Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #47 üzenetére

    Persze. Egy driver ezt csinálja. Csak úgy az Erővel belenyúl a BIOS-ba. Észre sem veszed. :)

    Ja és ne felejtsük el, hogy decemberben a driver összetörte a GPU-kat fizikailag: [link]

    Igaz később kiderült, hogy nem, de oda se neki, a driver kinyúlt egy kalapáccsal és ráütött a lapkára. :DDD

    Minek egy APU-nak 512 MB-nál több VRAM? Az csak elveszi a helyet az adatoktól, mert APU-n nincs eszközlokális memóriatípus. Mindent host koherens memóriába rak a driver. Ha 512 MB-ot állítasz be a BIOS-ban, akkor ennyivel kevesebb memóriából gazdálkodsz, ha 3 GB-ot, akkor ennyivel. De ebben az 512 MB-ban és 3 GB-ban nem lesz semmi egy D3D12 és egy Vulkan címnél. Nem címzi meg a driver, ugyanis APU-ról lévén szó nem hoz létre rá eszközlokális Type-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #49 üzenetére

    Hogyan tudott egy 2023. február 14-én megjelent AMD grafikus driver 2022. június 28-án, ráadásul GeForce RTX 2060-as VGA-val, ilyen hibát okozni? Már időgépet is tud építeni, és GeForce-szá varázsolja a Radeont? Annyira kíváncsi vagyok a magyarázatodra, kérlek ne kímélj minket. :))

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #51 üzenetére

    Akkor vegyük át újra. Azt írtad, hogy a szóban forgó eset, hogy az AMD grafikus driver INACCESSIBLE BOOT DEVICE problémát okoz nem új hiba.

    Oké. Nézzük a srác konfigurációját.

    "CPU: Ryzen 5 2600
    GPU: RTX 2060
    Motherboard: B450m
    Ram: Corsair Vengeance 16gb
    SSD: Samsung NVMe 512gb
    HDD: Two 2TB HDDs"

    Kérlek fejtsd ki, hogy az AMD Radeon driver hogyan tud ezen a konfigon ilyen hibát előidézni? Itt szerintem mindenki elképesztően kíváncsi a Radeon VGA RTX 2060-ná alakulására. :D

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz b. #49 üzenetére

    Hát a régi storemi, nem tudom az új milyen, a megbízhatatlanság példája volt. Hddmen minden adat veszett mert én hülye nem csináltam backupot.
    Az 2060 vgas linkeden is az a szoftver vágta haza a boot devicet. Meg is írtam akkoriban a véleményemet.

    I would avoid StoreMI completely based on my experiences.
    The software is not as simple as advertised and cause more trouble than what advantages it gives.
    For example: You will have problems several problems. With ssd trim, as it will not be issued and run by the OS because of AMD StoreMI (aka FuzeDrive) driver - AMD Virtualized AHCI Controller for StoreMI - overtakes the default microsoft Standard SATA AHCI Controller. For me it started using this driver on its own, on the system drive, even though it was not added as a part of the StoreMI configuration.
    I contacted Enmotus Support the maker of this software and they confirmed that this is a long standing bug, (trim not working) it will not be fixed in a short period, as it is not high on their priority list, but hope for the best.
    Consider the scenario where anything happens to one of your disks, all the data will be lost. Any windows 10 update hiccup as it is quite common, will cause you to lose your data. The software's inner workings is basically hidden to windows, it considers the -2- drives as one raid 0 configuration basically.
    Also removing the software involves deleting all your data in the affected disks. If it involves a system disk, you will also have to do manual cleanup, for which the instructions are on their website. Unless you made backups of the data expect a complete wipe.
    A quick google will confirm the problems presented by this software.
    Long story short, i would not advise to use this program.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #53 üzenetére

    Engem valahogy az érdekel, amit kérdezek, mert elképesztően fontos képességét fedeztük fel szerintem a Radeon drivernek. Talán az AMD sem tud arról, hogy Radeonból GeForce-ot csinál.

    #54 bobalazs : Az új valamivel hibatűrőbb, mert legalább egy kieső adattárlóval nem döglik le, de valójában az Enmotus szoftverei nem csinálnak csodát. Az AMD és az Intel bőszen csomagolja a platformjaik mellé a licencet, akár saját néven is (StoreMI), de igazából többet ér el a felhasználó egy nagyobb SSD-vel, amit csak magában használ, mert jóval kevesebb lesz a potenciális hibafaktor.

    Azt nem tudom, hogy mennyien használják, akik új gépet vettek, de én tuti nem küldeném rá boot drive-ra. De én a gyártói SATA AHCI driverektől is fosok, és szimplán a Microsoft sztenderd eszközillesztőt használom, hogy minél kevesebb legyen a nyűg. :D

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #56 üzenetére

    Majd elolvasom, ha válaszoltál a kérdésre.

    #58 b. : Én továbbra is arra vagyok kíváncsi, hogy a Radeon grafikus driver hogyan csinál Radeonból GeForce-ot itt. [link] - ez elképesztően érdekel, ha már INACCESSIBLE BOOT DEVICE hiba jött ott is.

    Vagy talán, esetleg lehet-e egy hangyafasznyi esélye, hogy ennek az INACCESSIBLE BOOT DEVICE hibának semmi köze a grafikus driverhez? Nem tudom, csak érdeklődök? :))

    Az Enmotus nagyon olcsón licenceli mennyiségre a szoftverét. Ezt használja ki az Intel és az AMD is. Az AMD annyiban csinálja máshogy, hogy írtak hozzá egy saját GUI-t, de amúgy ugyanaz a működésbeli kód, mint a gyári verziónál. Egyébként működik maga a szoftver, csak nem feltétlenül hasznos egy átlag usernek. A sales viszont nagyon tud villogni vele, amikor kötik a szerződéseket a kereskedőkkel.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • westlake

    félisten

    válasz b. #59 üzenetére

    A mostani ASUS BIOS frissítések lényege "csak" az AGESA 1.2.0.8. Ennek (és a BIOS többi részének) nem lehet köze a mostani INACCESSIBLE BOOT DEVICE problémához. Legalábbis nem logikus. Egyébként a napokban vált elérhetővé néhány ASRock alaplapnál is az új AGESA-s frissítés. Azt meg kizártnak tartom, hogy az AMD grafikus vezérlőben bármilyen "szkenner" lenne, ami az alaplap BIOS verzióját vizsgálná és ha újabbat talál az interneten, akkor valamilyen formában felajánlaná frissítésre.
    Az IBD hibajelenség akkor szokott bekövetkezni, ha a Windows betöltési folyamata megszakad. Én ilyet csak akkor tapasztaltam, ha "megsérült" az előtte még jól működő IO vezérlő driver-e. Mármint annak a vezérlőnek a driver-e, amire a boot eszköz van csatlakoztatva. SATA eszköznél a SATA vezérlő driver-e, PCIe SSD-nél meg az SSD vezérlő driver-e. Ez viszont meg azért lenne furcsa, mert az AMD VGA driver-nek nem része semmilyen formában bármilyen előbb említett driver. Sőt ezek a driver-ek még a AMD Chipset driver csomagnak sem a részei, bármilyen furcsa is legyen ez.

    [ Szerkesztve ]

    Play nice!

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #169 üzenetére

    Próbáltam azt is. Az eredmény ugyanaz: egyértelműen látszik a különbség nekem, de csak kijelzés szempontjából, a bemeneti eszközök nem teljesítenek jobban tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #171 üzenetére

    Őszintén, én pont letojom, hogy mennyire fluid mikor egy ablak megnyílik, nem is minden gépemen van bekapcsolva az animáció... Mondom, asztalon is látható számomra is a különbség a két frissítési freki közt, de ha azt kérdezed, mekkora jelentőséget tulajdonítok neki, hát baromi keveset, közel nullát. Egyszerűen nem hat meg.
    De ez szigorúan személyes preferencia, ha neked számít, "good for you". Arra az egyre kérlek ne akard megmagyarázni, hogy de, nekem is kell, hogy számítson.

    Viszont játékban... no ott teljesen más a leányzó fekvése. Lassú játékokban(pl. single-player RPG, mondjuk Witcher 3) inkább a magasabb felbontást preferálom, gyors játékokban pedig jól jön a 144Hz a másik monitoron... az jobban bosszant, hogy nem mindig zökkenőmentes a monitorok közti váltás, nem tudom, hogy az mindig az OS sara-e vagy néha driver-es gondok vannak, de játékban jobb lenne, ha nem számítana, hogy melyik az elsődleges monitor az OS alatt...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák