Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szacsee #17374 üzenetére

    most nincsenek nálam a cuccok, de múltkor rögzítettem az ötletelést.

    1. rájöttem, hogy a lemezek eltávolíthatóak:

    2. el kezdtem gonolkozni, hgy lehetne a bordákat beledolgozni, hogy megnövekedjen az alutömeg, és nőjön a felület is. de itt elég nehezen vánszorogna át a lemezekről a nagy bordákra a hő. kicsi az érintkeő felület.

    akkor talán a lemezek eltávolítása után felűzni szemből? olcsó megoldás lenne, de itt szintén kicsi a hőátadó felület, csak most a csőnél...

    ekkor megnézem elforgatva:

    lemezek eltávolít, és így lesz. csak a kis téglatest helyett egy nagyobb, laposabb darab lesz, amivel nekifogom a csövet a bordáknak. és oda lesz bemarva 2*5 db, 6 mm-es furat. a borda, és a tögzítő téglatest 10 centi hosszan teljesen körbeölelik a csöveket.

    jobban értehő akkor lesz, ha beépítem a házba. ott lehet majd látni a ház tetején a rögzítést. azok átmenő 6mm-es kroacél rudak lesznek, amin a bordák lógni fognak, mint kolbász a füstölőben.... :DDD
    a nehézség az, hogy a távolságokat ponosan be kel lőni a tartófuratoknál. mert vagy húzza fölfelé a lapot, vagy nem tartja. bármelyik esetben tépi ki a lapot a mugen-nél fogva
    a bordák meg felül ki fognak ágaskodni, mint az amcsi autókon a légbeömlők... :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    igen, ez a jó öreg zaman. volt nekem. 9600pro volt a határ, amit elbírt, de oda sem ártott venti. volt is hozzá gyárilag, opcionálisan.
    az szerintem teljesen hőcső volt, hatékony. nagyonn jól átvitte a hőt a szendvics távolabbi felére is.

    ezt nem lehet összehasonlítani 10 db hőcső, csövenként 10 centis hosszában, teljes hengerpaláston való érinkezéssel. más kategória...

    ööö. nagyobb felületen? :F az összes cső, majdnem teljes felületén érinkezni fog. a nagy bordák talpával, a bemart járatban, és rögzítő téglatest, szintén bemart vályúiban..

    a mugen csöveinek nagyságrendileg 10*kb30w-ot, azaz 300w-ot el kéne vinniük. az más kérdés, hogy a talpnál eleve nem tudja felvenni, és utána meg átadni a bordának.
    és a bordán belül is kérdés, hogy tud fölfelé áramlani a hő a legtávolabbi pontig. mert ha túl lassan, akkor is gond lehet.

    de erre a q9550-nel csinálam már passzív üzemmódú kisérleteket. nem rögtön lesz 80 fokos, hanem nagyon lassan. linx alatt, 3.4ghz-en is kell neki vagy 10 perc. tehát van idő. csak a mugennél a kis tömeg már nem bírt 10 perc után több hőt felvenni, mert a sűrű lamellázat megakadályozta a passzív módon való leadást.

    erre alapozom azt, hogy lesz idő a hőnek "felkúszni" a bordákon. tehát nem ott fog "tömörülni" a hőcső környékén.

    de mindez csak az összerakás után derül ki.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Bakitm #17383 üzenetére

    nem lehet. 1 db. lemez marad rajta, csak azért, hogy a csövek párhuzamosak maradjanak, mert különben kicsit összeugranának. a borda majdnem olyen széles, mint a csövek hossza. és azok be lesznek marva, mint már többször írtam is.

    ilyen teljes lemezből a mugenen össsz csak pár darab volt. ezek feladata a stabitás. és kb. 200 db kis lemez, ami csak páronként kötötte össze a csöveket.

    ha kevés lenne a felület, már ki van találva pár hely az ágaskodó bordán, ahová ha kell, akár 1-1.5-2(!) nm felvágott alulemezt is hozzá tudok dolgozni.

    tehát ha valahol a hőáramlás nem akad el, akkor nem lehet gond, mert felületet tudok növelni. de bízom benne, hogy nem kell. mert ha kéne, az előre vetítené a vga hűthetetlenségét.

    viszont, ha cpuz ezzel a mennyiséggel megelégszik, akkor 90%, hgy a gtx480-at is legyőzöm.... (akkor már csak pénz kérdés)

    van pár durva elképzelésem:
    a cpu hűtés mindenképen a házba, házhoz szerelten lesz megoldva.

    de a vga-hoz más tervem is van. a gép közelében van egy 60 mély, 240 magas szobai gardrobé szekrényem. klasszikus kika bükk, alu színű fogantyúkkal. annak az oldalának simán neki tudok szerelni álló módon, távtartással 4 db. 13*240*-es bordát. nem is nézne ki vészesen hülyén. odapróbáltam. ez asszem kb. 40 kiló.
    alul, kb. vga magasságban kialakítok egy furatokkal tarkított, sima felületet, ahol neki lehet csavarni a vga-ból kijövő hőcsövek végére rakott hőátadő blokkot. a gépet egyszerűen nekitolom az oldalából kikandikáló motyóval, és összecsavarom 2*2 pillangóval...

    csak ezek után a ricsi mellé be kell integrálom a bejárat elé egy fémtolfémtolvaj detektort...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz molnarpeter #17385 üzenetére

    :R

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz osonte #17387 üzenetére

    én sosem értettem ezt a pc-s porfóbiát. engem az zavar, ha a lakkfeketén ott van a por. letörlom. de belül? múltkor egy ventis seasonic tápot vittem valahová, mert vettem tőle egy zen-t, és kellett neki valami a gépbe, amíg kapott másikat. előtte majd 3 évet ment 24/7-ben. nehéz elképzelni, mit csinált amikor a gyanútlan delikvens belefújt egyet a kezében tartva.... :D

    a másik 4 évet volt a gépben. igaz, lényegesen kevesebbet volt használva, de alulról szívta a parketáról a port. (cm690, alsó táp.)

    és akkor meg mi van?
    a kondik allergiásak a poratkára, és tösszögni fognak éjszaka?

    a légszállítáa akkor hatékony, mégha kisebb is, ha a gravitációs áramlást segítjük. nem amikor 2x-es erővel ellene dolgozunk.

    a beömlésre a legjobb hely elöl és alul. általában. mert ott hidegebb van, mint hátul. a következő alul és hátul. és a levegő felül menjen ki, ha nem tud, akkor lehet a hátul felül.

    ha sok bővítőkártya van, akkor jöhet szóba az elölről hátra irány, mert párhozamosan tud menni a levegő a slotokkal.

    utóbbi hónapokban csak a hűtéssel kisérletezem. minél kisebb aktív légáram melletti hatékonyság növelés a cél.

    erre a legjobb eszköz a gravitációs légmozgás, kéményhataás kihasználása. ha a meleg levegő fölfelé tud áramlani, akkor alulról magától húzza be a hideget. és minél mlegebb van, annál erősebben száll fel, és a hideg beömléás is annál intenzívebb. de elég egy ponton folytani, és anbnyi. pl. a visszafelé szívó tápventivel...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz osonte #17387 üzenetére

    " táp nem csinál nagy légmozgást 550-s fordulaton megy."

    szerkk idó.... :((

    nálam, ha a3.4ghz-es profilt használom, a lnagyobb ventifordulat a gépben valahol 350-400 között van. az egyik ilyen visszafogott s-felxet elforgatva rágányoltama ninja copper tetejére, (tehát nem hátul van), és így jobbak letteka hűfokok. most teljesen, oszlopszerűen fölfelé fújnak a ventik, (1 kivétellel, de ez hosszú, és érdektelen...)

    hátul passzív táp rácsán be, táp tetején lévő rácson fel, 480 zalaman hűtőjén kicsit kilógó 12-es s-felx felfelé, és a cpu hűtő tetején szintén felfelé. ennyi...

    ez a ház becsomagolósdi is hülyeség. inkább nagyon kis fordulatú ventik kellenek, és sok rács. és a levegő magától szépen megy.
    nem. sokan csinálnak 2 lyukat, beraknak 1600 rpm-es vinnyogókat, és elmondják a levegőnek, merre is kell a házban leírni a kötlező kanyarokat...
    és megy csodálkozás, hogy hangos és meleg...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz osonte #17390 üzenetére

    jón 5let. pláne, ha bevált, nem vitatkozom. :C

    én most inkábba venti nélküli, ementáli típusú utat járom.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #17377 üzenetére

    (3x beteszem, mert on:
    gány, lég, passzív topic...)

    ápdét. megjött a hűtő.

    félig összerakva. a felső rudazat nem hőcső, hanem csak tartók. mint ahogy a fekvő bordák sem hűtenek, csak praktikum.

    bent a helyén, összerakva.

    és közelről...

    tapasztalat. a játékos konfigot nem szedem szét egyelőre, mert féltem ekkora súlyok alatt.
    így ez egy régebbi lap, passzív 8400gs, E6300@1860@2660mhz@1.35vbios@1.3 load....
    kis idő után idle 55-60, pime akármennyi idő után 72-74 fok.
    nagyon kevés pasztám volt, így csak a csövek kaptak. a két alutömb között porzik....
    biztos jobb lenne megkenve.
    és sajnos van tervezési hiba, amit már előre sejtettem: a bordázattal nem párhuzamosan állnak a csövek, hanem merőlegesen. (mert máshogy nem is tud...). azaz pont maguk csövek vannak az alutömbökön belüli, felfelé irányuló hőáramlás útjában. egy idő után így is átmelegszik az egész. a borda alja és teteje közt jól érzékelhető a hőkülönbség. tehát a bordák méretét a hőcsőtől távol nem érdemes a végtelenségig növelni.
    inkább a hőcsövek közvetlen környezetét kell megtámogatni + felülettel. pl.a felfogatásnál belül. annak is bordának kéne lennie. csak hát ugyanilyen, mint kívül van, már nem fér be, mert nem lehetne rögzíteni. azaz nehezen.
    valami más megoldást kell kitalálnom. de az út határozottan járható.

    már tudom: a vga-nál egyeteln út maradt: átalakított fullcover vizesblokk, és belőle 8 db hőcső, a leghosszabb: 40 centis. és legalább 20 centi hosszan kell a bordákkal érinkezzen úgy, hogy a csövek jól eltávolodjanak egymástól. de ez a megvalósítás odébb lesz. először ezt kell hatékonyabbá tenni, utána a házat rendbetenni, majd beköltözik a nagy konfig. csak az egyik oldal nem lesz befejezve, ahová a vga hűtőszörnye fog kerülni.
    (az pedig már csak pénzkérdés...)
    a q9550-em egy kifejezetten hűvös példány. hivatalosan ugye magasabb td, mint az E6300, de megkockáztatom, hgy a gyakorlatban pariban lesz...

    ezzel kapcsoaltban kérnék segítséget:
    nekem valahol az everest kiírt proci pillanatnyi fogyasztást. de itt nem látom. valszeg nem támogatja(?).
    de egyszer láttam egy progit, amiben táblázat szerűen mindenféle diagnosztika ki volt írva, még talán a gpu fogysztás is. nem tudja valaki, melyik ez a progi?
    (előre szólok: most nem kell megmagyarázni, hogy a szoftveres mérésnek semmi érteme, mert nem ez a kérdés..) :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz TROG AIR #17395 üzenetére

    :R

    igen, már valóban kicsit szappanopera jellegű. csak berényi miklós nem q***ta még meg benne izaurát...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    mindenkinek :R

    macko20

    köszi a móriczka rajzot, jó 5let. az ilyen csövek darabja bő 3k. 70 fok környékén hatékonyak. tehát másodlagos hőszállításra durván elpazarolt pénz. és akkor még ott van a hosszú árkok bemarása, és annak költsége. szerintem belül ki s bordanövelés pont elég lesz. közel a mugen hőcsöveihez.

    ha költök 40 centis conrad csövekre, akkor az mág a gtx480 passzívitását fogja előidézni...
    de nagyon sokat tanultam tegnap. a 480 hűtésér tegnapig totál más elképzeléseim voltak, ami a hőleadó felületet illeti.
    a hőelvitel egyértelműena fullcover vizesblokkba ágyazott kb. 8 db. 8mm-es cső kell legyen. 8*55w hőszállításra kées, így valszeg a 250-el meg fog bírkózni.
    de a leaddásnál én úg yképzeltem, hogy a szekrény oldalának csavarok 240 centi magas bordákat, akár 40 kilót, és azt enm lehet elfűteni. az t nem is, de a hő soha az életben nem fog a feléig sem elmenni, alul meg izzani fog. tehát a csövekből a leghosszabb kell, (400mm), és a legjobban szét kell teríteni a végüket. de már látom, hogy megoldható. csak jól meg kell tervezni....

    Pug
    igen, szabad érdeklődni.... :U :DDD
    sokba. csak úgy repkednek az ablakon kidobott tételek.
    pár kiló alumínium lemez. feldarabolom. nem jó. 2 oldalú hővezető ragsztó a lamellatoldásokhoz. felragasztom, nem jó, leszedem, lekaparom. lemez köben elhajlik, a hűtő lamellái szétbarmolódnak, majdnem kuka az is, meg ilyenek.
    akkor egy kis rézlemez. azzal ugyanez.
    kis maratás. nem ingyé' van az sem....

    Razer6666
    közben megvan:
    cpuid hardvare monitor
    ezt kerestem....

    S.Y.S.
    te nagyon szereted ezt a boncolósdit. iskolában nem kaptál békát? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Pug #17402 üzenetére

    de.

    csak az nem cél. olcsó vacak vagy drága, hatékony vízhűtést minden középszerűen hozzáálló gyalog, (szándékosan nem parasztoztam, megsértve a gazdálkodókat :DDD ), tud csináltani, akár trisli-ra is 200k-ért.
    (na jó, ez erős volt. de asszem érthető, mit akartam mondanni..)
    és senki nem mondja, hogy lehetetlen. nekem viszont igen. a "venti kell a géphez" kezdetű szólamok. mint kőmíves kelemenéknél az "asszony kell a házhoz..."

    de ehhez ötletelés, és kitartás szükségeltetik, sok tervezéssel, buktatóval, felfedezés örömével. ha sikerül, akkor letörlöma sok hitetlenkedő szájáról azt, ami inspirált....
    a hegymászó sem megy helikopterrel.

    és lesz egy olyan gépem, ami gyakorlatilag még senkinek. esetleg hasonló?
    gtx480-at fullpasszívan még nem láttam. :N

    ha pedig nem kell kísérletezni, megvana nagyjából működő recept, van esetleg bejáratott szakiparos, anyagbezerzési forrás, akkor gyakorlatilag 0 db-es, egedi gépet lehet csináni.
    és modnjuk lenne egy komléett gamer pc lehűtésére 80-100k-d. mire költenéd el szívesebben? egy passzív, 0 db-es, egyedi hűtésre, vagy vízre?
    soakan választanák az elsőt...

    ebből az elbukott kisérletek és a vga hűtés a drága.de avga-ra van még "b" tervem is,a mi sokkal ocslóbb, és kompatibilis következő generációkkal....

    tehát: biztos egyszerbb lett vona, de piszokul nem érdkelel. pláne úgy, hogy a mostani léghűtésem szerintem halkabb, mint jópár vízhűtés....

    egyszerűen egy cél, amit meg akarok valósítani.

    S.Y.S.
    de ez a gány topic. itt barmolni kötelezőőő!!!!
    és hogy megörültél volna békaboncolás közben, ha előkerül a titán váz.... (T1000-es béka.) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Pug #17405 üzenetére

    igazából az, hogy csak a kihívás.... :F jó duma, ok lenne erre fogni... :D

    nem. inkább egy makacs dac, hogy azért is megcsinálom vazz. értelme egy szál se, mert a másfél méterre lévő székben ülve, ha játszom, már most sem hallom, hogy van gép bekapcsolv a szobában, pedig 2 is...

    tehát azzal, ha valaki állítja, hogy hülye vagyok, nem vitatkozom. csak azzal, aki előjön a kultúrált meggyőzési formával, érvrendszerrel, ho gymit ios lehetne helyette.
    ahol a gyógyszer elgurul, ott minek jönni okfejtéssel? :U

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz frescho #17407 üzenetére

    öö. azmiaz? :F

    más:
    kaptam vödör pasztát, így beraktáma quadot, és a hőcsöveknél a 10*12 centis befogoknak adtam rendesen anyagot...
    q9550 3.4 ghz linx max 69-71 fok. 3.95ghz prime max 75 fok. linx alatt eléri a 80-at. de az úgyis csak játékos profil, így dirt alatt a max magon jó lesz, ha eléri a 70-et.
    úgyhogy kb. azt hozza, amit vártam.
    3.4-en szoftveresen 70w. valszeg ennek is szerepe van a jó hűthetőségnek.

    úgyhogy jövő héten kiveszem, valszeg lekenem kívül, belül feketére, visszaköltözöm, az alaplap oldali oldallapot berácsozom és használom.
    az alaplappal szembeni oldallap nem lesz felrakva. annak a kialakításával megvárom a vga hűtést. ott még nagyon sok a változó...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz frescho #17409 üzenetére

    aha. majd utánaolvasok. nehezen tudom magam elé képzelni, hgy a vízhűtéshez vagy a hőcsőhöz áll-e közelebb.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Beretvás #17411 üzenetére

    nem a bordát. :N a házat...

    bontva vettem, ütött-kopott, karcos, és az eleje lila... :U :D

    de valszeg csak a lila betétet kenem le valami szép színre. (zöldre... :DDD ). de nem fújós, nem oldószeres festéket kell beszeteznem. vékony ecsettel akarom finoman fevinni, házkiürítés nélkül.
    jöhetne is valami festék fajta, márka, típus ajánló... :R

    a festékekhez nagyon nem értek. csak azt tudom, hogy nem lehet higítós, mert a múanyagra megy...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #17414 üzenetére

    ingatlanos vagyok. ha tudnád, hány leszakadt redőnyt látok. és megyek sőtétben lakást mutatni, és esélyem nincs jó, napos hangulatot varázsolni, hogy valaki beleszeressen a kecóba.
    az eladók fele nem érti, hogy az ár után, (mellett), a hangulatot befolyásoló tényezők számítanak leginkább...
    "jó lesz az úgyis, nem azon múlik.." - dehogy nem. :((

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17420 üzenetére

    ja. és középen a sötétben egy q nagy venti, ami darabolja a célirányba repülő molyokat...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17426 üzenetére

    kicsit még alakítgattam... :))

    sok meló lesz még, de egyelőre pihi. a méhsejtrácsokat egyelőre még beszerzem.
    az alaplappal szembeni odal, ahová a vga hűtő hőcsövei jönnnek majd, egyelőre nyitott marad. az most aránylag közel van tolva egy komódhoz, nem látszik. és ugye ott még sok változás is lesz, így méretet, formát sem tudok. de az alaplap oldalt telibe látom a székből, és max újra lesz festve, de fizikálisan nem fog változni...

    (#17427) Fagyi
    és ha kikapcsolod a védelemet, akkor jpeg és mp3 után meg vírus.... :D

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17433 üzenetére

    neon??? :O

    biztos nem. azt meghagyom a tanysiaknak. (itt nem a gazdálkodókat akartam sértegetni.) :DDD
    (biztos jópár embert magamra haraítottam, de akkor is hányok az ilyen megoldások zömétől.)

    mindig is utáltam a kivilágított gépeket. nálam még a hdd és power ledek sincsenek bekötve.

    nagyon kevés karácsonyfa gép van, ami idáig tetszett, azok zömében uv reagens folyadékkal feltöltött, vízhűtéses gépek voltak, vagy egyedi minta kivágású elő-, oldallapos gépek, amin belülről kivilágított a minta. azok igen. :K

    de az, hogy beleaggatunk pár vackot, ami világít, mint a 90-es években pár tuninglada alatt a fénycső. ááá... :N

    tudod mi lesz? még több alumínium.... :))

    egy kis kábelrendezésnek jobban örülnék. csak aprobléma az, hogy nincs hová. nem lesznek hagyományos értelemben vett oldallapok. és így nem lehet az alaplap háta mögé eldugni. ráadásul a táp 1-2 vezetéke elég rövid, nehezen ér így is fel a felső 5.25 helyekig. a cpu 8-as sem túl hosszú. és a táptodó kábeleket meg nem nagyon szeretem. habár molexre bannak használaton kívüli minőségi 60 centisek.. ez most jutott eszembe. hm. :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz fulltime4wd #17436 üzenetére

    határozottan topic on. :K :C

    én pont így vágtam ki az első, útban lévő 12-es ventirácsot. csípőfogóval, mert az volt otthon. kicsit ennél is cáfrásabb lett a széle. nem születünk flex-szel a spájzban.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz fulltime4wd #17438 üzenetére

    kib* ügyes. :K :R

    irattartó. én majd 2 hónapig szenvedtem, honnan és milyen rácsot tegyek a gépeimre, mire sikerült kitalálnom a méhsejt rácsot.
    fekvő ház tető és álló ház oldal...

    az irattartóval az volt a bajom, hogy annál nagyobb méretű kellett. irodai szemetest sem találtam akkorát...

    a narancsoit mivel és hogyan festetted pontosan? hogy a dvd is ilyen szép lett. és rajta is marad? fújtad? kented? a festék pontos fajtája és beszerzése érdelelne főként.
    a mostani próbálkozásom elég hervatag. könnyen le fog jönni, és az ecesttel felvitel ugye távolról ok, de fél méteren belülről már kevésbé. most elmegy, de a végleges kialakításhoz gyűjtöm a festés infókat....

    szerk:
    műanyagra, fémre ugyanazt a festéket használtad? mindenki azzal riogat, hgoy oldószerest nem lehet műanyagra. elvileg oldja. ok. de a gyakorlatban is?

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #17439 üzenetére

    ja, már látom a képgalériában, hogy fújtad. a dvd meghajtót befújni igen bátor. az apro festékszemcsék ha bajutnak, tönkreteszik az olasófejet vagy akármit....

    szerk:
    ok. így világos. thx. :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    más.
    itt már kaptam jó ötleteket anyagbeszerzéshez. spéci anyag kéne, tömbben. asszem szilikon + pvc keverék. a szexulális segédszköz iparban használják fel, igazából műpinát csinálnak belőle. :U :DDD
    magic flesh, cybeer, stb jelzőkkel szokták illetni ezt az anyagkeveréket, és valahol rátaláltam, hogy ez valójában pvc + szilikon keverék. ez így van-e, nem 100%.

    van pár megvalósítandó újítás ötletem, és jó volna hozzá az anyag. asszem. de hiába kutakodtam a neten, össz egy solymári műanyagos céget találtam, ami talán egyáltalán felhívható a témában.
    elég cinkes körülírni telefonon, mire használják alapesetben.... :DDD

    de itt olyan okos emberek vagytok, hátha valaki..... :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #17443 üzenetére

    csak hogy jobban érthető legyen. valami hasonló, amit pl. a csi-okban látni, amikor egy bábun vagy tömbön kiséleteznek ballsztikai, becsapódás szimulációt. átlátszóban is van. látni benne, ahogy becsapódik a lövedék, és filmezhető. az állaga miatt alkalmas erre. alakot vesz fel, de zselésen rugalmas és farigcsálható is.
    hónapok óta kutatok. és q*va idegesít, hogy nem találok. valszeg már leblokkolt az agyam, és ugyanazokat a köröket futom... :(( :(((

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz vallas #17460 üzenetére

    :R

    pont ugyanez a ház? (alaplapi alsó slot alat kb +8 centi. ez ami megkülönbözteti az összes többitől, ezért is vettem meg...)
    ha igen, akkor tudod, hogy ez milyen márka, típus egyáltalán?
    délután besütött a nap. akkor vettem észre, hogy a power led fölött van egy 3 katakteres kijelző. gondolom még a régi "166" mhz és társainak volt.... :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz vallas #17462 üzenetére

    nálam 6 + 2 led + az említett kijelző. de az ha nincs bekötve, csak akkor látszik, ha erős fényt kap...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz TROG AIR #17469 üzenetére

    több fajta kisérletet tettem. most a 3 gépben 3 különbözőt használok. átlagban terheletlenül +5-10 fok, terhelve +10-15 fok.

    2. nagyon lényeges dolog:
    szendvicses szerkezet. belül szivacs, kívül vékony hungarocell. a szivacs tompítja a hangvisszaverődést, rezonanciát, hungarocell meg lezár. külön nem hatékony egyik sem.
    a másik! kuckóban pici rést mindig kell hagyni. a hőnek kell utat hagyni, mert akármekkora házat alakítasz ki, csak idő kérdése, és bent 45+ fok lesz. lehetőleg felül, ami nem a hallásirányban van, és mögötte nincs valami kongó akusztikai tér, ami felerősíti a hangot. mert hogy a pc-n kívül is csináltam már ilyet, amit most is használok a htpc os ssd mellett, azonnali elérésű, tehát nem dokkolós tárnak. erre gondolok, itt még 1 himuro is van, most már kicsit szebben néz ki, de az elv ugyanez:
    [link]
    a másik gép, belső kialakítás. ez már megszűnt, de hatékony. itt egy darabig volt egy 6 centis scythe venti 5v-on. hangja semmi, légmozgás is konvergált a 0-hoz, de belül a pici légmozgás hozott -5 fokot.
    [link]

    minden winyó máskép viselkedik, még szérián belül is. több tucat winyóval kisérleteztem, kicsivel, naggyal. egy biztos. ha halkságra akarsz menni, mindenképp 10 tányéros kell. az újabbaknál érdemes a hdsentil akusztikai menedzsmentjében a csúszkát balra húzni. az is sokat számít seek hangban.

    ennyi volt az össz tudományom.

    (#17475) Ribi
    határozottan nem műbrét írtam. a másikat. ha a résről is a cerka hut eszedbe, akkor elnyomsz valamit. :U go to pszichomókus. :DDD

    a rudakat általában keményebb anyagból csinálják. amit keresek egy kocsonyásabb, zselésebb anyag, speciális, bőrszerű tapintással. így abban sem vagfyok bisztos, hogy a ballisztikai zselé nem tök más-e. és az asszem piszok drága, de ze talán nem annyira...

    (#17472) Laci4
    egy kb. 500-600*300-400*600-800 mm-es tömbre lenne szükségem. ha még össze is lehetne olvasztani a megformázott cucccokat, akkor is valsezg több millióra rugna így az alapanyag. nekem meg 20-30k-s nagyságendű keretem lenne a kisérletezésre...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz szab.tam #17476 üzenetére

    "mindenképp 10 tányéros kell"

    ööö. 1 tányéros, persze..... :D
    10. szép új világ. :U

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Vasinger! #17479 üzenetére

    -> (#17476)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BIROD5 #17485 üzenetére

    szöges nyakörv, póráz, villanypásztor + makarenkó bá' :DDD

    vagy hardverek a szekrény tetejre....

    egyébként nem kókány. valóban szép lett. :C

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Beretvás #17542 üzenetére

    2k-ért különb nagytornyot vettem. kapott is flexet...

    más. unalmas szombat délután.
    elrohantam egy kis hozzávalóért. kellett amúgy is vennem hővezető pad-et.
    kaptam pár hulladék fecnit is.
    a 480 passzív hűtésű tervein agyalva mindent megnézek, ami a hőátadással kapcsolatos, és leegyszerüsíti, olcsóbbá teszi a dolgokat.

    így most arra voltam kiváncsi, ha nincs a hőcsőnek a fogadó, hőátadó helyen bemart, dupla félkör vájat, akkor összenyomott pad-del menyire kitöthető az űr. azaz kitlethető, de hogyan segíti a körbeölelni a csövet, hogy ne csak egy élen keresztül történjen a hőátadás, ahol a hőcső hengerpalástja találkozik egy sík felülettel.

    adott: 8400gs passzív, pár darab 2 mm-es conrad cső, hővezető pad, 2 db. bontott chipset hűtő és szigszalag a rögzítésre, összeszorításra.
    elég fostosak lettek a képek, de nem rakom újból össze:

    jelentem: a vga hűtőbordáinál csak elg bénén tudtam használni pad-et, de ott a vájat eleve pont 2 mm-es, így 3 ponton is érintkezett a bordával a cső. a 2 chipset közti rész már jobban ki volt töltve. és szépen működika dolog. forró lett minden.

    hőfok összehasonlításokat nem végeztem, mert túl kicis is volt a + hőleadó felület, és acél csak annk kiderítése volt, hogy egy esetleges borda alja marást megspórolhatok-e thermal pad-es kitöltéssel.
    a marásos eljárás biztos jobb hatásfokkal bír, de így is átmegy a hő....

    úgyhogy ma megint tanultam valamit.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17541 üzenetére

    ja, bocs. nem boltot akartam rongálni... :B
    csak a kollégénak akartam jelezni, hogy flexelni való van olcsón is. és postázzák is....

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17546 üzenetére

    a kisérletlnek a lényege nem a vga jobb hőtése volt, hanem csak a cső -> sík felület hőátadás pad-es szimulációja.

    a 3. konfigban van a vga. fölötte van egy ninja copper, annak az alján egy leszabályozott s-flxe. pár centiről pont ott szívja a levegőt.
    a gép nagyon ritkán lesz bekapcsolva, és akkor sem fog megsülni....

    hát igen. az én elsőként, 2k-ért vásárolt toronyházam igen hiányos volt. amit pár napja vettem ugyanolyat, totál hibátlant, azért 10-et ajánlottam, csak itt legyen. nekem az alsó + 8 centi miatt muszáj ilyen ház. el sem hittem, amikor feladtam a kereső hirdetést, hogyy 1 napon belül felajánlanak egy pont ugyanilyen típust.... va 4 tök egyforma oldallapom, stb. modingnál jól jönnek az ilyen + cuccok :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17573 üzenetére

    jó irány. a másik topicban, (házmutogatós), linkeltem, hogy én hogy oldotam meg a chipset hűtés javítását. a htpc-ben az ilyen belegányolás nagyon nagy javulást hozott....

    ez jó, csak valahogy magyobb felületen kéne érinkezzen a betuszkolt lemez a gyári nb bordával. mert így elég pontszerűen adja át a hőt.

    macko20 mórickarajza jól mutatja, hogy kéne érintkezzen a lemez. ne 1-2 él mentén, hanem lapjával. és ha van kis szilikonos, nem fémes hulladékpsztád, érdmes kicsit megkenni. ha befeszül, akkor sem fog kicsúszni.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Petzval #17580 üzenetére

    a ház gyári fémes konzoljába, (feltéve, ha olyan), becsavart hdd-ről tényleg elvezetődik némi hő. ha nincs a rögzítésben hang- és rezgéscsillapító gumi, műanyag, akkor az egész konzol izzik a ház elején. nem is értem a kolléga mit dühöngött kicsit feljebb. pontosan tudom, miről beszélsz.... :K

    ahol műanyag fiók van, (pl cm690 féle), ott ez persze, hogy nem érvényes...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17586 üzenetére

    alakul. :C

    Petzval :K

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17589 üzenetére

    be vagyok lassulva. nem vágom, hogy tényleg nem értetted, vagy poén akart lenni.
    ha poén akart lenni, akkor dolgozz még rajta. ha nem értetted, akkor a magyarázat:

    Petzval nevű felhasználónak válaszoltam, hogy : :K

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17597 üzenetére

    nálam az egész hűtés, halkítás, minden mizériának volt a kiindulópontja, amikor pár hónapja besokalltam, hogy a htpc-m nb-én 2 perccel az indítás után 75 fok alatti hűmérsékeletet, a közelben intenzív befúvő házvenit mellett sem láttam. de döntően 83-90 fokot...
    belegyömöszköltem pár, 200-300ft-ért gban-tól vett bontott bordát, és hatalmas hőfok javulsáok lettek. kb. 4 hónap alatt jutottam el a mostani állapotig, amikor már a gtx480 passzív hűtése is 2-4 héten belül valszeg meglesz.

    ja. más. :))

    gtx489 hűtés projecthíradó.

    a ph-n többekkel való ötletelés után:
    jelen állás szerint egyedi, 28-30 centire megtoldott riser kábellel ki lesz hozva a vga. a házon kívülre. egy átalakított, lamelláktól megszabadított accelero xtreme plus, (csak rev1-es, mert olcsóbb és kapni), lesz beledolgozva a bordákba. mivel nem lesz ott az alaplap, így a gpu körül elforgatoma csöveket 90 fokkal, hgoy jobban tudjam rögzíteni az aluprofil bordákhoz. az accelero és a vga nyákja egy eltolt kereszetet fog kiadni. így a vrmnál a fekete nyákbordához is jobban hozzáférek némi lemezes toldással, hogy jobban hűljön..
    tehát külön életet fog élni a nagy bordatömeg a beleépített vga-val accelero-stól együtt, a géptől. és a gépet fogom odamozgatni ehhez a monstrumhoz, és egyszerően a nyitott oldallappal megközelítem, majd rádugom az 4 kábelt: riser, monitor, 2*pcie táp. ennyi. és elvileg a pcie16x 2.0 12 colig toldható. (kb. 30 centi.)
    ez a legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás. nem kell fullcover vizesblokkot megvennem, azt is maratnom, drága conrad csöveket megvennem. ezt a 12k-s accelero-val és a riser-rel kiváltom. a bordák, és azok maratása meg minden verzióban kikerülhetetlen.

    így spórolok 30-40k-t, és sokkal szerelhetőbbé válika dolog. és a vga-ból minden hő a házon kívül keletkezik, és lesz leadva is. ez a passzív procia is jótékony hatással lesz....

    de most az első lépés: meg kell várnom a iser kábelt, míg DaveJr kolléga megszerzi, és moddolja...
    :R :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17599 üzenetére

    aktív házhűtésnél a nb-nél nálam is kb. 83-90@50-55 fok lett. az is ez a nagyságrend. meg is hozta a kedvemet... :K
    most a kis gépben, fullpasszív üzemmódban a nb load hűvösebb, mint az eredeti állapotban, ventivel, idle....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17602 üzenetére

    most perpill nekem sincs rá egy vasam sem. össze kell még kalapálni! :K

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz BRIKLY #17604 üzenetére

    ööö. hát ja...
    meg a bukott kisérletek. pár kilónyi széthajtogatott, vágott alu és rézlemez.... :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #17606 üzenetére

    igen. tartok én is tőle. ezért a kábelt mindenképp megvárom.
    egy barátom talált egy jó kis összesítő leírást.
    az oldal közepén található ez:
    "The Minimum cable length is 1". User can order any cable length up to 15" (12" for GEN 2 version)."

    a 2.0-nál elvileg jó 30 centit ír. majd meglátjuk. mindenképp kipróbálom. aztán ha az autó a kanyarban gondolkozik 2 mp-et, akkor nem lesz járható az út... :D

    ha viszont működne, akkor tuti rendelek egy fél métereset is....
    (nagyon szegényes a ph smile kiosztása. ide most elkelne egy mindenre elszánt, vicsorgó pofa...)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #17608 üzenetére

    :R

    nem értek hozzá, de valami ilyesmire számítok, benne van a pakliban. kicsit olyan, mint a dvb-t. vagy van kép, vagy nincs, nem úgy mint az analógnál...

    de köszi a leírást, mert így világosan látom, ha gubanc lesz, akkor elvileg hol....

    vagy fog menni, vagy nem. de mivel a hűtési megoldásomat annyira leegyszerüsítené, hogy mindenképp kell egy próbát tennem, pláne így, hogy van rá lehetőségem...

    egyébként akkor az általam linkelt leírásban mi lehet az a 12"? (rev 1-nél meg 15?). mert ha jól látom, ez egy forgalmazó. és csak nem fog teszteletlen kábelhosszt megadni kérhetőre...

    habár vettem én már elektronika nélküli dvi elosztót. egy dvi-ból sima elosztással csinált 2-t. kvázi klónozó volt. működött is, amíg valamelyik lába el nem halt. (kilámpáztam...)
    ezután nem is igazán értettem mit bonyolítják túl a dvi switch-et....

    szerk:
    most 12-15 centi vagy col???
    mert te centiről, ésn col-ról beszélek.
    te konkrétan tudod a szabványt? vagy csak az általam linkelt leírást nézted?

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz fulltime4wd #17610 üzenetére

    :C

    hibátlan! :K

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17612 üzenetére

    ja. túl jó. profi barkács, semmi gány..... :D

    nekem közben nagyon alakulnak a vga hűtés körüli dolgok.
    az átalalkított fullcover blokk egyelőre dobva.
    kicsit feljebb még ment a variálás, de eldőlt az irány:
    riser kábel megrendelve, accelero xtreme plus megrendelve, fém maró műszerésszel előbb beszéltem. aluprofil bordákat már tervezem, számolom.
    ha ariser nem működik, jó nay szopás lesz. de nem bírom kivárni.
    és remélem az accelero-t is meg tudom hámozni a lemezektől, mint a mugen 2-t....
    habár gyanús, hogy rá vannak forrasztva, mert nem látok zárókupakot...

    de akkor jönnék egy finommehanikai fexelésre.... :U
    bennne vagy? úgysem felxeltél még vadi új 12k-s vga hűtőt... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17614 üzenetére

    jaja. :K
    égetés, olvasztás.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17616 üzenetére

    flex, hőlégfúvó. alakul. szép jövő.... :))
    azért bízom benne, hogy némi feszítő ráhatás elég lesz.

    mert néztem a többi 480 kompatibilis hűtőt, de ennek a csöveiben nincs semmi kunkor, így jól rá lehetne dolgozni a bordákat. de már látom a szemeim előtt. piszok jól fog kinézni. 15-20 kiló alumíniumba gyakorlatilag bele lesz ágyazva a vga. odaviszem a gépet, és rádugom a kártyára. a gépet..... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17614 üzenetére

    ja, én csak most láttam a beszerkesztett korong képet. :C :)) :R

    ha nem jön szét az accelero, tényleg jövök. van flexes ember a szomszédban, de ez mégsem egy ház oldalfal, ez azért finomabb meló. aki nem látott még hőcsövet, arra nem nagyon bíznám, mert még azt is elvágja, ha kell, ha nem....

    de majd kiderül. bízom benne, hogy valami módon lefeszítem. szerintm csak a zárólemezek lesznek rögzítve, a többi lecsúszik.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #17624 üzenetére

    köszi a + infót. :R

    15 centis kábelt tudtak nekem rendelni. de olyan illesztés, hogy állítólag könnyű lesz moddolni. ezt a részt nagyon nem vágom...

    venti: ezzel a témával elkéstünk. ugye mivel most szórom ki az utolsó ventieket.
    a htpc-be nyárra vészventinek találtam egy 1600-as 9 centis nuctuat, amit 5v + fanmate2-re kötve le tudom úgy szabályozni jó 300 téjékára úgy, hogy 0-ról el tud indulni. ha 35 fokok tombolnak, még jó lehet. párban kaptam. a másik fele van most még a 480-on, 5v fixre kötve. úgy 400 körül pörög.

    "Thermalright TY140ből egyiket épp tesztelem, lement 260rpmig voltage módban"

    0-ról el is indul? mert az a mutatvány, nemcsak elindulkás után visszatekerni...
    mert a 9-es noctua 300 körülre visszafogva még elindul..

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #17626 üzenetére

    az szép, ha elindul. azért megjegyzem a típust. :K :R

    a srác írta, hogy olyan a rögzítés, hgoy könnyebb lesz a kábelezés. nem értek hozzá, de biztos, ha ő mondja.....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák