Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apszi

    őstag

    válasz jambiyya #71792 üzenetére

    A mélyláda keresztváltója három egyelő szekcióra van felosztva, ha ez mond valamit :) :
    1. 40-80Hz
    2. 80-120Hz
    3. 120-180Hz

    Én eddig úgy használtam, hogy az AVR cross-ja 80Hz-re volt állítva, a mélyládáé 80 és 120 között félúton. Úgy voltam vele, ha az erőlködő 80-nál úgyis vág, akkor minek tegyem feljebb a vágását a ládán. Viszont nemrég olvastam itt is, meg máshol is, hogy a filmek teljes mélytartománya a subra vonatkozóan 120Hz-nél kezdődik, ezért ildomos az erőlködő cross-ját 120Hz-ig kitolni, a ládáét pedig maxra, hogy véletlenül se maradjon le semmiről, viszont ezt olyan erősítők esetében írták, ahol a vágás csatornánként állítható.
    És itt bizonytalanodtam el, hogy az én esetemben, ahol is nincs külön keresztváltó egyenként a hangfalakra, hanem elvileg csak egy fix, ami a SMALL (80 alatt vág) és LARGE (80 alatt nem vág) opcióval állítható, ez így rendben van-e?

    De akkor szerinted is mehet a sub vágása akár maxra is (most belőttem 120 és 180 közé félútra). Viszont az erősítőt crossját érdemes 120-ra feltenni?

    Próbálgattam egyébként teszthangot, füllel hallgatva 100Hz-ig viszonylag egyenletesen szólnak, kivéve, hogy 120-nál van egy pillanatnyi kiugrás. 100 és 80 között van egy halkulás, majd megint felerősödik olyan 80 és 60 között. Gondolom a mérőmikrofonos kalibráció ezeken hivatott javítani a modernebb kütyükben.
    A lényeg, hogy nem szeretnék lemaradni semmiről. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák