Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz poolbig #4078 üzenetére

    Szerintem nehéz így tanácsot adni, mármint nem látom át, hogy a szoftverfejlesztős része a dolognak mekkora terhelést jelentene, szervernek akarod használni, mint üzemeltető, vagy csak tesztelni akarsz rajta szinte terhelés nélkül, esetleg néhány otthonra szánt appot futtatni? Nem mindegy szerintem. Ha csak tesztelésre kell, és nem élesbe, akkor az ECC nem fontos, mert az adatbázisban úgyis csak teszt adatok lesznek. Ha nincs terhelés, akkor egy újabb Pentium is simán elviheti az egészet. Villanyban talán egy kicsit több lenne az idle fogyasztás, mint egy Xeonnál, de ha csak te használod, akkor estére le lehet lőni, ami kompenzál ezügyben. Szóval nem olyan egyszerű kérdés ez.

    Hang szempontjából a HDD-k sokkal többet számítanak, mint a CPU vagy táp hűtés, kivéve, ha berezonál valamelyik, vagy szutyok a ventilátor, ami rajta van. Én a fenti 10-15dB-t SSD-s idle (win7) használatra írtam. Azzal szinte hangtalan most a PC-m. Nyilván azért akkora hűtő van benne, hogy idle majdnem passzívon viszi az i5-4670k-t...

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák