Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz Radnix #129907 üzenetére

    (1) Ha van kórelőzmény vagy ismerős kardiológus, akkor igen.
    Egyébként felénk 10 ezer , BP-en 15 ezer pengő körül van egy terheléses vizsgálat

    (2) Ez nem fitness-teszt, tehát nem minél nagyobb eredményre hajt. Azt figyelik, hogy nincs-e terhelésre elváltozás az EKG görbén, kiugró vérnyomás vagy hirtelen körérzet változás.

    A teszt során el kell érni a kalkulált maximális pulzus 85%-át ( ez nálam 161 üótés/perc)
    Kardiológus felügyelete mellett kerékpározol és közben EKG készül, mérik a pulzust, vérnyomást.
    25 Watt teljesítményről indul a teszt, 3 percenként emelik 25-el, addig amíg el nem éred a célpulzust.
    Én ezt 25 perc kerékpározás után 3 percig 225 Watt teljesítményen biciklizve értem el.
    Egy rendszeresen sportoló átlagembernek (mint mi) illik a 200 Watt-ot kitekerni még mielőtt elérné a célpulzust.
    Egy versenykerékpárosnak természetesen csak bemelegítés, ők 300-400 Watt folyamatos teljesítményhez hozzá vannak szokva.
    Ha valaki már 100 Wattnál eléri az sem jelent szívproblémát, csak alacsony állóképességet. Ilyenkor azért ajánlott elgondolkozni az állóképességi edzések beépítésén az edzéstervbe.
    ____

    Én elégedett vagyok vele, de a legfontosabb, hogy magas terhelés esetén sincs szívproblémára utaló jel és folytathatom a nagy intenzitású és volumenű edzést. (heti 6x edzek, 4x súlyzós + 2x súlyzós+állóképességi)
    Ezt elsősorban a 40-50-es korosztály miatt írtam be, mert a 40-50 évesek szokták legjobban leszarni elfelejteni az ilyesmit, pedig ők már veszélyeztetettek. Természetesen senkinek nem válik hátrányára egy ilyen vizsgálat, véleményem szerint inkább erre érdemes költeni mint Tescofokozóra.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák