Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorra

    őstag

    válasz gorbep #38616 üzenetére

    " és nekünk Hi-Fi szerető villanymérnököknek "

    De jaj, mi lesz majd velünk, ha mindketten meghaltok?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz gorbep #38616 üzenetére

    Az előzmények alapján nem meglepő, hogy a szöveged valószínűleg minden egyes szavával, de a szemléletével biztos, hogy egyetértek.
    Én a magam példája ("bigott" materialistának tartom magam) alapján is megértőleg viseltetek azok iránt, akik úgymond a fizikai-mérnöki tanulmányaikból kiindulva úgy látják, hogy sok minden, amit a hifisták-audiofilek gondolnak és tapasztalnak, az nem a valóság része, az nem is lehet a valóság része, hanem besorolandók a távfrekvenciagyógyász Gyurcsók Jánosok, a boszorkányok, a kézrátétellel gyógyítók, az asztaltáncoltatással szellemidézők, vallásosok és hasonló "ezotériák" körébe. Értem, hogy miért gondolják így, el is fogadom. Nekem ezzel csak az a nehézségem, hogy én mindig igyekeztem mindent kívülről-felülről szemlélni, így számomra, egy talán "összetettebb" nézőpontból sok minden nem csak megtapasztalt jelenség, hanem magától értetődően logikus is azon jelenségek közül, amelyeket mások lehetetlennek tartanak, úgymond a "materiális tanulmányaik alapján". Számomra a sokféle valós vagy vélt tudásom és valós vagy vélt laikus műveltségem alapján nem csak tapasztalt, hanem magától értetődően logikusnak is vélt "tudás", hogy az ezüst digitális kábel "ezüstösen" szól, hasonlóan az analóghoz, a réz digitális kábel pedig "rezesen" szól, hasonlóan az analóghoz. Az én koordinátarendszeremben ez nem furcsa, hihetetlen tapasztalat, hanem magától értetődően logikus, én az ezen értetlenkedők miatt értetlenkedem, mert én azt kérdezem: hogy is lehetne ez másképp, hiszen logikus, hogy így van - miközben (ugyebár "bigott" materialistának tartva magam) az égvilágon semmi sem áll tőlem távolabb, mint a távfrekvenciagyógyász Gyurcsók Jánosok, szellemidézők, asztrológusok, istenhívők...?! Én, a "bigott" materialista sokak szemében a távfrekvenciagyógyászokkal, tévén keresztül rontáslevevőkkel, asztrológusokkal kerülök egy platformra a hifis tapasztalataim-gondolataim miatt. Nehéz ügy ez, mert ilyen helyzetekben a koordinátarendszeremet kell(ene) kifejtenem-magyaráznom azoknak, akik más, (szerintem kevesebb dimenziós) koordinátarendszerben mozognak, de legfőképpen engem belehelyeznek egy olyan koordinátarendszerbe, aminél semmi sem áll tőlem távolabb.
    Hozzáteszem, a bigott jelző csak vicceskedő önirónia a materializmusomban, mert egyébként a szellemidézős asztaltáncoltatást vagy bármiféle isteni lény(ek) létét sem élből utasítom el, hanem odamegyek megnézni, megtapasztalni, meggondolni, "meglogizálni". Tapasztalatilag, megfontolásilag és logikailag utasítom el a távfrekvenciások, szellemidézők, istenhívők... valóságalapját - a hifiben mégis sok olyasmit tartok igaznak (és logikusnak!!!), amelyek sokak számára egyenértékűek a távfrekfenciagyógyászattal, szellemidézéssel, istenhívéssel. Nehéz ügy.
    Mondom mindezt innen a magas lóról (önfelállított lovasszobromról) lenézve természetesen - ezért szivesebben írtam volna privátban, mert nem mindenki fogja érteni akarni, hogy mit írtam és miért írtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák