Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • easy...rider

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni ezzel a témával kapcsolatban:
    5.1 játékok SPDIF digitális kimeneten DTS, Dolbi Digital.
    Kereső miatt írom így :) Sokat kerestem, de nem találtam megoldást eddig. :( Vagyis ingyeneset nem :D

    SPDIF kimeneten szeretnék 5.1 jelet kiküldeni. Azt tudom hogy a vezeték, legyen az optikai vagy koaxiális vagy HDMI, nem tudja ezt megtenni tömörítetlen formában. Vagyis maga az SPDIF technológia nem támogatja ezt, ezért tömörítik DTS formátumra, amit lekezel a AVR erősítő, vagy az egyéb vevőeszköz. Ezért egyes hangkártyák, vagy szoftverek ezt úgy oldják meg hogy a játékból, vagy egyéb szoftverből érkező 5.1 hangot áteresztik egy DTS vagy egy Dolby Digital konverteren és ezt a jelet küldik ki a digitális kábelen.

    Két technológiát találtam, az egyik az a DTS Connect, a másik meg a Dolby Digital Live. Elvileg olyan hangkártya kell ami hardveresen támogatja ezek közül a szimpatikusabbat. Sajnos az integrált hangkártyák meg a videókártyák nem szokták ezeket támogatni.

    A harmadik a THX TruStudio, ez szoftveres dolog tudtommal, nem tudom hogy hardveres támogatás is kell e, vagy hogy van, de Realtek-kel működni szokott, csak ez meg fizetős. 30$ körül van. Ennél még azt nem tudom hogy működik e :D mert konkrétan ezt nem írják, csak azt hogy virtuális hang kimenet vagy ilyesmi. :P

    Tudtok olyat ami ingyenes és működik?

    Még néhány kifelyezés a kereséshez:
    5.1 game on SPDIF, 5.1 to SPDIF, surround game on SPDIF out, 5.1 game to DTS Dolby Digital, Home cinema game SPDIF, 5.1 game to AVR receiver digital optical coaxial cable

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák