Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz WN31RD #2650 üzenetére

    Az előbbi hozzászólásom záró soraihoz kapcsolódik ez:
    The Ten Biggest Lies in Audio
    Nagyon különös és érdekes megállapítások találhatóak itt. Nem tudhatom egészen pontosan, hogy miben és mennyire van igaza, nincs is mindenről saját tapasztalatom, de ami saját tapasztalatom van, az mind megegyezik a fentiekkel. Kezdetben meglepődtem ezeken, ma már nem annyira.

    A vaktesztek fontosságáról (angolul): link

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • DDL

    őstag

    válasz WN31RD #2650 üzenetére

    Ha csapatosan végzik a teszteket akkor nincs - a te szavaiddal élve - korrekt teszt. Ugyanis az lenne a feltétel, hogy rezdületlenül kellene végigülni akár több órát. Ez ugye lehetetlen. Vagy oly mértékü koncentrálás kellene ami elvonná a zenétől a figyelmet. Mindkét esetben csökken a mérés felbontása. És ezek hatása nem csökkenthető. Abban az esetben lehet a hatása elhanyagolható, ha a tesztelést végző csapat rendkívül összeszokott, és a hallgatott rendszer - ideértve a hallgatott darabokat is - jól ismert mindenki számára.

    Ezek a problémák elegendőek szerintem, hogy akár egy tesztsorozat eredményét is használhatatlanná tegye. Én csináltam már ilyen tesztsorozatokat különböző kutatási célokkal és lazán bemutattam a kutatóknak, hogy amit sziklaszilárdnak hittek elméletben azt az emberi tényező lazán cáfolhatja.

    A kihátrálásról. Nem hátrálok én ki semmi elől. Ugyanis te nem a véleményemet próbálod ellenőrízni, hanem olvasmány élményeiddel próbálsz cáfolni. Ebben nem leszek parter. Szervezz teszteket vagy csak írd le ide hogyan állítanál össze egy olyan tesztet amelynek az lenne a célja, hogy kimutassa a tömörített és az eredeti közöti különbséget. Vagy kimutassa két kábel, hangdoboz, erősítő stb különbségét, mondjuk 10-15 tesztalannyal.

    A HFM, és a HIFI sajtó - főleg a britt - erről szól. Csak sajnos ezek a cikkek nem lelhetőek fel a neten. :( De ha kíványcsi vagy rá akkor miért nem szervezel ilyen tesztet??

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák