Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #39598 üzenetére

    Köszi, nekiesek beállítani. Néztem már pár tutorialt a sketchupról, mert magamtól nem tudtam szerkesztést gyorsító trükkökre rájönni, de most már kezdek képbe kerülni, viszont optimalizációt eddig nem láttam egyikben sem, így nagyon örülök a segítőkészségednek! :R Amit még nem találok, hogy hogyan lehet az egyes "ábrákat" összekapcsolni, hogy egyetlen modellként mozogjon? Ilyen csoportba foglalás szerűen. Pl. az egyik gyári minta objektum, egy fapad is ugye kb. 30 elemből áll, és szét is lehet szedni kisebb nagyobb darabokra. De nem több elemet összekapcsolni, hogy ha már jól elhelyeztem, együtt mozogjon.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz imibogyo #39598 üzenetére

    Szia!

    Köszi a tippeket, kicsit jobb lett a helyzet, de csak 5-6 modellig, fölötte akad mint a rossebb... be fogom rakni a 3870x2-t.... Látom a konfigodat, hát nem csodálkozom hogy nem akad! :C

    Mindenkihez:

    Íme, ahol tartok vele, vagy 3-4x átterveztem, mert nem fért el a vízszintes dvd író, meg a hdd dokkok is jobban elférnek így, hogy megnöveltem az alapját 40x40-ről 44x44 cm-re. A magassága 30cm, de valszeg emlnem kel ezen is pár centit, 2-nél többet nem akarok, így is nagyobb már mint akartam. De hogy miért is vacakolok vele ennyit? Az alapterv egy rubik kocka szerűség volt, 8 egyforma egybevágó kocka, ami egy nagyobb kockát tesz ki. Ebből lett aztán 8 egyforma téglatest. A neve cub3 lenne (fordított E betű = 3-as, ami így utalna a 8 építőelemre is, amiből elméletben áll). Ez lehet marad, bár már nem igaz, mert téglatestek lettek, de tetszik attól még. Szóval, a vacakolás, variűálás oka, hogy egy moduláris házat akarok, amiben az alaplapot el tudom fordítani, most a helyzete az A, amikor balra vannak a hátlapi catik, B amikor meg hátra. Ehhez persze tálca is árhelyezhető, valamint a falak is lecsavarozható lemezekkel, átrakhatóak lennének, ezért is kell az azonos falméret. Két szintes, alul lenne a hdd részleg fő része, 2-2 normál 3,5" hely, 2-3 db 2,5" hely, és a táp, meg a kábeleknek valami ely/csatorna, plusz a légcsatorna. Ez megint átvariálható lenne, mi hol legyen, ízlésnek megfelelően, a 4 rekeszből legalább 3 szabadon cserélgethető (nem egy-az-egyben, hanem pl. oldalfalak lecsavarozhatóak, vinyóblokkok áthelyezhetőek). Tápnak minimum 1 db álló és 1 db fekvő pozíciója legyen, most ott ahol van. Aztán, szemből van egy dokkoló, itt lenne 2 db 3,5" vinyónak egy-egy burkolat, ami hot-swap (ezeket a himoro-kkal szemléltetem), és olyan panellal szeretném ezt megoldani ami a haf xb-ben van. Mellettük van az álló dvd író, aminek szintén egy ilyen háza lenne, csak nagyobb valamivel, szintén hot swap. Így lenne egy vízszintem és függőleges ODD hely is, ami azért kell, hogy ha valamelyik oldalára akaro fordítani a házat, akkor se jelntsen gondot vízszintben használni az ODD-t. Van elöl még 3 DB 5,25-ös hely és egy 45 fokban döntött 3 db-os egybe 5,25 tömb. Ezekbe kisebb, rövidebb cuccok mehetnek, mint ventiszabályozó, kártyaolvasó, ilyesmi. Lesznek még usb panelek, elöl és bal odalt, valami felülre is kellene egy, továbbá power és reset gombok. Összesen 6 db házventit tervezek, ebből legalább 4-nek 12cm-esnek kellene lennie, többi 8cm ha muszáj mert nem fog elférni.

    No, előre bocsátva ennyi.

    Vélemények, kritika, ötletek, javaslatok? Hajrá! :D :R

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz imibogyo #39598 üzenetére

    + s3toraph: Szerintem be kéne kapcsolni a Hardware Acceleration-t, hogy ne a CPU renderelje a cuccot, hanem az IGP. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák