .
    Ördögi kör. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Patice #38931 üzenetére

    és (#38932) xtremetuning

    Az én "10-15%-os gondolkodásomhoz" érdemes még azt is hozzátenni, hogy úgy tapasztaltam, a hifi készülékek közül leginkább a kábelek terén jellemző a túlárazottság irányzata, ott vélem látni leginkább, hogy bizonyos szint felett egyre kisebb minőségjavulásért egyre magasabb árat kell fizetni, ellenben az elektronikák esetében jellemzően "lineárisabbnak", azazhogy kevésbé exponenciálisnak érzem az ár/minőség függvényt. Én nem hiszek a csodákban a hifi terén sem, és úgy tapasztalom, hogy az utóbbi negyven évben csodatevőként beharangozott számos készüléktípus közül csak nagyon kevés tudja, és akkor is csak bizonyos paraméterek mentén tudja teljesíteni azt a "csodát", hogy a hangminősége túlmutat az árkategóriáján, ellenben a kábelek terén ezt jóval többször vélem megtapasztalni, vagyis úgy érzem, hogy kábelből tényleg lehetséges relatíve olcsón nagyon jót venni. A hangszórókábeleimről is elég jó véleménnyel vagyok, de az interkonnektjeimmel sokszor megtapasztaltam már, hogy ahogy mondani szokás, "alaposan elvert" nála háromszor-négyszer drágább típusokat - hangsúlyozom, ezt nagyon halkan és óvatosan mondom, mert egyébként nem hiszek az ilyesmiben, minden hangminőségnek ára van, legfeljebb a kábelek terén tapasztalom vagy vélem tapasztalni, hogy van "ingyenleves".

Új hozzászólás Aktív témák