Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz Kicsipampam #10259 üzenetére

    Ez érdekes lenne szerintem - mivel a modelltörténet / modellfa az alap Datum elemekre épül.
    Rajz esetén nem probléma ugye kicserélni a rajzlapsablont - mivel ebben csak a háttérben lévö elemek (rajzlap méret, definiált keret, szövegmezö) vannak, amik nem referencia elemek a késöbb létrehozott rajzi elemekhez.
    Ellenben a modellsablon (template) olyan elemeket tartalmaz, amire ráépülnek a késöbbi elemek. Igaz, ez a referencia kapcsolat is újradefiniálható kellene legyen, de emlékeim szerint SW alatt is csak a létrehozásnál lehet definiálni 1 template-t, amit egy az egyben átvesz a modell - független kapcsolattal a template file-lal - ezért nincs is visszahatás, ha az átvett modellfa-elemeket pl átnevezzük - és pont ezért utólag a rendszer nem tudja, hogy mi volt az ami a felhasznált template-ben volt, hogy azokat törölje a modellben és azok helyére tegye az új template-ben szereplö elemeket (pl uj koordináta rendszer). Persze, ha sikerülne is, a szükséges referenciákat ekkor is ujradefiniálni kellene.
    Huh, remélem érthetö, amit leirtam igy hirtelenjében.
    Ha mégis müködik, irjátok le, érdekelne engem is a dolog ezesetben. :)

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák