Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Noti alá hűtőpadot akarok készíteni, mert boltban ami megfelene az igényeimnek, az 10-12eFt lenne, annyit meg nem szánok rá.
    Ami eddig meg van, az a hűtési rendszer alapja, egy adapterről hajtott, zalman fan mate 2-vel szabályozott 12 cm-es scythe venti, pc-ből, de akár 3 db ventit is rá tudok dugni pwm y elosztókkal.
    Ez az, kép is róla. Azóta már működik.

    Felvázolom mit szeretnék:
    A hűtőpadnak az alapterülete 30x42 cm, vagy picit nagyobb lesz. CM U2/U3-hoz hasonlóan, átpakolható ventiset akarok készíteni. Ezt úgy kivitelezném, hogy pl. egy régi szg. ház oldallapját venném alapnak (44x41 cm, plusz-minusz 1-2cm), ebben vágnék egy kb. 26x26-os lyukat flexxel, lesorjázom reszelővel, erre alulról felfogatnék egy 30x30-as méhsejtes rácsot. Vagy ennek a háznak az alaplapi tálcáját, még nem döntöttem el. A tálca az kisebb valamennyivel, majd szétszedem és lemérem.
    Melyiket válasszam a célra, ami el is bírna kb. 3kg-ot (HP 6710b) plusz 2-3db 12cm-es ventit súly tekintetében? Találtam egy oldalt, 3 féle van ami szerintem jó lenne a célra:
    1. Méhsejt perforált lemez 1,5mm Cikkszám:H6/7,5/1,5
    2. Méhsejt perforált lemez 1mm Cikkszám:H6/7,5/1
    3. Kör perforált lemez 1mm Cikkszám:KPF3/5/1

    Az első tetszik a legjobban. A gépházam oldalán (itt egy teszt róla, legalsó képet nézd) 1mm-es vastagságú hatszögletes ilyen rácsos rész van 2 db 12cm venti számára, elég masszívnak tűnik, nem nagyon hajlik, szóval a 1,5mm-es lemez talán elbírná a gépet.

    Ha nem elég a teherbírásnak, tudok hagyni pl. középen függőlegesen egy 2-3-4cm vastag pántot hogy erősebb legyen, ekkor ugye 2db lyuk lesz, 13x26 méretben. A lyukak lehetnek kicsit nagyobbak is, akár mindkét dimenzióban. A méhsejt darab mérete is szélesebb lenne ezzel a 2-3-4 cm-el, de egy darabból lenne, odacsavaroznám alulról vagy 8-10 ponton.

    A ventiket pedig magára a méhsejtre csavaroznám fel a saját csavarjaival, persze alul helyezkednének el a ventik (legalább 1 db 12cm-es lesz, de lehet 3 is a végén). A laptop kis gumitalpai szerintem pont emelnek a gépen annyit, hogy a csavarfejek nem érintkezzenek a gép aljával.

    A hasam felé mutató élén, ami a gép elején van, ide kell majd két bak/karom/tartóka, hogy ne csússzon le a gép, mert meg akarom dönteni (lehet még oldalra is kerülni fog 1-1 bak, hogy nem tudjon elmozdulni a gép), amit úgy gondoltam, hogy lesz egy kb. 4-5 cm magas előlap, ami a tácla alá elölről illeszkedik, ezt fixre rögzítve kb. 70 fokos szögben. Lenne egy alsó tálca is ( pl. a ház másik oldallapja), ami az asztallappal érintkezne. Közte így maradna hely a levegőnek és a ventiknek. Hátulról pedig hogy ne lógjon a levegőben, kell valami támaszték. Ha dönthetőre akarom, akkor előre kell valami ami forog, mint egy dióspánt amivel a kapuk, kisajtók vannak feltéve, vagy kisebb verziója mivel a lakásban az ajtók vannak felfogatva, kettő ebből előre. Hátra meg teleszkóp drága volna, ezért valami ki-be akaszthatós, lépcsőzetes, legalább 2 különböző döntési magasságú cucc kellene, valami stabil, amit pl. az alsó és felső tálcához is az említett ajtófelfogatóval oldanék meg, hogy forogjon. Ebből 2-2 menne hátra, a "teleszkóp-szerőség" két végére, ezen keresztül lenne rögzítve az alsó és felső tálcához. Ennek valami sínt akarok felhasználni, hogy csússzon egymásban, mint amik pl. egy sg. asztal kihúzható billentyűzet tartójánál vannak felszerelve. Azonos távolságokra furnák a tili-tolis elemek mindkét darabjára lyukakat, ott lehet rögzíteni a magasságot, pl. egy-egy 100-as szeg átdugásával. :))

    Kb. ez a terv. Az aljára még kerítenék valami régi székről szivacsot, hogy ölben is kényelmes legyen.
    Az alsó lenez lehetőleg zárt lenne, hogy oldalt és hátul mozogjon a levegő, rám ne jöjjön sehol, mert kellemetlen lehet.
    Nem baj ha nem lesz nagyon szép, a funkcionalitás és a masszivitás a lényeg, valamint, az anyagköltség jöjjön ki kb. 5-6e Ft-ból. Már amit még be kellene szerezni. Ami biztosan nincs itthon, az a forgó cuccok ill. a méhsejtes rács.

    Eszköz nem sok áll rendelkezésre, fúrógép, vasfűrész, reszelő, kalapács, stb., szóval csak ilyen nagyon alap eszközök. :(

    Rajzoltam is, hát ha így érthetőbbé válik mit szeretnék:

    Mit gondoltok? Javaslatokat, észrevételek, tanácsokat megköszönném! :D

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36623 üzenetére

    Oké! :) Középre akkor ne hagyjak egy plussz pántot a lemezben, tehát mehet egybe a lyuk/kivágás? Nem fog berogyni/behajolni a méhsejtrács a laptop súlya alatt?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36625 üzenetére

    A rajzot megköszönném, mert valóban nem teljesen értem. :))

    Te egy másik verziót javasolsz a dőlésszög állításra, ha jól érte, valami ilyesmire gondoltál.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36632 üzenetére

    Ok, akkor a dőlésszög állítás világos, hogyan gondoltad, de a többi az még nem... :))

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #36645 üzenetére

    Érdekelne mire gondolsz, ha még is összejön valahogy, mutasd már meg nekem itt légy szíves.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36656 üzenetére

    Hopsz, a (#36654)-et neked akartam írni.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36660 üzenetére

    Hmmm... kapizsgálom, bár 3D-ben nem tudom összerakni fejben... Most a zsanéroknál hajlik, és akkor lényegében elfektetve rajzoltad, tehát pl. a bal oldal ami behajlik, lenne az alja az asztal felől, a jobb oldal pedig a hátsó rész, maga a támaszkodó/lábak, amiket az alsó részen lehetne különböző pozíciókba beakasztani, így változtatva a dőlésszöget? :F

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36662 üzenetére

    Na, így már mindjárt más. :D
    Akkor lényegében a ventis felső tálca (ami lényegében egy keret a kivágás után, ugyebár) belsejében a lyuk köré építenél be alu merevítést, ha jól értelmezem.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36665 üzenetére

    Köszi a rajzot, és a fáradozást miattam, végül a saját ötletem alapján kezdtem bele, az jobban tetszett. :) Mit ne mondjak, először flexeztem ennyit egyszerre, meg is látszik az eredményem... de sebaj, legalább egyedi lesz emiatt is.
    Menet közben alakulnak ki a dolgok. Pl. elszúrtam az egyik vágást, túlszaladt 6 cm-t, ezt úgy takarom el, hogy egy másik kisebb anyagdarabot csavarozok rá, ezzel megerősítve és merevítve is egyeben.
    Maradtam a két egyforma lyuk megoldásnál, csak megnöveltem 2db 14x28-ra, hogy akár 4 db 14 cm venti is elférjen benne, ill. jobban lehessen pakolgatni 2 db 12 vagy 14 cm ventit.
    A merevítés viszont hasonlóan lesz megoldva, mint te javasoltad, de csak középen és alul kell/kellett a felső tálcán (ezt barkácsolom még csak), mert 2 oldalán a lemeznek párhuzamosan van egy merevítés gyárilag. Jó kis anyag ez azért. Elég rugalmas, de van tartása is, nem nyekli nyaklik. Sőt, még lehet hogy rozsdálni sem fog olyan gyorsan.
    Majd holnap dobok fel képeket, hol tartok.

    Ez mindenkinek szól:
    Viszont, méhsejtrácsot nem találok sehol itthon a városban (már nagyon kész vagyok tőle hogy itthon semmit sem lehet kapni, de még alap dolgokat sem.... :((( :((( ). Debrecenben tudtok valami jó helyet, ahol szokott lenni készlet, ill. normális áron van?

    Wasquez-t már megtaláltam, meg az oldalát is (http://biomod.uw.hu/), tőle olcsóbban találok-e boltot Debrecenben?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #36694 üzenetére

    Ilyet láttam itthon is, kb. 5000 volt egy kb. 25x120-as, de túl nagy volt, darabot nem adtak (autósbolt), egyben meg drága, és nem igazán jó a célre sem, mert túl nagyok a lyukak és túl vastag közöttük az anyag.

    gyuszaa: Értem. Ha jobb nem lenne, rá is próbálnék.

    Irmscher 353: :DD Hmmm ennyit lehet nem vacakolnék vele.

    Minden esetre, a tippeket köszönöm srácok! Szerintem maradok Wasquez-nél. Kissé drága lesz (32x36cm-es darab kell postával), plusz még venni kell csavarokat és zsanérokat, de ha minden jól megy, 5-6e-ből ki fog jönni a plusz anyagár, tehát amit venni kell mert nincs itthon.

    Tegnap óta nem sokat haladtam, itt tart most:

    Még nincs benne plusz merevítés, de a középső anyagcsíknak köszönhetően máris elég stabil, a 3kg-os laposom alatt meg sem hajlik! :DD Jó kis anyagból voltak régen a PC házak, pedig ez valami gagyinak számított az alapján ahogy kinéz. :Y

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    A napokban a meglévő pici gépembe szereztem paneltápot. Hát ha érdekel valakit. Ezzel készen is lenne a kicsike, végre.

    Beépítés előtt, 125W-os delta táppal:
    képek

    Beépítés után:
    képek a linkelt hsz-emben

    Eddig jót mutat, de van egy pici hanga a paneltápnak, ilyen magasfrekvenciás cicergő-sistergő valami, alig hallható, de én hallom. Csak bekapcsolt állapotban, gondolom ez az üzemhangja. A t-home beltéri ad ki ilyet, amit a TV-hez adtak. Egy picit zavar, néma gép a cél, szóval lehet eladom, és inkább megy vissza a delta táp egy venticsere után.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Impressa #36705 üzenetére

    Remek, megnyugodtam teljesen! :R

    Igazából még az elején tart, kell még az alsó tálca a másik oldallapból, de azon szinte már nem kell vágni.
    A ház tetejét fedő lapot, tudod azt a kisebbet, na azt is leszedtem, abból tervezem megoldani a dőlésszög állításhoz a "teleszkópot", Még nem tudom hogy lesz. Menet közben alakul ki, ill. módosítok ha valamit elszámolok, vagy túlvágok (jajj volt ilyen is nem egy már... :O .. pl. előre felülre azért raktam még egy anyagdarabot, mert túlvágtam az egyik hosszanti vágást a jobb oldali lyuknak... de lett belőle takarás + merevítés/megerősítés... :)) no de hát 1. alkalommal csinálok ilyet :U ).
    A rajta lévő lyukak sem szépek, mert itt még azt hittem hogy szemre de ügyes leszek majd... Mostantól azokat is felmérem, meg pontozóval "megvezetem" a fúrót hogy ne kolbászoljon el mielőtt belekap. Egyre jobb ötleteim támadnak menet közben úgy érzem. A végén még nem is fog gányolásnak kinézni. :D

    Mindenkitől kérdeznék 2 dolgot:

    Neten, vagy debreceni infóboltban hol tudok venni olyan csavarokat ami egy PC ház alaplap tácájában van, tudjátok, amibe bele kell csavarni az alaplapot odafogó csavarokat? (Ebből a házból amit bontok/felhasználok nem lehet mert ebben az alja van kialakítva csavarfogadásra, tehát fix megoldás.)
    Ilyeneket akarok beépíteni valahogy, ez lenne a megoldás a levehető első és oldalsó tartókarmokhoz, hogy 2-2 helyen odacsavarva fel lehessen őket rakni fixre, tehát csak egy csillag csavarhúzó kellene a művelethez, az meg szinte minden fiókban akad. :D

    Másik dolog, hogy hogyan tudok ebe a lemezbe egy pici téglalap lyukat vágni, de nem flexel? Kb. 2x1cm. Ugyanis arra gondoltam, hogy beépítek egy kapcsolót is, hogy ne akkor induljon a venti ha bedugom az adaptert, és ne kelljen kihúzgálni ha nem akarom hogy menjen. Van egy FSP táp kereten, amiben benne van egy ilyen kétállású kapcsoló, csak le vannak vágva a kábelei.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz #21346560 #36707 üzenetére

    Bepróbálkozom akkor itthon PC bolttal, de ettől már a hideg ráz... pedig ez olyan alap dolog lenne... volt már olyan is hogy akartam egy zacskó csavart olyanokat amiket PC-ben használunk pl hátlap slot, alaplap, dvd-író rögzítésére, aztán nem adtak sehol, mert ilyet nem árulnak... na mondom szép... debrecenben bementem 3 infóboltban a belvárosba, dettó, nincs és nem is lesz... ezért vannak ilyen hülye kérdéseim, mert alap dolgokat nem találok sokszor ott ahol árulniuk kellene. :O

    Véső, hmm erre nem is gondoltam. :R

    Gyíkac: Sárga? :DDD Fekete vagy szürke nincs? A sárga mégiscsak nagyon elütne színben. Ha nem találok, lehet élek az ajánlatoddal. :R Logout lehet lesz, de csak valami rövid akkor, mert nem kezdtem el rendesen dokumentálni a dolgokat a kezdetektől. :U

    Thrawnad: Köszi a tippet. :R

    Majd teszek fel képet a kapcsolóról, mert kérdeznem is kell, mit hova kössek.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz #21346560 #36711 üzenetére

    Én is így gondoltam, de aztán...
    Hmm lehet nem voltam szimpatikus. ;]

    blasko92: Ott már jártam 1-2x, nem valami nagy szám boltnak tartom, de eddig pozitív a véleményem összességében, mert múltkor vettem tőlük gagyi alap hűtőpasztát, kenőcsös tubus méretűt (szóval jó nagy volt) valami 5-600 Ft-ért, máshol a 10g-os 400 Ft... :DD Benézek ha arra járok legközelebb, köszi a tippet.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #36706 üzenetére

    Sziasztok!

    Nagyon lassan halad a hűtőpad projektem (főleg mert eddig esett és csak a kertben tudok dolgozódni, olyan fedett helyen nincs nálunk ahol lehet felxelni, forgácsolni), de van valamennyi előrelépés, azt mondanám 50% körül áll a dolog.
    Megérkezett a rács is Wasquez-től.

    Képek a mostani állapotról:

    Zsanérokkal és "lábakkal" oldom meg a dőlésszög állítást. Merevítés, rögzítési pontok, alátámasztások hiányoznak még. Meg persze a méhsejt rács felfogatása, és a kábeleknek valami minimalista menedzsmentet kialakítani.
    Tartókarmokkal nem vacakolok alaplapi csavarokkal, simán hozzácsavarom az anyaghoz és kész. Amúgy sem adná már ki az anyag, és nehéz is lenne kialakítani.
    A csavarok nagy részét valószínűleg szegecsekre fogom cserélni.
    Festés nem tudom hogy lesz-e. Ennél van-e értelme, befedi-e valami hogy így össze-vissza van furkálva meg reszelve? :F Mert ha van valami jó kis fekete festék nem horror áron, akkor lehet majd le is fújnám, mégis csak jobban nézne ki. :DD

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #37004 üzenetére

    No, k lassan de kezdek célegyenesbe jönni. Mondjuk hogy 80%-nál jár a project. Rengetegszer félrefúrtam, elmértem dolgokat, nem győztem javítgatni, átalakítani emiatt, így kb. 50 munkaóránál járok a tervezett 10-15 helyett. :W

    Rengeteg fölös lyuk van rajta sajnos. De legalább olyat merev a tetje, mint állat, szerintem kibír vagy 10kg-ot, majd letesztelem téglákkal, mikor hajlik meg.

    A hűtőpad üzemkész, ami még hiányzik:
    - merevítések pluszban az alsó lemezre
    - csavarok cseréje szegecsekre
    - hűtőrendszer normális felfogatása (esetleg be-ki kapcsoló gomb beépítése még)
    - tartókarmok
    - gusztusosabbá tétel (rozsda lemarása és festés)
    - az aljára valami használt szkpárna + huzat, hogy ölben ne a fém nyomja a lábamat
    - esetleg valami ledes megvilágítás a bill.-hez, valami felszerelhető cucc, ami csak a bill.-t világítaná meg, tehát valahogy terelve a fény hogy ne legyen zavaró

    Jelenleg 3 fokozatban állítható:
    - vízszint
    - 1. magassági szint
    - 2. magassági szint
    Ezt úgíy oldottam meg, hogy oldalra fel lehet hajtani a lábat a fele hosszánál (teleszkópra nem akartam költeni, házilag meg nem tudtam volna egyszerűen kezelhetőt készíteni).

    Akartam kérdezni: berozsdált a vágásoknál az anyag, és a rács is teljes egészében. Ezt mivel szedjem le? Rozsdamaróval? Honnan milyet vegyek (nem túl drága kellene)? Valamint, rozsdamaró után le lehet festeni, befedi, rajta marad a festék? Milyet ajánlanátok hozzá (fekete tetszene)? :R

    Ja és szokott lenni csúszásgátló gumidarabok a hűtőpadokon, erre a célra szerintetek mit használjak fel, honnan szerezzek erre megfelelő gumi cuccot?

    Képek az állapotáról:

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Arlekim #37510 üzenetére

    Nem, mert egyáltalán fogalmam nincs, mivel és hogyan lehet festeni festékspray-en kívül. :))
    Ez az eljárás mennyibe kerül kb.? Nekem valami olcsó megoldás kellene, max. 3-4 ezret szánnék rá (annyira nem sikerült jól ez az első próbálkozás, hogy sokat szánjak rá).
    Dirib-darabra szét tudom szedni, de azt nem tudom, maga az anyag bírná-e a 400 fokot. Szg ház oldalai, valami fém de passzolom hogy miből lehet.

    Rivaul: Asszem illik a gány topicba rendesen. ;] Sebaj, tapasztalatgyűjtésnek jó, aztán ha még be is válik, meg leszek elégedve. Bár vinni nem fogom sehova, bazinagy lett, és vagy 2,5 kg.

    FatalEror: Köszönöm! :R
    A célom az volt, hogy ha már nincs a piacon minden igényemet kielégítő notihűtő, ami nem kerül 10 ezrekbe, akkor megcsinálom magamnak de olcsóbban. Eddig kb. 6000-6500Ft-ba van (csavarok, rács, fúrószárak (eltörtem vagy 3-at), zsanérok (na ebből is kinyírtam/szétfúrtam rossz helyen vagy 4-et).

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Arlekim #37513 üzenetére

    Horgonyt nem tudom hogy az mi, van egy vastag anyagszál az oldallapokon alul és felül párhuzamosan, merevítésnek, gyárilag. Ez egyben van vele, "hozzá van olvadva".
    Max. olyat tudok, hogy Debrecenben bemegyek valahova egy darabjával meg képekkel és megkérdezem, mit szólnak hozzá, meg kérek egy árajánlatot.
    Köszi a tippet. :R B tervnek, az megoldható házilag, hogy felkenhető rozsdamaróval leszedem a rozsdát és előkészítem így a felületet, majd lefújom valami festékszóróval? :F Itt látni képeket a topicban amikor emberkék otthon így oldják meg, festékspray-el vagy mivel, lefújják a lemezdarabokat, mondjuk gépház moddingnál. Csak nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni. Rozsdamaró, letörlöm, aztán mehet a festék? Nem kell kalapácsállónak lennie a festésnek, de mondjuk ha odakoppan finoman a szekrényhez, nem törjön/pattanjon le egyből.

    Ja, rakok fel oldalra is rácsot ha megunom, ez lesz a mittudomén, mondjuk kobraszelidítő. Kici kic drágaszág kobráckával. ;]

    siti: Köszi, keresek ilyen topicot! :R

    Irmscher 353: Köszi a konkrétumokat, rá is keresek! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Arlekim #37529 üzenetére

    Ugyanabból az anyagból van mint a ház, ránézésre, tapintásra, flexelésre is. Mint egy merevítő szál. A felrakott képeimből pl. a 2. és 3.-on láthatod, az a vastagabb csík az ami az oldalával párhuzamosan fut, az alsó lemezen, a lábától kicsit beljebb. Nem válik el a felülettől, szóval vagy hozzá van heggesztve, vagy nem tudom hogyan van odafogatva, de totál egybefüggő.
    Gyárilag le van festve valamilyen anyaggal, ott kezd rozsdálni, ahol ez megbomlott (belevágások, furatok). Meg a rács, az mindenhol, gondolom azon semmi bevonat nem volt. Na most, ha rozsdamaróval lemaratom, meg lesmirdlizem, akkor feltapad rá a festék? Zsírtalanítani, alapozni hogyan kell? Nem csináltam még ilyet soha.
    Amúgy, a felületen vannak olyan részek ahol meg van csiszolgatva fleszel mert mondjuk le kellett vágni egy kiálló valamit és nem volt éppen egyszerű odaférni hozzá, ezért egyenetlen a felület. Ezen is megtapadna a festék?
    Otthon használható festéket, felkenőst vagy spray-t tudsz ajánlani, boltot, márkát? Kipróbálnám, oké hogy megfolyhat, de hátha sikerül. A debreceni helyekkel az a bajom, hogy marha messze vannak a belvárostól, és így sok időm elmenne mire odatalálnék, márpedig én csak melózni járok be, Hajdúnánási vagyok, és nem sok időm van meló előtt mászkálni.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Arlekim #37531 üzenetére

    Aha, értem már. :R

    Színterezéssel az a baj, hogy nagyon mászkálni kell miatta Debrecenben. Munkanapon ez nem fér bele az időmbe, ha szabadnapon meg emiatt beutazom, akkor az legalább 5 órát elvesz a napomból, és akkor úgy számoltam hogy ment minden mint a karkacsapás villámgyorsan. :O Ja és ez legalább 2x, mert ha emailben le is beszéljük képeket mutatva, meg tudnánk-e csinálni és mennyiért, egyszer be kell vinnem, egyszer meg érte menni. Itthon meg nem hiszem hogy foglalkoznának ilyesmivel, de körbekérdezek.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz s3toraph #37536 üzenetére

    Közben édesapám felvilágosított, hogy horganyzott a lemez. Akkor, ez miben módosítja a helyzetet?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz macko20 #37819 üzenetére

    Szia!

    Mivel vágsz ilyen szép egyenletes kört? Láttam már ilyet, de nem tudom milyen eszközzel produkálják. :))

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #37827 üzenetére

    A lyukasztót gondolom kalapáccsal kell ütni. A körkivágót mibe fogatom bele ami megforgatja? Van olyan amit normál otthoni olcsó fúrógépbe is bele lehet fogatni, vagy valami spéci cucc kell hozzá?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #37829 üzenetére

    Értem. Ez milyen? Árban jó. Pár mm-es acélhoz kellene. Ha kedvem támadna valamit moddingolni mondjuk gépházon. Vagy amiből a gépházak vannak, de gondolom max. acél. :D
    Vagy ha ez gagyi, akkor körvágóbol mit érdemes megvenni, melyik a legolcsóbb használható?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #37831 üzenetére

    Egy olyat tudsz linkelni, ami ilyen moddingolásra jó amit írtam? Valami konkrét kellene. Nem kell semmi extra csak szépen dolgozzon a cucc, pár lyuk kivágásánál többre nem lenne használva.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz FatalEror #37833 üzenetére

    A elsőnél lemaradt a link. :U

    Am köszi szépen! :R Jobb lesz ha körbekérdezek és majd kölcsönkérek inkább, hát ha van valakinek, 5-6K nem szánok rá pár lyuk miatt.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz macko20 #37840 üzenetére

    Aha. De mi ez? Mi a neve? Kézzel hajtod? Még nem láttam ilyet.

    Satyricon: Az is egy megoldás - az első -, csak nem lenne olyan szép, a számomra új dolgokat első 1-2 próbálkozásnál rendre elszúrom. Bár ha jobb nem lesz, én is így fogok tenni.

    ----------------

    Más:
    A notebook hűtőpadokon szoktak lenni kis gumitalpak csúszásgátlónak. Ilyet honnan lehet szerezni? Vagy mivel lenne érdemes helyettesíteni? Mittudomén elkopott motorkerékből kivágni darabokat? 1-2mm vastag kellene, amit ki lehet egyenesíteni ha hajlott is volt, tehát ne rúgja ki magát.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz macko20 #37852 üzenetére

    Értem. :R Már csak az nem világos, egy ilyet hogyan fogsz be a fúróba? Mivel szögletes a szára, a fúrószár meg hengeres. :F Vagy ez lényegtelen, megfogja rendesen?

    Ja oké látom már van többféle is. Akkor hengeres kell és kész.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #37978 üzenetére

    Szia!

    Milyen festékkel dolgozol? Előtte előkészítetted valahogy a felületet, gondolok itt csiszolásra? Bocsi nem olvastam vissza mert úgy megtetszett gyorsan írnom kellett! :B

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz ƬΛЯΛ #37997 üzenetére

    :D
    A rácsot mivel lehet lecsiszolni ilyen szépen? Egyszerű smirdli, vagy más kell neki? Visszanéztem most de nem látom mivel csinálta. Ja és akkor most, lecsiszolta a fekete festéket? Miért, a feketére nem mehetett volna a fehér?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38001 üzenetére

    Értem. :D :R

    Csiszolószivacs hmmm ebből mindegy milyet használ az ember? Ja hogy a típusa vagy mi a 150 és a 180... hopsz.

    Ez a 9010M-ből neked hány ml-es van és mennyibe fájt, valamint mennyi fogyott el belőle mire a házad előlapján mindent befujtál fehérre amit akartál?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38012 üzenetére

    Köszi! :R Az jó ha szakma, legalább ragad rám valami plusz. :D

    Még valami: le tudnád írni a festék pontos nevét, ahogy árulják? Rákeresek, mert lehet az én projektemhez is megfelelne, csak a feketéje.

    Ja és még kettő:
    1.: Alapozni lehet minden esetben (fém rács vagy lemez esetén) ugyanazzal a festékkel, mint amit fedőnek szánsz?
    2.: Akkor ez egy spray, felrázod, aztán szemre ráfújod, és kész egy réteg?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38019 üzenetére

    :R

    De jó hogy minden boltban ahol árulják, 1000-1500Ft-nál kezdődik a kiszállítás... 2013-ban nem értem miért nem választható mindenhol posta vagy pick pack pont az ilyen apró cseprő dolgoknak... jól lehúzzák az embert. :(( Egyetlen debreceni boltot találtam eddig, pont van fekete matt belőle. Ez az akkor ugye?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38035 üzenetére

    Remek, akkor festék már lesz! :) A festéket amikor felviszed, 2 réteg között mennyi időt hagysz száradni kb.? Napra kiteszed van nem?

    Jobb lett így a kivágás, mint elsőre! :K Amúgy bakker jó egyenesen tudsz vágni, mivel csinálod? :Y Én ilyen távolságon már hullámosan vágok flexel.

    -----

    Mindenkihez:
    Tervezni, pl. gépházat szerintetek mivel érdemes, ami azért nem olyan bonyolult hogy hónapokig tart elsajátítani, de 3D-ben tudja forgani, és meg lehet tervezni minden elemét külön-külön és azt összerakni, így egyben és külön is a darabokat körbeforgatni? Autocad? Vagy van más alternatíva is?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38081 üzenetére

    :DD Én is kirajzolom mindig de még béna vagyok kicsit.

    WOW a googlenak már tervezője is van? :Y

    Autocad-hez tudsz javasolni valami könyvet, pdf-et amiben benne vannak az alapok és a parancsok? Mert úgy tudom, parancsokkal érdemes rajzolni, egérrel nagyon pontatlan lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Ribi #38084 üzenetére

    Gondolom, de mindig a tapasztaltabbakat szeretem megkérdezni elsőként. :B

    MasterHUn: Ez azért van mert 1 még nem sok mindent barkácsoltam eddig, tapasztalatlan vagyok, 2 otthon van egy öntvény asztal meg egy nagyon régi ütött kopott satu ami nem túl nagy, na ebbe belefogatni nem olyan egyszerű egy ekkora lemezt úgy hogy ne libegjen (többnyire kell még két kéz), 3 nem sokat dolgoztam még flexel sem szóval néha csúnyán félremegy. :D De azért mutatok némi fejlődést. :U
    Ja meg rohadt lassú vagyok, nem haladok. :((( Mondjuk a hűtőpadot állandóan szét kell szedni ha kell még egy lyuk, össze kell rakni ha megnézem, jó lett-e, ha nem akkor megint szétszedni...Egy gépháznál valszeg gyorsabb lennék. Ja és 4, ha elkap az alkotás, van hogy a szúnyogok zavarnak be, már tökre nem látni semmit, kertben addig nem jut el a lámpa fénye sem, szóval van hogy érzésből ill. a szikrák fényénél vágok. :)) Flexelésre ez annyira nem célravezető, de fúrni pl. tök jól tudok már úgy hogy nem is nagyon látom mit csinálok.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38108 üzenetére

    Hehe, igazából később lehet fogok. :DD Abban mondjuk gondolkodtam hogy beszerzek majd egy LED-szalagot, amolyan billentyűzet világításnak a szobába a géphez. Csak attól tartok hogy nagyon fárasztaná a szemem. Van olyan fehér LED ami közelíti a természetes fényt? Vagy olyan aminek a normál villanykörtével megegyező színű a fénye?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz hajho1112 #38112 üzenetére

    Ha színes kell tessék. Megbízható ember! :K És még az ár is jó.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz hajho1112 #38114 üzenetére

    Szívesen! :)

    psycho18 : Köszönöm, akkor olyat fogok nézni. Csak előbb ez a project készüljön el. Olyan lesz, de olyan... :DD

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38052 üzenetére

    Na elkezdtem végre a festést. Lecsiszoltam, aztán rongyra nitró és jól letörölgettem mert nagyon retkes volt, ha csak rákentem nem vitte le a koszt. Aztán egy réteg festék, majd pár nappal később még egy (így volt rá időm). Nem a legszebb munka, itt-ott megfolyt vagy foltos lett, de maga a festék (ez a matt fekete akril very well) jól néz ki nagyon. Az viszont problémás, hogy egy rétegnél egy picit megkapartam és egyből lejött az egész festés. Szóval 3 rétegben gondolkodom. Egyik haver ajánlottam hogy fújjam le lakkal, majd 12 órát várjak, aztán még egy lakk réteg és így nem fog lejönni olyan könnyen.
    Kérdésem, hogy lakkozzam-e akkor, vagy elég lesz vajon a 3 réteg? :F Ja és mivel? Milyen lakkot kell ehhez nézni?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38422 üzenetére

    Igen, de én nem tudok még vékonyan fújni, meg van ahol duplát kap mert úgy sikerül (sok hajlat is van), szóval igyekszem de nem az igazi, remélem a 3. réteggel ügyesebb leszek.

    Lakkok mennyibe kerülnek? Már nem nagyon akarok rá költeni, mert így is kell még egy very well mert a 400ml a végét járja + szegecseket is kell még vennem, szóval lakkra max.1-2 ezret szánnék, ha többre jön ki, akkor nem lesz lakk valszeg, mert már így is sokba van a kis szórakozásom... :(

    A házad szép lett, grat! :C

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38428 üzenetére

    :Y Akkor bizony nem lesz. :(

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Mici80 #38430 üzenetére

    Köszönöm a tippeket, tanácsokat! :R

    Fényezni? Ez alatt mit értesz?

    Amúgy az lesz a gond, hogy túl közel tartottam, és gyorsan el-vissza mozdulatokat tettem, mint aki satíroz valamit, hogy befedje a festék. Úgy tűnt hogy ha messzebb tartom mint 10-15 cm akkor nagy lesz a szórása és nem fogja befedni. No hát ezt még gyakorolni kell, de ezt a próbafújást kipróbálom.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Mici80 #38433 üzenetére

    :R

    MasterHUn: A poén az, hogy tudom hogy milyen messziről kellene, plusz el is olvastam mi van ráírva, de megvalósítani már nem tudtam, legalábbis úgy tűnt így lesz a jobb... :U ... ma délután újra nekifogok, csak még vennem kell festéket.

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Majdnem kész a festés. Hát igen, lakk nem ártana ha nem lenne olyan drága, mert még a 3 réteget is le tudom szedni elég könnyen körömmel...
    Ja és azt nem mondtátok hogy úgy kell lefújni a lemezeket, hogy 1-2 perc múlva el kell mozdítani, különben a melléfolyt festék miatt itt-ott rászárad az újság... aztán az meg általában így leszedni az előző festékréteget is... :W ... fúúú nagyon elegem lett a festegetésből. Mintafújást végül nem csináltam de nem is lett volna értelme, valamiért nálam nem működik a 20-30cm-ről fújás, annyira ritkán jut így fel a fémre hogy nincs értelme, így kb. 10 centiről fújtam. Persze így meg jól nyakon öntöttem... meg foltos lett, itt-ott megfolyt... mind1 már unom mert marha sokat melóztam vele, olyat lett amilyen. Talán még elviselhetően néz ki. Már csak a szegecselés és összecsavarozás kell, meg az aljára valami párnácska vagy huzat hogy kényelmesebb legyen ölben, a tetejére meg valami gumicsíkok csúszásgátlónak. Erre ötletek?

    Ja és vélemények? Hajrá nem sértődöm meg! ;]

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38477 üzenetére

    Én nedves ruhával le tudtam óvatosan dörzsölni a papírdarabokat. ( Tiszta ideg voltam, szóval majdnem földhöz csapkodtam.) Aztán eszembe sem jutott visszacsiszolni... ráfújtam megint a festékkel és csókolom.

    Ha lefújom az alkatrészt, és várok picit, majd elmozdítom, akkor a papírra lefolyt fölös festékbe nem ragad bele, így és nem szárad hozzá a papír amikor szedném fel, a rászáradt papír meg ugye leszedni az előző réteget/rétegeket, szinte mindig. Szóval én elmozgatom 1-2 alkalommal mielőtt teljesen megszárad, sőt an hogy miután már nem folyik, átrakom a nagyobb darabokat a satupadra. Kisebbeknél amik az élükön érintkeznek a talajjal mert pl. L alakú, azzal nem jó mert lejön az éléről a festék, ezek maradnak a papíron. Ez sem az igazi, de jobb módszer.

    Persze gyakorolni kell. :K
    Mondjuk fújásban szar vagyok. Ráadásul a második festékspray úgy kezdte hogy felrázom, leszedem a kupakot és lejött a szórófej is... :((( ... remek kezdet volt. Valamint ez a vacak, ha már alig van benne, nem lehet vele döntötten fújni, mert olyankor csak a gáz jön. Szóval szenvedtem vele rendesen. De legalább lett egy kis tapasztalatom.

    Bari:
    :R
    Így javasolták hogy elég ez a festék alapozónak is, csak én béna vagyok és az alapozó réteg is jó vastag lett.

    Megbombázlak kérdésekkel, ha már szóba került a lakk:

    A felületet te hogyan készíted elő? Én lecsiszoltam amennyire bírtam, aztán ruhára nitró és jó alaposan letörölgettem a szennyeződésektől. Megszáradt, aztán kapta a festéket.

    A lakk az hogyan védi a felületet? Megkeményedik és ütés és karcállóbb lesz? Hozzáköt a festékhez? Nem fog maga a lakk lepattogzani? Vagy előtte kell valamit csinálni a festékes felülettel? :F
    Azt komolyan írtad hogy 1-1,5 hét a száradási ideje? :Y

    Ha 30 perc után tapintásszáraz a lakk, utána meddig kell óvni portól hogy az ne száradjon rá? Mert a garázsban mindig van por, a kertben meg légmozgás ráfújja, szóval nem nagyon van olyan hely ahol portalan környezetben tudnám tartani.

    A lakkozás után még le kell csiszolni? Miért? Most akkor lecsiszolom róla a ráfújt lakkot? Mivel? Hogyan? Ezt nem igazán értem.

    Ez a vízbázisú lakk nem jön le, ha majd később aktív használatban letörölgetem vizes ruhával, vagy rajta tartom a kezem és megizzad?
    Mennyire lesz csúszós?

    Árban 1200Ft körül még beleférne, ha valóban sokat jelent tartósság szempontjából.
    Mindenképpen matt.

    Hmmm most nem értelek, ha nem ecsettel viszem fel, akkor spray kialakításút kell keresnem a lakkból, nem? Ilyen elektronos festékszóróról még nem is halottam, nem láttam, tuti nem tudok ilyenhez hozzáférni. :(

    Néztem már pár munkádat, nagyon durván tolod! Az egér is brutálisan jó lett! :C Fhú hát nekem soha nem lesz ilyen felszerelésem.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38480 üzenetére

    Értem.

    Nem akarok ilyen marha drága lakkot venni, már mondtam, annyit nem ér az egész. :N Persze köszönöm a tippeket, de ha olcsón nem lehet értelmesen lelakkozni, akkor nem lesz sehogy. Sajnos ez van.

    Az nem jó amit Bari ajánlott, a vizes parketta bútorlakk?

    Egyébként már így is sokba van, hogy lásd miért nyűglődöm:
    - méhsejt rács postával: 2500Ft
    - 2 db very well akril fekete matt 400ml: 2000Ft
    - 2 db 300ml nitro: 700Ft
    - csiszoló szivacsok, 3 darabka: ~ 500Ft
    - 3-4 db flex korongot elhasználtam: ~800Ft
    - fúrószárak, vagy 8 db, 90Ft-ostól 500Ft-osig, többet eltörtem: ~1500Ft
    - csavarok(kb. 150db), (anyák(kb. 200db), alátétek (kb. 40 db): ~ 2500Ft
    - zsanérok (kicsi, közepes, nagy, van amit cserélni kellett, össz. kb. 14 db): ~2500Ft
    Ez így összesen: ~ 13000Ft. Szóval 13 ezer körül eddig költöttem rá, ezért már nem akaródzik egy első próbára még 4-5k-t költenem... :(
    Jó persze másodjára már valszeg nem fogok elszúrni ennyi mindent és nem megy el plusz több ezer forint arra hogy pótoljam azt mit szétgányoltam.
    Ja és volt saját anyag is hozzá, a ház lapjai, a ventik + elosztó + szabályozó meg voltak már, csak kábel barkács kellett.
    Valamint, kb. 3 hónapja kezdtem bele, és 60-70 órát biztos beleöltem eddig. Nagyon lassan haladtam pl a flexeléssel és a reszelésekkel. Fúrások, állandó próbálások, jó lett-e, nem javít, most jó, oké de arra meg nem gondoltam most akkor azt is alakítsam át... és közben csavarozni szét- csavarozni össze... nagyon sok idő elment rá. Persze biztos nem vagyok hatékony. Egyelőre ennyi telik tőlem tapasztalatlan fejjel.

    Ja és még alátéteket kell vennem meg szegecseket. Jól gondolom, hogy a szegecs alatt elpattanhat a festék így lakk nélkül? Ha rakok alár mindkét oldalról alátétet, az úgy biztonságosabb, nem?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz MasterHUn #38482 üzenetére

    Értem, de rá merjem vinni erre a festékre úgy ahogy Bari ajánlotta, picikét csiszolószivaccsal megérdesíteni a felületet? Plusz ha spray-es lakkot veszek ebből, azt is csak ráfújom 1 rétegben és kész? Vagy kell még valamire figyelni? Nem akarom elrontani az eddigi munkám azért kérdezek ennyit.

    Mici80: Köszi! Hinta jó ötlet, csak az fehér arra nem tenném. Marad a satupad annak már mindegy. Az állvány és a drótos módszer sem rossz, ezekre nem is gondoltam. :R

    Ja és szegecselésre mit mondtok? Rakjak alá alátétet vagy sem?

    Visszaolvasva, akkor ebből a parketta lakkból nincs spray kialakítású? :F

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Bari #38496 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ! :R

    Akkor megyek holnap a festékboltba érdeklődni mit ajánlanak, felvázolva a vízbázisú parketta festék és puha ecset kombót. Matt lenne a jobb, de egy pici polírozást lehet fogok csinálni mert az meg zavarna ha csíkos lenne az ecsettől.
    Meg amúgy is mehetek a boltba mert kifogyott a qva festék, pedig még vagy 50ml kellett volna csak, pár kisebb darabom második rétegét már nem állta ki csak félig.... :W ... jól elpocsékoltam.

    Csiszolni/polírozni mivel? 180-as csiszolószivacs vagy finomabb? Hoztam múltkor valami finom smirdlit a legfinomabbat ami volt a boltnak, de azt nem tudom milyen, majd megkérdezem. Ezt ajánlották festett ablakkerethez vízkövet leszedni, de festéket meg meghagyni. :DD

    A lakkból hány réteg ajánlott? (Festékből 3-at kapott, van ahol 4-et.) Akkor minden lakkréteget meg kell csiszolni a következő előtt? Mennyire kell megcsiszolni, mennyire legyen érdes vagy sima?

    Igen, gyakorlat teszi a mestert. :K Én is ügyesedtem egy picit mióta belefogtam. A felszerelésem viszont nem hiszem hogy valaha is lesz olyan komoly mint amikkel te dolgozol.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Bari #38520 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm, na már majdnem mindent tudok! :R

    Most jövök a festékboltból, vettem még egy feketét (400ml-est mert ez 1000Ft, a 150-es meg 700 pénz), valamint az eladónak felvázolva helyzetet, a márkán belül, very well átlátszó lakk spray-t ajánlott! Van lakk spray! :Y Ez is 400ml, és ez is 1000Ft. Az van ráírva hogy acryl ,színtelen, fényes, fedőlakk, és ugyanúgy amire jó fém, fa, alu, üveg, kő, stb. mint a festékje.
    Azt mondta, úgy kell cselekednem, hogy matt felületnél csak ráfújom a lakkot, nem kell csiszolni/polírozni előtte, a ráfújás pedig permetezős legyen, egy réteget inkább úgy alakítsak ki hogy finom mozdulatokkal permetezősen éppen csak ráfújok, és így többször végigmegyek a felületen. Vékonyan vigyem fel, és nem kell csiszolnom 2 lakkréteg között, de várjak 1-2 napot míg teljesen kiszárad, két réteg között, különben leszedheti az eddigi festékrétegeket! Meg persze a lakkozás előtt a festés is kapjon 1-2 nap száradási időt. Mivel polirozva ez kifényesedik, nem akarom polirozni csak annyira éppen hogy sima legyen, esetleges porszemcséket leszedni. Így elvileg és szerinte is, nem fog csillogni. Ő is legalább 2 réteget ajánlott. Ehhez a végső finom csiszoláshoz hoztam egy csiszolópapírt, a legfinomabbat ami volt, azt mondta ez a 2000-est közelíti. Tényleg nagyon finom, ez van a hátuljára írva: 3M, 401Q imperial wetordry paper a wt., on41, 2000 .
    Ja és mondta hogy ezt a végső polirozást vizesen végezzem, csiszolópapírt vízbe mártogatom és úgy, majd ha kész leöblítem a felületet.

    Szóval lefestem ami hiányzik, aztán meg lakkozom a többit, csak előtte letörölgetem tiszta ruhával a felületeket. Lakk száradásához azt mondta az eladó hogy tehetem napra, árnyékra, mindegy, csak a 40 fokot nem szereti. Akasszam fel valahova míg szárat. Ezt még meg is tudom tenni, vannak itthon elektromos fali 220V vezetékek, ezeket áthúzva egy-egy furaton fel tudom lógatni, nem hiszem hogy baj lenne velük mert szigeteltek, nem karcolják össze. :)

    Kérdésem mindenkihez:
    Hogyan akasszam ki és mikor? Lefújom, várok hogy tapintásszáraz legyen, majd másik oldala a felületnek, lefújom, megvárom és így akasszam ki? Mert ha kapásból kiakasztom, és ott kezdem el lefújni amikor lóg merőlegesen, félek hogy megfolyna a lakk. Mit tegyek? :F
    Ja és a végső vizes polírozás előtt szerintetek mennyi időt hagyjak száradásnak, ami nem túl kevés és nem túl sok hanem pont jó kb.?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák