Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Abu85 #50 üzenetére

    Mondjuk ott StoreMI driverről volt szó... de erősen kétlem, hogy a BIOS-ba nyúlt volna bele, esélyesebb egy BCD-hiba. Az meg egy Win install pendrive-ról bebootolva vagy akár recovery CLI-ben egész egyszerűen javítható.
    Plusz ha a BIOS-ban okozna bármi hibát, akkor miért kell OS reinstall, miért nem lehet UEFI setupban javítani?
    Igaz, az egyszeri gamer esélyesen nem ért annyit az OS-éhez hogy tudja mi az a BCD, vagy hogy működik a bcdedit, netán az EasyBCD... de esélyesen szarrá van telepítve mindenféle OS optimizer bloatware-rel(ha más nem, hát CCleaner) a gépe, mert a szomszéd Pistikének is az hozott FPS-t, meg persze a letiltott Windows Update...
    Kedves emberek, már nem a Windows XP idejét éljük, felejtsétek már el a pitsába az ilyen-olyan "optimizer"-eket, több kárt csinálnak, mint hasznot hajtanak Win10/11-en...!!!(de igazából Win7-en is)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz rdmftw #85 üzenetére

    Pont ez a két funkció a legkárosabb, én nem engedek a registry egészéhezhez nyúlni semmilyen nem 1st party programot, a Windows köszöni szépen jól karban tartja saját magát már több verzió óta.
    Ha a WinSxS mappa túl nagyra hízna, csak el kell indítani a Task Schedulerben a \Microsoft\Windows\Servicing\StartComponentCleanup taskot(1st party pucoló, DISM-et használ) és az felszabadít pár(pár tíz) giga helyet neked, ha szűk lenne a rendszer-meghajtón a hely. És nem csinál hibát - csak majd nem tudsz uninstallni pár régi Win patchet, mert leszedi a régi verzióikat. Egyéb tekintetben meg nem baszogatni az OS-t, jobban ért magához, mint a CCleaner(vagy kb bármely másik cleaner) fejlesztői, a gamerekről nem is beszélve.

    Régen én is hagytam bepalizni magam az ilyen cleanerek(meg az őket használó haverok) által, XP-s időkben volt hogy havonta kellett miatta újrahúzni a gépem(mert nehogy már fölösleges file-ok meg beállítások legyenek a gépemen/registry-mben). Mióta Win7 alatt leszoktam róla, sokkal stabilabb az OS-em és szinte soha nem kell újrahúzni féléves feature update telepítése után sem.
    Igaz, Windows supportból élek... szóval kicsit talán az átlagnál jobban konyítok hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz bertapet11 #88 üzenetére

    Nem frissítette a drivert. Az installerben tette default on-ról default off-ra a "Restore factory settings" kapcsolót. Olvasd el, amit linkeltél.

    "The setting for factory defaults is now optional. Was enabled by default before. That's the only difference."

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PuMbA #91 üzenetére

    Örülök neki... akkor eddig megúsztad.
    A javaslatom továbbra is egy CCleaner uninstall.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz rdmftw #96 üzenetére

    Örülök, hogy nem sikerült megértened kb semmit abból amit írtam...

    A registry és a Windows folder automata "pucolását" kell elfelejteni bármilyen 3rd party app(nem csk CCleaner) által. Több a potenciális hátrány, mint az előny. Nem garantált, hoigy szétcseszi, de az esély kumulatívan nő minden egyes használattal.

    Nem használok Adobe appokat az egy Reader-en kívül, szóval abban lehet igazad, bár nem tudom, milyen "szarjuk" gyülemlik fel, de az Adobe-ból kinézem hogy szarik kitakarítani maga után... nem mellesleg abszolút nem az OS része.
    De pl ilyen rémszorikat találhatsz, ha ráguglizol a CCleaner-re a microsoft.com-on(az elsőben véletlenül az Adobe is érintett, de nem úgy ahogy te is írtad):
    Is CCleaner safe to use in Windows 10, revisited!
    CCleaner

    Ez pedig a Microsoft hivatalos álláspontja:
    Microsoft support policy for the use of registry cleaning utilities

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz PuMbA #97 üzenetére

    De, sajnos hagy, elég csak megnézni mennyire tud hízni a C:\AMD folder, ahova kibontja az installer a csomagokat. De a törléséhez nincs szükség CCleanerre vagy bármi másra, elég egy Shift-Del az Explorer-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Create. #103 üzenetére

    Ezért mondom, hogy nem az OS része, ezáltal fair game bármilyen pucoló tool-nak amit valaki rá akar ereszteni.
    Csak az OS basztatása ellenjavallott(registry-t is beleértve, még ha tele is szemetelné valamelyik 3rd party szoftver).
    Kivételek nyilván vannak, pl mikor ismert driver bug annyira teleszarja a registry-t hogy kernel memory pool túlcsordulást okoz(HP Universal Print Driver csinált ilyet print szerveren kb 10 éve). De akkor sem preemptíven, bele a nagyvilágba, hanem a konkrét hiba javításának részeként.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Create. #158 üzenetére

    Nekem itt az orrom előtt egy 60Hz-es 4K monitor meg egy 144Hz-es FHD... gondoltam, csinálok rajtuk egy gyors reality check-et.
    Nekiálltam rajtuk körözgetni fekete háttéren az egérrel, és hát az egyetlen különbség, hogy a körözés(mozgás) közben hány pozcióban rajzolja ki az egérkurzort. Ettől tűnhet simábbnak a mozgás, de én bizony nem látok akadozást a 60Hz-es monitoron sem... már csak azért sem mert az egér dpi-je és a polling rate sem változik semmit.
    Az effekt ugyanez akkor is ha a felbontást azonosra veszem a kér monitoron, legyen az akár 4K(VSR-rel a FHD monitoron) vagy FHD(integer scalinggel a 4K-s kijelzőn).
    Ja igen, én ha mindkét kijelzőt 60Hz-en járatom is, a 6700XT VRAM clock-ja marad 2GHz-en.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dragon3000 #162 üzenetére

    Az egér mozgását(a kurzor pozícióját) baromira nem befolyásolja, hogy a monitor milyen frissítés mellett teszi ki az orrod elé a kurzort. Egyszerűen nem függ tőle. Amitől függ: dpi, polling rate, esetleg egérpad felülete. De kérdezd meg az egeres topikban, ott biztos ennél részletesebben elmagyarázzák a vájtfülűek.
    Persze attól, hogy több pozícióban látod kirajzolva, érződhet a mozgás simábbnak(pont ahogy videók esetében), de a valóságban nem lesz az. Viszont észrevenni kétségtelenül észre lehet belőle a magasabb frissítést.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Create. #164 üzenetére

    "lassú mozgatásnál darabosabb érzés van a 60Hz-n."
    Ez valami szubjektív dolog lehet, nekem semmivel nem érződik darabosabbnak 60Hz-en, különösen lassú mozgásnál nem. Ugyanúgy halad az asztalon az egér, csak ritkábban kapsz visszajelzést róla, hogy épp hol van. Persze a visszajelzésnek nyilván van némi befolyása arra hogy hogy mozgatod az egeret(nyilván az egyéni szem-kéz koordináció milyenségétől függően) de objektíven az egér mozgási képessége azonos - ha pl robotkar mozgatja a visszajelzéstől függetlenül fix pályán, a leírt út ugyanaz a kijelzőn, függetlenül attól, milyen gyakran kapsz róla vizuális megerősítést, nem fog darabosabban mozogni, szögletesebb kört rajzolni.

    De olyan értelemben, ahogy egy 60fps-es videón folyamatosabb a mozgás mint egy 24fps-esen, nyilván a magasabb frissítésű monitoron is az lesz, ha ezt érted darabosság/fluidság alatt, azt adom.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz bobalazs #166 üzenetére

    "Van aki a stuttert se látja..."
    És milyen rossz is neki, nemde? Oh, wait... :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #169 üzenetére

    Próbáltam azt is. Az eredmény ugyanaz: egyértelműen látszik a különbség nekem, de csak kijelzés szempontjából, a bemeneti eszközök nem teljesítenek jobban tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #171 üzenetére

    Őszintén, én pont letojom, hogy mennyire fluid mikor egy ablak megnyílik, nem is minden gépemen van bekapcsolva az animáció... Mondom, asztalon is látható számomra is a különbség a két frissítési freki közt, de ha azt kérdezed, mekkora jelentőséget tulajdonítok neki, hát baromi keveset, közel nullát. Egyszerűen nem hat meg.
    De ez szigorúan személyes preferencia, ha neked számít, "good for you". Arra az egyre kérlek ne akard megmagyarázni, hogy de, nekem is kell, hogy számítson.

    Viszont játékban... no ott teljesen más a leányzó fekvése. Lassú játékokban(pl. single-player RPG, mondjuk Witcher 3) inkább a magasabb felbontást preferálom, gyors játékokban pedig jól jön a 144Hz a másik monitoron... az jobban bosszant, hogy nem mindig zökkenőmentes a monitorok közti váltás, nem tudom, hogy az mindig az OS sara-e vagy néha driver-es gondok vannak, de játékban jobb lenne, ha nem számítana, hogy melyik az elsődleges monitor az OS alatt...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Abu85 #178 üzenetére

    Nem is a játék volt a téma...
    #142Abu85 - ban írtad, hogy "Akkor ne vedd vissza, de haszna desktopon nincs, mert ezek LCD-k, és nem CRT-k." Azóta ezt feszegetjük.
    Az más kérdés, hogy desktopon leginkább az egér mozog, meg az ablakok/ikonok, ha huzgálod őket vagy nem kapcsolod ki az animációt. Ezen kívül van még a scroll-ozás azt' kb ennyi. Valakinek jobban számít, másnak kevésbé.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák