Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz Wasquez #24270 üzenetére

    Állatian régi beszerzés, 2016 vagy 2017 talán, banggood, kínából, 12e és 14e között volt az áruk, kb. ingyen (ill. 2-3 usd az NL post miatt) szállítással. Egyesével jöttek, hetente, ha már mozgott a csomag. 2-3 évente megesznek egy 12V 1.5A V-TAC led tápot, más bajt nem látok velük (flashplayert leszámítva). A tápot a mercator-nál szoktam venni, általában 6 / 8 / 10-es pakkot. Kitart egy ideig. Nem füstől vagy gyullad ki, amikor tönkremegy. Hidegtartást is jól bírják (nyaralóban használom, ami egy fűtetlen faház). A kínai tápot nem mertem használni.

    ddns a routeren van belőve (noip).

    appban:
    xxx.ddns.net
    http port:40001 ssl: ch# 2
    user: u passd: ****

    Értelem szerint a második kameránál 40002 a port, stb.

    Routeren a port forvard (tplink):
    külső port ip cím belső port
    40001 192.168.88.101 80 TCP Enabled
    40002 192.168.88.102 80 TCP Enabled
    ....
    40006 192.168.88.106 80 TCP Enabled

    A külső port, ahol kívülről eléred. Ipcím a belső, fixált ip cím. Nálam a kamerán van beállítva statikus ip-nek. Más nem kellett (port trigger).
    Otthoni hálón csak az ip-jén és csak a 80-as porton találod meg a kamerát, távolról meg csak a 40000 feletti portokon.
    IP Cam Viewer-ből van free verzió is, én a pro-t választottam a free kipróbálása után. Talán egy ezres volt, amikor vettem.

    A kamera "sérülékeny" - az IT sajtó szerint. Biztos van beégetett root jelszó, mert a segédprogramjával beállítható - belső hálón, ip és admin jelszó, de eddig nem láttam a neten a kínai kamera password listán. Egy telnet-et el tudok indítani, akár távolról is, de futtatni benne nem tudok semmit. Távolról meg főleg nem. Lokálisan Puttyal persze be lehet lépni, telnet protokolon. Valószínűleg ezt használja a segédprogija is.

Új hozzászólás Aktív témák