Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    Hello!!

    Gyorsan kéne ötlet és segítség mert neten nem sok mindent találok a témában

    Adott agy Asrock P43de3 alaplap és eddig volt benne egy 500GB-os meg egyx 1,5TB os winyó
    ma vettünk 3TB-s WDred et ami meg lenn osztva hálózaton mint közös tárhely.

    A probléma hogy mind biosban mind win7 (64bit) ben eddig csa 745GB-ot lát akár mit csináltunk vele eddig semmi eredménye Dirver frissítésen túl vagyunk az alaplapban a legújabb hivatalos bios van (1.50) (nem hivatalosat nem is találtam) AHCI módban vagyunk próbáltuk GPT ben de úgy is csak 745 GB-t lát még bios ban is.

    Ötlet kéne hogy hogy tudjuk a teljes tárhelyet kihasználni jó lenne úgy is hogy 2TB -1TB vagy másfél -másfél.
    Az alaplap hivatalos oldalán semmi infó.

    A segítséget előre is köszönöm remélem van megoldás és nem csak a winyó csere.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz SaGaIn #33495 üzenetére

    Közben nagy keresgélések árán megtaláltam a megoldást arra ha 3TB ból csak 745GB-t lát a win7 a techpowerup fórumán remélem másak is segít aki hasonló problámával találkozik :

    1). Download and burn Gparted to a CD.
    2). Go to Disk Management (right click computer->Manage).
    3). Right click the box to the left of the volume and set partition style to GPT.
    4). Right click on the volume->create new simple volume.
    5). Create a new volume with the maximum size (~740GB).
    6). Format the disk volume as NTFS (I set allocation unit size to 4kb, but am not sure whether this was necessary).
    7). Put in the Gparted CD and reboot windows.
    8). Follow the command line instructions to boot Gparted.
    9). Load up the disk tool then select your volume from the dropdown menu in the top-right.
    10). I saw the full disk space (3TB) split into a 740GB region allocated and the remainder unallocated.
    11). Right click on the allocated region and click Grow / Shrink.
    12). Drag the bar at the top so your volume covers the whole 3TB.
    13). Click apply.
    14). Reboot from Gparted, remove the disk and boot into Windows.
    15). The disk was then 3TB in size in Windows.

    Ez így több embernek setített köztük nekem is annyit tennék még hozzá hogy elindításakor a Gparted felajánlja hogy fixálja a problámát és helyre teszia partíciót ezt természetesen csináltassuk meg vele.

    Most már win7 szépen hozza a 2,78 GB NTFS helyet melyet meg is osztottunk.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz gabro0 #33498 üzenetére

    Szerény véleményem szerint bár nem vagyok nagyon profi de ilyenbe mr futottam és úgy gondolom jobb az óvatosság és ha jót akarsz az adataidnak már ami még menthető hallgatsz a szentinelre és mentessz.

    "Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."
    "Azonnali merevlemez csere szükséges."

    Bár mentés után még egy HDD regenerártor 2011 -et futtattnék rajta regenráló módban de ha szarok fejek ezek csak rontanak a dolgon. chakdisk kb szart nem ért ilyen állpotnál. inkább ront mint használ menteni kellett volna első körben utána bűvészkedni a regenerátorral hátha javul de stabil már úgysem lesz max ideig óráig roszabb esteben napok jobb esetben pár hónap.

    Nekem 2 napi meló után sikerült egy 286Bad blockos 1TBs samsung winyót 56% ról újra 100% ra hozni regenerátorral és lementeni mindent de utána nem mertem hasznáni mert aminél ennyi badblock van annak előbb utóbb adatvesztés lesz a vége.

    kábelcserét mindenképp ejtsd meg.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz liksoft #33511 üzenetére

    Tudok esteleg a adni infót vagy egy cikket arról hogy hdd sentinellel olvasható smart ban olvasható adatok közül melyek a nagyon fontosak és melyekre kell odafigyelni nagyon ha véltoznak és melyek mire utalnak?
    Szeretnék jobban beletanulni a témába.

    pl most az 500 as smasung HDD -n ami nálam van nem megy végig a gyors önteszt vagyis végigmegy de újrakezdi és kb 9 perce megy most és negyedénél van és úgy tűnik áll. válaszra azt írja: 0xf8 meg hogy nincs probláma, még 730 napot jósol neki működési idő 1090 nap

    szeretnék jobban vigyázni rá meg odafigyelni de nem tudom a smart adatoknál mit kell nézni jobban persze van egy kettő ami egyértemű de nem minden. Amúgy semmi gond ninsce ddig arendszeremmel kb 3 éve hiba nélkül megy a win7 annyi vátozott telepítés óta hogy kicsit lassaban tölt be kb 6-7 perc mire feláll a rendszer. Ezt annak udom be hoyg sokminden megfordult már rajta. játékok szofter stb.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés