Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    válasz Warter #95841 üzenetére

    Most azért ide beírom annak, aki nem olvassa el a sarokban a figyelmeztetést és rákeres a soundbar, vagy hangprojektor szóra, hogy ezek azért nem jók, mert a szobát is használják a térhangzás generálására. Mindezek miatt kizárólag csak tökéletes alakú szobában, pont középen elhelyezve működhetnek, de még úgy sem hiszem, hogy menne. A gyártók állítása szerint a térhangzás elvileg úgy jönne létre, hogy a falakat is használja ennek generálására. Aki egy kicsit is tisztában van azzal, hogy van a hangnak terjedési sebessége (a többi tulajdonságáról, meg a falak anyagáról már ne is beszéljünk) az kapásból rájön, hogy az egész mókusvakítás. Tisztelt leendő soundbar vásárló: két kisméretű hangfal vásárlásával is szebb hangzást érsz el, mint azzal az ide-oda verődő hangorkánnal, amit ezek generálnak. Ezt most az általánosságban keresett 30-100.000-res kategóriára értem, azokból hallottam. A többszázezres változatok lehet, hogy tudnak valamit, olyat nem hallottam, de azok már az "inkább vegyél egy normál házimozit" kategóriába esnek. Egy kis szemléltető ábra a müködési elvről:

Új hozzászólás Aktív témák