Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AVATARsg1

    csendes tag

    Beírom ide is, hátha ez nem annyira kihalt topic, mint a másik és tud valaki megoldást...

    Sziasztok!

    Picit hosszú lesz, de már nem tudom mit tegyek...
    Vettünk a napokban egy Seagate Barracuda 7200.11-es 500GB-os SATA2-es vinyót. Hazavittük, kötném be a gépbe, hát nincs SATA tápkábel. No nembaj, felturva a netet találtunk egy boltot, ami vasárnap is nyitva van es vettünk tápkábel-átalakítót.
    Így már be tudtuk építeni a cirka 4 éves configomba.
    De jöttek a gondok...
    ASUS A7V600-as alaplapom van, a biosban nem látszott az új SATA2-es vinyó, csak a régi IDE-s (szintén Seagate, 80GB). XP se látta. Tudom, eretnekség. de WinXP alatt megformázva (sajátgép->kezelés..) már látta a meghajtót az XP, másolni is tudtam rá.
    Restart, Vista telepítés a SATA-s vinyóra.
    Boot DVD-ről, oprendszer felkúszik, gép újraindul, majd ismét ahogy azt kell, bejött ekkor még egy bootmenü, hogy Earlier installation of Windows (vagyis az XP) vagy Vista induljon.
    Gondoltam leellenőrzöm az XP-t, vajon indul-e még, sose lehet tudni Windowsnál. Indult.
    Gépresi, majd várom az előző bootmenüt, felvillan egy 0,000001 másodpercre majd kis várakozás után elindul az XP. Vistát sehogyan sem sikerült működésre bírni.
    Gondoltam lehúzom a 80-as vinyóm, hátha akkor bootol az 500-asról a Vista, de nem, akkor meg nem talál oprendszert...
    Sztem az a gond, hogy a BIOS nem látja a SATA-s vincsit. Hogyan tudnám felismertetni vele?
    (google-ben, egyéb helyeken már utánanéztem és semmi megoldás)
    Így ebben a formában a vadiúj 500as vinyóm maximum adattárolásra használható. Tudom-tudom, ez a feladata, de azért rendszer vincsinek is szeretném használni.

    Mit tegyek?

    UI: 80as vinyó az IDE csatornán a primary master, 500as a SATA-k közül az elsődlegesre van kötve. ASUS A7V600-as lap pedig csak SATA1-et tud, a vinyón a jumper SATA1 módban van.

    Pötty!

Új hozzászólás Aktív témák