Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LSL1337

    őstag

    Hali

    van egy kb 3 éves WD 500GBos vinyóm, tavaly csinált olyan hogy a read sebesség NAGYON visszaesett, értsd 0-100kbyte/sec, vagy egyszerűen semmit se bírt olvsani, hosszas szenvedés után felmerült bennem hogy a kábel a rossz stb, elsőre átdugtam egy másik alaplapi sata portba és egyből ment max sebességen újra ahogy elötte is

    nos újra előjött ez a hiba, kipróbáltam több foglalatot vegyes eredménnyel (szerintem nem befolyásolja)
    gigabyte DS-3-as alaplapom van, ha jól emléxem f10es biossal (régen foglalkoztam vele már:) ) van rajta 4 narancs sata2es port, és 2 lila (nem tudom a színkód mit takar)
    szóval mind1 melyikbe dugom az eredmény változatlan, néha jó és akkor simán 40-50MB/secel másol, néha pedig rossz
    első bootoláskor (hétköznap nem ezt a gépet használom, szóval 5 napig áll), pénteken indítom mindig jön a "csökkentett mód", egy mp3 filet nem tud bufferelés nélkül olvasni a vinyóról, szóval teljesen használhatatlan
    reboot, és utána általában jó, de pl most is 10perc után megint 0 az olvasási sebesség
    ha lila sata csatlakozóba dugom, akkor volt olyan hogy eltűnt a vinyó a sajátgépből, (menet ujraindítás nélkül)

    szóval ez lenne a probléma, részletesebben nem tudom leírni, ram és proci téren nincs szűk keresztmetszet (pláne 100k olvsást akármien ócska cucc tudna), szóval alaplap chipkészlet (intel 965), kábel vagy vinyó hiba, gőzöm sincs segítsetek, még csak hasonlóval sem találkoztam

    még annyi hogy a merevlemezen az adatok nem sérültek nem azért lassú, ua-al a fileal tesztelem mindig a másolást, 100MBos mp3 file, másolom másik helyi meghajtóra, egyszer 30-40MB/sec, máskor meg 10k, de az se folyamatos, ingadozó

    Köszönöm hogy végigolvastál!

    ui: nem a rendszervinyóm, csak filmek, játékok zenék vannak a másik meghajtón, tehát OS és egyéb programok sebességét azért nem befolyásolja

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák