Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• SebiPix

újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogy mennyire alkalmas az alábbi gép az kitűzött feladatnak.

Egy megbízható és jó szerverre van szükségem, amely az alábbi feladatokkal megbírkózik:
    - weblap futtatása 0-24h
    - a weblaphoz tartozó képek feldolgozása, amit a weblap motorja végez (képméretezések napi 3 órában)
    - webes felületen a vásárlók kiszolgálása (képletöltések és webshop, napi 100-200látogató)
    - FTP szerver (napi 20Gb forgalom)
    Rendszer Win10Pro, WAMP szerverrel fut a weblap jelenleg is, egy i3 3220, 4Gb os irodai gépen, amit szeretnék lecserélni.

1. gép verzió:
    Kinéztem egy alap server konfigot, Dell PowerEdge T30 mini RAM és HDD nélkül és ezt egészíteném ki 16Gb RAM, 256SSD a rendszernek, 2db 4TB WD red tükörben a weblapnak és külön egy 2Tbos WD red az FTPnek

2. gép verzió:
    Intel Xeon E3 1225 v5 proc, Adattárolók a fent leírtaknak megfelelően és minden más képlékeny...

és itt jönnek a kérdéseim :)

- Kell-e raid vezérlő? vagy elegendő egy softwares alaplapi?
    - Elegendő-e a 16Gb ram?
    - Alaplap tekintetében
    - Érdemes-e másik procit keresni és egy hasonló ASUS P9D-M alaplapot választani a raid miatta és olcsóbb DDR3 miatt?

Hozzászólásaitokat és tanácsaitokat előre is köszönöm!

• SebiPix

újonc

A magas rendelkezésre állás valamelyest számít, mert szeretnénk maximálisna kiszolgálni merendelőinket, de ha pl valamikor éppen nincs fél napig webserver túléljük, mert visszajönnek ügyfeleink.
    Én sajnos nem értek a Linuxhoz és az összes további feldolgozási folyamatok is a jelenlegi rendszerre vannak felépítve, így a WIN-t szeretném megtartani, hiába nem ez a legjobb :(
    Szünetmentes mindenképpen fog bekerülni, köszönöm a tippeket!

Alaplapi raid vs Raid vezérlő?

[ Szerkesztve ]

• SebiPix

újonc

Nem tudom az adatbázis méretét hol nézhetem meg, ami adatot találtam hogy óránként 219Mb a MySQL forgalma. Nem tudom ez mennyire fontos infó :)
    A webshop mérete 2 és 3Tb között mozog.

Hozzászólok Aktív témák