Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    Délelőtt megnéztem mit kapok egy vidéki városban (Dunaújváros) vasárnap, amiből hangfalkábelt tudok készíteni.
    Eredmény:
    SAL hangfalkábel 2x1,5
    MTK villamossági kábel 3x2,5
    CAT7

    Délután kábelgyártás folyt nagyüzemben.

    Készült egy új CAT7 kábel, immáron banánok nélkül és hangfalanként 2 független kábelköteggel (hot és gnd külön-külön).
    A SAL-t blankoltam.
    Az MTK-t is blankoltam, de csak két eret, a 3. nem kell semmire.

    A teszteket referenciával végeztem, minden kábelt kötözgetés nélkül tudtam a Fostexhez hasonlítani, így egy kicsit objektívabb lett a teszt.

    Eredmény:
    Legrosszabb a SAL 2x1,5. Nincs teteje a hangnak, a magasaktól 8-10k fölött búcsút mondhatunk, pedig benne bíztam a legjobban. Használhatatlan -> kuka

    Második helyezett az új CAT7, a magas tartomány túlsúlyát már nem éreztem annyira, szemben a régi CAT7-tel, de a dinamika még mindig nem éri el a szükséges szintet, bár kicsit mintha jobb lenne.

    Legjobb az MTK, mezei villamossági kábel :Y . Igaz nem olcsó (egész pontosan ez a legdrágább az össze között). Ezzel megjött a hiányolt dinamika, megszűnt a magas tartomány túlzó kiemelése. Öröm és bódottá'. :DD

    Ezzel végre azt mondhatom, hogy a Luxman+AS Mini rendszer jobb, mint a Fostexek. Bizonyos területeken egálban vannak, de a Mini térképzése és prezentációja messze jobb, mint a Fostexeké. Így már végre vigyorogva hallgatom, és borsózik a hátam.

    Most elégedett vagyok, mint egy jóllakott óvodás. :DDD

    Most már nagyon kíváncsi vagyok, mit tudhat egy igazán jó kábel :)

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák