Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simron

    tag

    Üdvözlet mindenkinek, előre elnézést kérek, ha olyan kérdést teszek fel, ami már volt, de nem volt időm nagyon visszaolvasni a topicban. A gépemben két HDD van, egy 500 Gb-os (azt hiszem Seagate, vagy Maxtor), amin két partició található, köztük a rendszer és egy 250 GB-os, ami csak háttértárként szolgál. Pár napja jelentkezett egy olyan probléma, hogy a rendszer nem idnult el, a windows logóig jutott csak, ami fura, mert kb 3 hete volt teljesen újrarakva az egész rendszer. A kisebbik HDD SATA csatlakozóját kihúztam és akkor elindult, de a HDD sentinel az 500GB-os HDD 100%-os kondiciója mellett a teljesítmény folyamatos csökkenését mutatja 86%-ig, majd később visszaugrott 98%-ra, valamint ULTRA ATA CRC ERROR hibaüzenetet is kiírt a naplóban, melynek az értéke emelkedik. A HDD egyébként a fenti elindulási problémát leszámítva normálisan működik. Utánanéztem és több helyen írták a SATA kábel hibáját, ezen a fórumon már többször kaptam jó tippeket, ezért kérdezném, aki már találkozott hasonlóval tényleg okozhatja ezt a hibaüzenet a SATA kábel hibája, vagy valami komolyabb gond (HDD, alaplap, táp) lehet?

Új hozzászólás Aktív témák