Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi.Sz

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy NAS meghajtót szeretnék kiváltani itthoni használatra, mert 1-2 dolog nem tetszik a jelenlegi NAS-ban...

    Olvasgattam egy picit, és találtam számomra megfelelő megoldást (XPEnology), de ehhez kellene egy megfelelő vasat összedobni...
    Igazából nincs túl nagy erőforrásigény, így leginkább az érdekelne, hogy megfelel-e egy ilyen konfig, hogy ne legyen nagy a fogyasztása, de azért ki tudja szolgálni az itthoni dolgokat:
    - 2-3db HDD (1-2TB-osak)
    - hálózati adattárolás (pl. fotók, filmek, zenék, dokumentumok, játék ISO-k tárolása)
    - nyomtatószerver
    - max. 1-2 gép, esetleg 1-2 TV használná a hálózatot (persze ezek általában nem egyszerre)

    Van itthon 2-3 számítógépházam + 2x2GB notebook DDR3 RAM + Chieftec 400W iArena (GPA-400S8) silent táp (e helyett esetleg egy notebook táp 90W-os Lenovo)...
    Ehhez gondoltam egy ilyen lapot: [ASROCK Q1900B-ITX]

    Szóval igazából csak az alaplap lenne plussz pénzbe...
    Valószínűleg ki tudná szolgálni itthon a megfelelő sebességgel a hálózatot (gondolom), de fogyasztásban nem lenne ez sok? Mennyi lehet egy ilyen konfig fogyasztása HDD nélkül?

    THX

    [ Szerkesztve ]

    Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

  • Norbi.Sz

    senior tag

    Sziasztok!

    Megoldható lenne a következő művelet (?):

    - adott 2db 1TB-os HDD, melyeket úgy szeretnék használni itthon egy házi szerverben, hogy 100-150GB tükrözve lenne, amin képeket szeretnék tárolni (ha valami gond van az egyik HDD-vel, ne szálljanak el a képek, mert a gyerkőcökről vannak főleg nem pótolható képek)...
    - a fennmaradó részt mindkét HDD-n külön-külön szeretném használni egyéb file tárolására

    Valahogyan biztosan megoldható, mert olvastam nemrég a neten, de sajnos nem találom újra...

    Köszönöm!

    Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

  • Norbi.Sz

    senior tag

    Házi szerverbe melyik HDD ajánlott inkább?

    A normál 3,5" asztali gépekbe való, vagy megbízható a halkabb, kevesebbet fogyasztó 2,5" laptopba való is?
    RAID-be lesz, így elvileg nem gond, ha meghibásodik, de azért nem szeretném túl gyakran cserélgetni...
    Csak 2db 500GB-os kellene, mert fényképek tárolására lenne...

    Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

Új hozzászólás Aktív témák